Търся: Леко съфинансиране (сайт EN)

kpetrov

Well-Known Member
Рейтинг - 66.7%
2   1   0
След малко "насам-натам", вече съм си изградил почти окончателната концепция и от 3-4 дни реално съм започнал да работя по сайта си.
За момента предимно качвам информация, оправям фийда, сеото и пълня дизайна, малко по малко.

За следващата стъпка - промотиране ми трябва финансиране (делим 50 на 50 приходи, ако започне да се печели).
Сайта е за музика.
http://nwotoprated.org

Първо ми трябва трафик, искам да върви паралелно с пълненето с информация в сайта. Трябва инвестиция за популяризиране, поне от типа пускане в директории, чрез социални мрежи, ПР статии и други от този тип.
Няма да откажа и малко класическа реклама.

Аз лично, ще направя каквото е необходимо сайта да се разпознава колкото може по добре от търсачките, но нов сайт на английски и свързан с нещо популярно само с това нищо няма да стане, без реклама. Вариант е както посъветва един форумец, да се качват материали свързани с нещо ново, което набира популярност в последните 24 часа, примерно.

След това смятам да вържа афилейт програми, като допълнение. И да се докарват приходи от трафика.Мейл маркетинг, афилейт промотинг.

Може по към края да се добави и собствена продукция за продаване, и бук, бийтове.
 
Като човек фейлнал сигурно към 100-тина сайта включващи от супер тъпи идеи, до липса на знания за развиване на функционалности и подобни проблеми, които всеки среща, ще ти дам някои съвети.
Този проект няма как да проработи, за да разбереш защо трябва да си отговориш на няколко въпроса - какво може да предложиш на потребителите на сайта ти? С какво ще ги накараш да посещават отново твоят сайт? Wordpress инсталация и вътре видеа от youtube с малко текст от песента и някакви параграфи кой е изпълнителя. This will never work.

Потребителите се държат с нещо, а wordpress на тоя етап няма какво да предложи. Нещо готино би било музикален портал + комюнити, вход / регистрация с фейсбуук, след това създаване на плейлисти, дискусии за изпълнителите, нещо което да събира комюнити и да ги кара да се връщат, така направен сайта има 0 потенциал за развитие и не хейтвам, просто няма как да станат нещата с wordpress постове.
Разгледай как работи сайт като https://www.reddit.com/r/facepalm/ това например със субредитите. За пример в твоя случай всеки изпълнител може да си има субредит или форум или както искаш го наричай, където да се дискутират неща за него и да се заформят дискусии,спорове и т.н.. Само че това изисква здраво блъскане по код и програмиране. Идеи много за подобни портали, но на тоя етап този сайт не го виждам дори не мога да се сетя един начин по който ще изкара пари.
 
Последно редактирано:
Като човек фейлнал сигурно към 100-тина сайта включващи от супер тъпи идеи, до липса на знания за развиване на функционалности и подобни проблеми, които всеки среща, ще ти дам някои съвети.
Този проект няма как да проработи, за да разбереш защо трябва да си отговориш на няколко въпроса - какво може да предложиш на потребителите на сайта ти? С какво ще ги накараш да посещават отново твоят сайт? Wordpress инсталация и вътре видеа от youtube с малко текст от песента и някакви параграфи кой е изпълнителя. This will never work.

