Лапатоп избор: сони, асус или тошиба

icakis

New Member
Ако някой има впечатление от гореизброените марки (за лаптоп става дума) моля да сподели положително/отрицателно мнение. Моето компче сдаде багажа и реших направо да минавам на ноутбук. Засега съм се спрял на три модела:

Sony VGN-FZ18M

Toshiba Satellite A200-1SC

ASUS X53SA-AP093C

Asus-а е с най-добри характеристики като се има предвид че цената и на трите е близка, но аз търся предимно стабилност и сигурност. Някой да има мнение по въпроса?

п.с. не съм сложил HP в листата, понеже в момента няма добри оферти в Германия, а ми трябва общо взето спешно.
 
Аз скоро си взех една Тошиба 1М5 и съм доста доволен. Единствения ми проблем е че вистата товари 50%-60% от 1 ГБ рам, но проблема е при избора не от лаптопа. Иначе охлждането е добре, изглежда ми здрав за сега и мрежата работи добре.
 
Ако искаш да вземеш макисума за парите които имаш бих те насочил към лаптопите които аsемблира jar computers (предполагам ще си идваш за празниците)

JARCOMPUTERS N1316IC2DRW162048, L750T, Core2 Duo 2.2Ghz 15.4" 2048GB DDR2 +1024GB TurboMemory 160GB DVDRW VGA GF8600 LAN 802.11a/b/g/n 2.79kg 1Y Santa Rosa

1999 лв
 
coolice каза:
Ако искаш да вземеш макисума за парите които имаш бих те насочил към лаптопите които аsемблира jar computers (предполагам ще си идваш за празниците)

JARCOMPUTERS N1316IC2DRW162048, L750T, Core2 Duo 2.2Ghz 15.4" 2048GB DDR2 +1024GB TurboMemory 160GB DVDRW VGA GF8600 LAN 802.11a/b/g/n 2.79kg 1Y Santa Rosa

1999 лв
Мен ми бяха казали, че там ги зглобявали нз си къде и били скапани в jar computers. Пък и ако не се лъжа са с по 100-200 лв по-скъпи от другите места поне последно като бях гледал един каталог беше така.
 
IBM май са лидерите по сигурност
Sony също не са лоши, но отстъпват много

Аз вкъщи имам Toshiba, на която й изпадаха копчетата и веднъж я поправиха някъде на втората година. Иначе батерията й е пушка все още.

Asus sucks
 
memorex каза:
coolice каза:
Ако искаш да вземеш макисума за парите които имаш бих те насочил към лаптопите които аsемблира jar computers (предполагам ще си идваш за празниците)

JARCOMPUTERS N1316IC2DRW162048, L750T, Core2 Duo 2.2Ghz 15.4" 2048GB DDR2 +1024GB TurboMemory 160GB DVDRW VGA GF8600 LAN 802.11a/b/g/n 2.79kg 1Y Santa Rosa

1999 лв
Мен ми бяха казали, че там ги зглобявали нз си къде и били скапани в jar computers. Пък и ако не се лъжа са с по 100-200 лв по-скъпи от другите места поне последно като бях гледал един каталог беше така.

ами блинки работи на такъв (от по ниския клас) вече половин година и няма проблеми..... Същия хардуерa които на друг производител е поне 30% по скъп иначе аз бих си взел е еи това за работа и ще си го държа с линукс


http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=25340
 
arsenal каза:
Аз имам дърто HP Compaq nx6110 колко е видел и колко пари е направил :) и е пушка :) на теб с какв цел ти трябва

Ами изцяло за работно PC става дума, игри отдавна не се играят така че определено не държа на видео картата. Това което coolice предложи е много сходно с този ASUS за който и аз се чудя (той дори е на 2x2.4Ghz но и 1100€), а щом и блинки е доволен ... сякаш за него се навих.
За съжаление няма да си идвам за празниците и да хваната "тънканата" в България, но и без това не съм чувал добри думи за съпорта там.

п.с. Не знам само Жоро какво имаше предвид с това "Asus sucks", проблеми имал ли си с тях? И мерси на всички отговорили досега :wink:
 
Ееей Жорка не ми обиждай машина 2 годни и нещо съм с него не е мръднал само DVD-то нещо се разцентрира , но така и не го занесох на ремонт (от мързел) Ето параметрите 1.6GHz Centrino , 64MB Ati Radеon ,1GB RAM 15,4 monitor , не е преинсталиран още Windows мой личен рекорд 2 години и 2 месеца . Единствено забележка имам , че не е добър микрофона и ползвам външен и почна да грее повече , но явно е събрал солиден прах в охлаждането :) . Иначе съм твърдо против IBM, Sony . Първите са грозни и дървета , Вторите са безбожно и безцелно скъпи .
Ице пиши ми на скайпа една приятелка скоро си поръча от нета един Асус много стабилен за 900 евра .
 
Аз не съм имал проблем с тях, но познавам хора, които имаха доста дразнещи проблеми с новите серии. Ей така работи си 5 месеца и после го чакаш един месец да го поправят :(

Старите може да са им силни. И аз се бях спрял на ASUS, защото за цена/качество са най-добрият избор, но в крайна сметка поръчах Nokia E90 за същите пари.. Поне го знам, че ще е вечен тоя телефон :П Лаптопът ще почака..

П.С. ASUS бях видял в немския ebay за 600 евро Core2Duo 2x3GHz, 1G DDR Ram, ATI Radeon Mobility
 
надявам се си ползвал само ебей да намериш онлайн шоп , щото при другите няма гаранция , че ще го получиш . Ебей плаща до 50 евро :)
 

Горе