Лимитиран акаунт в paypal моля за съвет

paul

New Member
Здравейте колеги! Случайно попаднах на вашия форум търсейки решение на проблема си и се надявам да можете да ми помогнете.
Та накратко лимитираха ми акаунта.
Причината обща получена сума над 2500 евро. И съответно искат повече информация.
Като за начало ги интересува да се самоопределя

Като вариантите са три

частно лице
самонето лице
и други типове бизнес

Какво да им отговоря и какво да очаквам като въпроси?

Пишат че те ме виждат като юридическо лице а акаунта ми е персонал.

Ситуацията при мен е следната
Акаунта ми действително е персонал и в него имам две закачени карти
Личната ми- като основна
и фирманата
От фирмената само пазарувам като съответно стоката се реализира в бг- и съответно мога да им предствя всички документи по тоя повод.
От личната си пазарувам лични вещи както и си дърпам парите от продажбите в ибей, които също са на лични веши и на неща свързани с хобито ми. Това лесно могат да си го проверят и сами.

Та въпроса ми е как да им отговоря в този случай? Доколкото знам нямам право на два акаунта затова в момента ползвам един.

Поздрави!
 
От: Лимитиран акаунт в paypal моля за съвет

Картите не играят роля до колкото знам. Маркирай че си че си частно лице, прати им снимано копие на лчината си карта и копие от документ от вода, ток на адреса си по лична карта и трябва да ти одобрят акаунта.
 
Тия пари дето ги получи какви са - фирмени, или лични?
По принцип можеш да имаш два акаунта - един личен и един фирмен.
 
От: Лимитиран акаунт в paypal моля за съвет

Парите са си лични, от продажби на лични вещи свързани с хобито ми. Всичко платено с фирмената карта си остава за продажба в бг, като за целта са платини всички дължими митнически сборове.
 
Ами тогава им кажи на пейпал, че акаунта ти е личен, Изпрати им документите, които искат (сканирана лична карта) и чакай да ти го отлимитират. И най-добре си регистрирай нов акаунт за фирмено ползване. Но веднъж като си я ползвал тази карта с един акаунт, в друг едва ли ще можеш да я регистрираш. Най-добре я анулирай и си направи нова.
 
От: Лимитиран акаунт в paypal моля за съвет

Може да се upgrade-не акаунта до Premier или Business. В Resolution Center-а пише какви точно документи се изискват. Това е авт. лимит принципно.

А това какви са картите, за какво се използват и т.н., НИКОЙ не го интересува. Нито пък те ще си играят „да ги проверяват“. За това е лимита, ТИ да дадеш доказателствата „наготово“ за тях, а не да се ровят и да им коства време. Работата у PP струва кинти, всеки час и минутка.
 
От: Лимитиран акаунт в paypal моля за съвет

Благодаря на всички за помоща! При това положение ще си обявя акаунта като личен и ще им предоставя исканата информация.
А след това или ще си ъпгрейтна акаунта до премиер или бизнес или направо ще си направя нов фирмен акаунт.
 
От: Лимитиран акаунт в paypal моля за съвет

Ок, мерси за допълнителната информация. При това положение след като ми разблокират акаунта най вероятно ще го ъпдейтна до премиер или бизнес. След като по тоди начин разправиите ще са по малко.
 
Недей да го ъпдейтваш до бизнес. Тогава ще ти искат нови документи. Ако ще го ъпдейтваш - направи го на Премиер. А бизнес можеш да си направиш нов - на името на фирмата.
 
От: Лимитиран акаунт в paypal моля за съвет

Адресът има ли начин да го докажем с банкова сметка и ако да как по-точно? И дали ще стане чрез електронното банкиране или трябва да се ходи до банката?
 
От: Лимитиран акаунт в paypal моля за съвет

Картите не играят роля до колкото знам. Маркирай че си че си частно лице, прати им снимано копие на лчината си карта и копие от документ от вода, ток на адреса си по лична карта и трябва да ти одобрят акаунта.

:!: Последвай този съвет
 

Горе