Потребителите се държат с нещо, а wordpress на тоя етап няма какво да предложи. Нещо готино би било музикален портал + комюнити, вход / регистрация с фейсбуук, след това създаване на плейлисти, дискусии за изпълнителите, нещо което да събира комюнити и да ги кара да се връщат, така направен сайта има 0 потенциал за развитие и не хейтвам, просто няма как да станат нещата с wordpress постове.
Разгледай как работи сайт като https://www.reddit.com/r/facepalm/ това например със субредитите. За пример в твоя случай всеки изпълнител може да си има субредит или форум или както искаш го наричай, където да се дискутират неща за него и да се заформят дискусии,спорове и т.н.. Само че това изисква здраво блъскане по код и програмиране. Идеи много за подобни портали, но на тоя етап този сайт не го виждам дори не мога да се сетя един начин по който ще изкара пари.
Такива са ми възможностите. И аз искам да ги имам тези неща за които говориш, но нямам ресурса да ги направя. Всичко сам правя, а това е фрий тема. Аз съм замислил много неща.
С това с което разполагам много трудно, ще изкарам пари от това, ако беше БГ сайт, за търсачките мога да го направя популярен, но е ЕН и точно за търсачките без реклама, ми е наистина ясно, че няма как да стане популярен.
Аз засега и не търся популярност, подредил съм си ги така - 1. пълнене със съдържание, оформяне на дизайна, след това популяризиране. Аз ест искам някой който е посетил сайта, да се върне пак, но за това трябва да има нови теми всеки ден и то по няколко.
Той е онлайн от 1 седмица някъде, Засега не мога да задържа и малкото посетители с нищо друго освен с визия.
Толкова ми е ресурса, нито съм програмист, нито пари имам, тука чета за бюджети 90 лв на месец и че нищо не можело да се направи, де да имах бюджет 90 лв на месец.

Аз очаквам в 1 момент сайта да се срине - безплатна изоставена тема, но иначе засега съм доволен, имам вече над хиляда презареждания, от които около 900 не са от мен.
 
Админа ти има 2 captch-и :eek: Просто промени url-то или сложи htpass само на админа.
Защото единия беше от пакета на хоста ми. М/у другото съвсем няма да откажа ако споделиш няколко линка където си правиш подобни проверки и тестове.

п.с. Ползвам темата - търся някой с който да си поделим разходите за закупуване на ВП тема - ако това е възможно да се използва от повече от 1 човек де. На мен ми трябва видео тема.
 
Защото единия беше от пакета на хоста ми. М/у другото съвсем няма да откажа ако споделиш няколко линка където си правиш подобни проверки и тестове.

п.с. Ползвам темата - търся някой с който да си поделим разходите за закупуване на ВП тема - ако това е възможно да се използва от повече от 1 човек де. На мен ми трябва видео тема.
Най - добрите плъгини за Wordpress security са All in one WP Security и Wordfence. Аз използвам първия https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/ . Има доста настройки както и смяна на url-то до админа. А htpass как става може да видиш и сам. :)
 
Най - добрите плъгини за Wordpress security са All in one WP Security и Wordfence. Аз използвам първия https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/ . Има доста настройки както и смяна на url-то до админа. А htpass как става може да видиш и сам. :)
Принципно използвам примерите от тоя линк.
http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/9-most-useful-htaccess-tricks-for-wordpress/
 
Не казвам, че идеята ти е лошa, но според мен трябваше да тръгнеш от "С какво този уеб сайт е по-различен от другите и какво дава на потребителите, което не могат да намерят другаде? ".

Примерно позициониране - хората, които искат да гледат любимите си видео клипове в популярните сайтове като YouTube трябва да търсят и да правят колекции измежду безброй други видеа, които дори нямат музикална насоченост, а тук можете да намерите всичко на едно място, подредено по категории и да се забавлявате без да губите време в правене на колеции и търсене на любимите видеа. Получавате всичко наготово.

Лошото е, че компании катo Spotify и Soundcloud имат проблем с монетизирането на стрийминга на музика и още се лутат как да печелят от това, защото поне това, което аз виждам е, че по-скоро станицата е по-близко до стрийминга - да намериш видео на топ песните по категории и да ги слушаш. Лично аз смятам, че Affiliate не е ок. Хората вече спират всякакви рекламни и обикновенно монетизирането се преориентира към заплащане на премиум услуги , месечен абонамент или плащане за ексклузивно съдържание. Ти вече ще прецениш, но тоя affiliate за мен вече не е ок.

Такива са ми възможностите. И аз искам да ги имам тези неща за които говориш, но нямам ресурса да ги направя. Всичко сам правя, а това е фрий тема. Аз съм замислил много неща.
С това с което разполагам много трудно, ще изкарам пари от това, ако беше БГ сайт, за търсачките мога да го направя популярен, но е ЕН и точно за търсачките без реклама, ми е наистина ясно, че няма как да стане популярен.
Аз засега и не търся популярност, подредил съм си ги така - 1. пълнене със съдържание, оформяне на дизайна, след това популяризиране. Аз ест искам някой който е посетил сайта, да се върне пак, но за това трябва да има нови теми всеки ден и то по няколко.
Той е онлайн от 1 седмица някъде, Засега не мога да задържа и малкото посетители с нищо друго освен с визия.
Толкова ми е ресурса, нито съм програмист, нито пари имам, тука чета за бюджети 90 лв на месец и че нищо не можело да се направи, де да имах бюджет 90 лв на месец.

Аз очаквам в 1 момент сайта да се срине - безплатна изоставена тема, но иначе засега съм доволен, имам вече над хиляда презареждания, от които около 900 не са от мен.

Това да го пуснеш без ясен план и стратегия и да го пълниш със съдържание и след това да го популяризираш според мен е грешка. Другите колеги също ще споделят мнение, но аз сега работя върху един сайт и Facebook страница, които са under construction и не са live. Това, което правя е предварително да ги напълня със съдържание като преди това съм изяснил към кого точно са насочени и таргетирани и как евентуално ше се печели пари от тях. Ясно е, че плановете могат да се променят многократно, но най-важното е да има ясна основа, на която да стъпи всичко, Тогава adjust-ването е лесно.
 
Последно редактирано:
Не казвам, че идеята ти е лошa, но според мен трябваше да тръгнеш от "С какво този уеб сайт е по-различен от другите и какво дава на потребителите, което не могат да намерят другаде? ".

Примерно позициониране - хората, които искат да гледат любимите си видео клипове в популярните сайтове като YouTube трябва да търсят и да правят колекции измежду безброй други видеа, които дори нямат музикална насоченост, а тук можете да намерите всичко на едно място, подредено по категории и да се забавлявате без да губите време в правене на колеции и търсене на любимите видеа. Получавате всичко наготово.

Лошото е, че компании катo Spotify и Soundcloud имат проблем с монетизирането на стрийминга на музика и още се лутат как да печелят от това, защото поне това, което аз виждам е, че по-скоро станицата е по-близко до стрийминга - да намериш видео на топ песните по категории и да ги слушаш. Лично аз смятам, че Affiliate не е ок. Хората вече спират всякакви рекламни и обикновенно монетизирането се преориентира към заплащане на премиум услуги , месечен абонамент или плащане за ексклузивно съдържание. Ти вече ще прецениш, но тоя affiliate за мен вече не е ок.



Това да го пуснеш без ясен план и стратегия и да го пълниш със съдържание и след това да го популяризираш според мен е грешка. Другите колеги също ще споделят мнение, но аз сега работя върху един сайт и Facebook страница, които са under construction и не са live. Това, което правя е предварително да ги напълня със съдържание като преди това съм изяснил към кого точно са насочени и таргетирани и как евентуално ше се печели пари от тях. Ясно е, че плановете могат да се променят многократно, но най-важното е да има ясна основа, на която да стъпи всичко, Тогава adjust-ването е лесно.
Аз съм съвсем в началото, за някои неща, които чета и тук, някакви абревиатури уеб сленг език гледам като индианец. Не ми работи така мозъка, да взема да назубря всички практики и видове техники накуп, затова действам стъпка по стъпка.

Наистина съм наясно, че нов ЕН сайт, свързан с нещо популярно и без ресурс за класическа реклама, шанса ми да си докарам трафик от търсачките клони към нула.
Затова съм се преориентирал към обходни маршрути, така да се каже, като ги избистрям 1 по 1.
Нещата на които засега съм се спрял са популяризиране чрез линкване в социални мрежи. Ест. много го правят, и аз лично съм го тествал, преди няколко месеца си правих по-скоро любителски сайт, повече за мен отколкото с идеята да спечеля нещо. Да наистина линкването в социалните мрежи върши работа.

От друга страна аз не искам да почна промотиране по какъвто и да било начин, преди да имам достатъчно количество материали на сайта ми, защото смятам, че когато някой влезе и на следващият ден види, че няма нищо ново ( а нямам и ресурса нито сам да качвам всеки ден достатъчно информация) най-вероятно няма да се върне повече.
Сайта е онлайн от 7 дни, преди 3 му направих първите тестови опити за промотиране, с 4-5 линка във ФБ страници. Търся такива, където ти приемат линка, свързани са с изпълнителя и са средно популярни. За сега бива, за последните три дни имам 170 посещения и 1200 презареждания към настоящият час. Откъм търсачките е нула цяло и едно, по 1 реферал на ден, днес засега имам 2, подобрение :)

Все пак е все още на няколко дни сайта, а и не отделям повече от 2-3 часа дневно. Но задължително трябва да си взема платена тема. Затова и не бързам. Освен това, особено за безплатните теми винаги може да ти отнеме време да оправиш нещо. Например някой плъгин ти допада и е полезен, но така става, че линковете му са в цветове, които не съвпадат с цветовете на темата и трябва да търсиш из кода да го направиш добре излеждащо.

Подреждам си така приоритетите стъпка по 1,2,3. От една страна защото много неща не знам, от друга защото така ми бачка скоростната кутия, 1 по 1 ми се подреждат нещата и ми идват идеите и промените.

Сайта ми като цяло е по различен, някой може да го определи и като манджа с грозде, но точно в различният подход и миксирането на нетрадиционно миксирани елементи виждам някакъв шанс.

Решил съм и да заложа на визия, така смятам че това днес е нещото което привлича, съмнявам се че някой вече чете много много статии, поне в тази сфера, особено пък дълги. Така и си обяснявам презарежданията, средно се получава, че на фона на посетителите имам засега х6-7 презареждания.

Относно афилейта аз не го искам като дразнещо попъпи или реклами. Засега смятам да е внедрен в част от сайдбара.

Ако се стигне въобще до монетизиране, съм преценил да подбера няколко вида опции за докарване на пари, от всеки тях по малко.

Приоритетите по изграждането са такива - дизайн, информация, популяризация, монетизация, в този ред.
 
Ок, ако целта е да учиш на гърба на сайта, тогава си действай :)

Лично аз работя сега по един темплейт за налагане на уеб сайт, но не само SEO, ами и позициониране, таргетиране и т.нт. изцяло маркетинг стратегия. Ето, може да ти е полезно, въпреки, че не съм го завършил. Ще добавя стъпки за всяка една от точките и ще го пусна пак.

Партизански маркетинг план
1.Smart Таргетиране
2.Позициониране
3.Продукт
4.Стратегия
5.Инструменти

Да бъдеш открит

1.Оn-page оптимизация
Стартираме заглавието с ключовата дума, която е най-важна за нас
"Обличаме" заглавието с допълнителни думи, по които можем да се класираме за
търсене по дълги ключови думи
Модифицираме URL, за да е максимално кратък и в основата му да е ключовата дума
Заглавието да е форматирано с <H1> таг
Добавяме допълнителна медия -снимки, видео, диаграми, графики
Подзаглавията са форматирани с <H2> таг
Поставяме ключовите думи в първите 100 думи
Цялата страница трябва да е с дизайн, които да отговаря в зависимост от използваното
устройство
Усползваме външни препратки към авторитетни сайтове
Оптимизираме страницата за бързо зареждане
Добавяме LSI ключови думи, за да помогнем на търсачката да определи вида на съдържание
Оптимизираме снимкте с alt text:"............"
Поставяме бутони за споделяне към социалните медии
Цялата статия трябва да бъде около 1800 думи

2.Off-page оптимизация

3.Link building стратегия

4. Google AdWords

5. Социални медии


Да превърнеш посетителите на сайта в лийдове
Inbound стратегия


Да направиш продажба - да затвориш сделката
Създаване на call-to-action
Оптимизиране на landing страници
Как да продам услугите си - premium access
Ремаркетинг

Да анализираш
Google Analytics
CRM
 
Ок, ако целта е да учиш на гърба на сайта, тогава си действай :)

Лично аз работя сега по един темплейт за налагане на уеб сайт, но не само SEO, ами и позициониране, таргетиране и т.нт. изцяло маркетинг стратегия. Ето, може да ти е полезно, въпреки, че не съм го завършил. Ще добавя стъпки за всяка една от точките и ще го пусна пак.
За всякакви съвети съм отворен, и аз за мен си мисля, че имам добра стратегия, тя включва и някои неща от твоята. При мен проблема е в ресурса. Мъни-мъни. Това може да се покрие и без пари, стига да имам двама човека, един да помага по техническата част, а друга относно писането...Абсолютно съм готов при наличието на двама освен мен, с които да си поделяме работата да сме 33х33х33. Аз искам да правят ПОРТАЛ :) Засега обаче ресурса ми е ограничен до това, което правят - да пускам теми с кратка статия текст и видео на песента. А искам за всеки изпълнител да има една биографична статия, искам да бъде описана дискография, новинарска част свързана с бранша и куп други неща. Още първият път когато търсих съмишленици говорих за мащабен проект. Освен това сайта ми има и една уловка, изпълнителите, ще бъдат разглеждани и под графа мембъри на NWO.

Честно, казано аз бих си направил сайта на руски, там, бих имах 20 пъти повече успех, отколкото на английски. Само че не мога да пиша на руски, на английски все пак се оправям.

Всеки казва прави си нещата сам не търси съдружие, може, не може би, а защото сме българи...
Аз пък казвам, ако двама които нямат нужният ресурс поотделно се обединят и ресурса може да се удвои и утрои. Сигурен съм на 201%-та че има много много хора, които се опитват да правят нещо сами, но не успяват защото сами нямат необходимият ресурс.

Що така мисли българина, не е хубаво... "ама аз ще се сдружа с някой, ще почне да се печели, ще ме преметне и аз ще остана с пръст в устата". Неродена мома историята, с презумцията, че ще бъде излъган няма да се сдружава, понеже видиш ли... :)
Тъпа българска черта. :) :(

Аз дори съм готов да обърна нещата - да си изоставя проекта и да се присъединя на подобен на предложеният от мен принцип към проекта на някой друг, стига да ми допадне. Виждам аз как се мисли - ама аз защо да се хабя като нямам гаранции. Гаранции няма. Колко ли хора навремето примерно са предполагали, че Winamp ще замине в небитието?

Вместо такова мислене, предлагам друго - еми ако някой има някакви способности, но няма реализация, има и свободно време - ами рискувай бе човеко, най много можеш да загубиш няколко дни труд.

Според мен не бива да се мисли предварително да се генерализира и преценява дали един ден ще дойде време а монетизация. Нещата идват 1 по 1, заека не се знае откъде може да изскочи.
Тъй или иначе не се ли започне на практика нещо, така и ще си остане само в главата.

Има и хора които гледат високопарно, защото са успели, само че болшинството от тях са започнали, когато пазара е бил много по отворен.

П.с. Освен това смятам, че онлайн бизнеса е малко по-различен от оффлайн бизнеса... Докато в оффлайн бизнеса действително си трябва една детайлна стратегия и бизнес план, при онлайн бизнеса го виждам другояче. Ест трябва да имаш поне генерална стратегия, по примера на първите пет изречения от твоята. Но после, нещата в движение се променят и напасват.

А относно популяризиране, трафик, монетизация, има купища статии и анализи и от там всеки по осмотрение може да си филтрира нещо.

На мен на пример ми е хрумнал и друг помощен вариант и смятам, че и някой ще се възползва от моята идея. Тя всъщност се използва, но досега не съм го срещал като съвет в статии на гурута.
Нещо елементарно - аз което и пуснах тема, че търся хора - такива които са активни в активни международни форуми - срещу заплащане да си сложат в подписите линк към моят сайт.
 
Последно редактирано:
Честно казано, като за без пари, по добро от постване по ФБ страници и други социални мрежи където е възможно не мисля, че има.

Моята стратегия, май че казах е в този ред.

1. Съдържание - не искам днес като влезе някой, като влезе утре да види, че няма много информация или ново съдържание и повече да не влезе.
2. Чак тогава популяризация.
3. Накрая опити за монетизация.

На мен ми прави впечатление, че имам много презареждания на фона на бройката посетители. За момента съотношението е някъде 1 към 5-6. Изключвайки моите резареждания, докато работя по сайта, които са някъде около 100-150. за тоя период.
LfXEBMz.jpg
 
Последно редактирано:

Горе