Лимити в PayPal

Здравейте. :)

- Ако премина на бизнес акаунт в PayPal ,ще продължава ли да съществува годишния лимит за получаване на пари или ще отпадне изцяло?Започвам бизнес в Ebay и за момента съм с премиер акаунт ,но лимита обърква цялата работа.Направих request за увеличаването му на £1,700.00 GBP ,но пак ще бъде недостатъчно.
 
От: Лимити в PayPal

Имай предвид, че PayPal може да ти прецака бизнеса, ако разчиташ единствено на него.

Ще ти лимитират акаунта когато си искат. Обикновено го лимитират точно в момента когато се опитваш да направиш плащане (например искаш да си платиш месечната сметка за хостинг и ти го лимитират и не можеш да платиш; ако не намериш друг начин за плащане ти спират хостинга - затова плащайте за хостинг няколко месеца предварително за няколко месеца напред!).

Paypal called suggesting there was suspicious activity on my account because of withdrawals

Още подобни страховити истории:
http://paypalcomplaints.org/

Може да пробваш да ползваш PayPal, но не разчитай само на този метод на плащане и не дръж много пари в сметката си при тях. Винаги когато е възможно ползвай други методи на плащане!
 
От: Лимити в PayPal

Имай предвид, че PayPal може да ти прецака бизнеса, ако разчиташ единствено на него.

Ще ти лимитират акаунта когато си искат. Обикновено го лимитират точно в момента когато се опитваш да направиш плащане (например искаш да си платиш месечната сметка за хостинг и ти го лимитират и не можеш да платиш; ако не намериш друг начин за плащане ти спират хостинга - затова плащайте за хостинг няколко месеца предварително за няколко месеца напред!).

Paypal called suggesting there was suspicious activity on my account because of withdrawals

Още подобни страховити истории:
http://paypalcomplaints.org/

Може да пробваш да ползваш PayPal, но не разчитай само на този метод на плащане и не дръж много пари в сметката си при тях. Винаги когато е възможно ползвай други методи на плащане!

За ибей няма много други варианти :)
 
От: Лимити в PayPal

Тогава бъдете готови да си загубите бизнеса по всяко време! Ако много държите на този бизнес (зависим от eBay/PayPal) ще трябва да бъдете готови да ползвате нова самоличност всеки път когато ви затрият акаунта (ново име, ново име на фирмата, нов адрес, нов доставчик на Интернет). И не можете да ползвате самоличността на роднини или на лица, които живеят на вашия адрес, защото системата на PayPal лимитира (лимитира значи замразява, заключва) акаунтите на всички от семейството! Затова не разрешавайте на други лица от вашето семейство да имат сметка в PayPal (ако имат веднага да я закрият). Защото ако нещо се случи с техния акаунт гори и вашия!
 
От: Лимити в PayPal

PayPal печелят много пари от "лимитиране" на акаунти! Обърнете внимание, че когато ви лимитират акаунта могат да ви превеждат пари в лимитираната сметка, но не можете да правите плащания и да теглите собствените си пари!

Защото от PayPal знаят, че част от хората няма да могат да изпълнят изискванията им и акаунтите ще останат вечно лимитирани (т.е. PayPal получават безплатни пари - крадат вашите пари напълно легално, защото договорът, който сте сключили с тях им позволява по всякаква причина да ви лимитират акаутна). Много хора отказват да пращат сканирани документи и други неща по факса, защото за PayPal работят служители от всякакви държави, включително и от държави като Индия (нямам нищо против индийците) и някои хора ги е страх да си дават финансовите данни на индийци (познайте с кого говирите когато се обадите на номерата на PayPal). И така PayPal напълно законно си присвоява вашите пари. Ако сте объркали една буква от името си при регистрация - край, парите ви горят.
 
От: Лимити в PayPal

И аз съм от хората, които не намират за разумно да дават лични данни на някого си някъде през мрежата и особено данни за други преводи (банкови извлечения), които тях не ги засягат. Ако толкова държат да ме проверят, да ми изтеглят малко пари от банковата сметка и аз чрез въвеждане на тъп код намиращ се в основанието за транзакцията да докажа, че боравя напълно законно с тази банкова сметка. Така се верифицира първоначално PayPal карта. Защо трябва после да се прави по друг начин? Все още не ми се е налагало да се разправям с PayPal, но да видим.
 
От: Лимити в PayPal

Защото целта на PayPal е да си присвои парите на някои от клиентите си. От това печелят много. Представи си да свият парите на 0,1% от клиентите си. И това е напълно законно - в договора е написано, че могат да го правят безнаказано.

Сега пак са ми лимитирали един от акаунтите. Искат да си сменя паролата, да сменя тайните въпроси, да добавя карта (старата е изтекла) и да им въведа тъпия код. Направи всичко, но все още е лимитиран. Срещу трите действия пише "Complete", т.е. изпълнил съм ги. Вероятно ще чакат до понеделник когато служителят, който отговаря за лимитираните акаунти е на работа... Нищо чудно да измислят още неща, които трябва да направя и ще се опитат така да си формулират изискванията, че да не мога да ги изпълня. С цел да ми откраднат парите в сметката напълно законно.

Ами ако не искам да им пращам на факса сканирано копие на дебитната си карта, сканирано копие на личната си карта, сканирано копие на паспорта, сканирано копие на сметката ми за парно, сканирано копие на договора за наем и т.н., защото достъп до тези данни ще имат всичките им служители от Индия, Нигерия и други държави със съмнителна репутация? Тогава те ще откраднат парите ми и ще им се размине.

Имайте предвид, че от PayPal следят какво пишете срещу тях. И може да ви лимитират акаунта, ако решат че ги обиждате. Има изгорели.

http://paypalcomplaints.org/
 
От: Лимити в PayPal

Добре ,а някой ще може ли да отговори конкретно по въпроса на темата ? Дали ако съм с бизнес акаунт ще имам ограничение от определена сума ,която мога да ПОЛУЧАВАМ годишно ?
 
От: Лимити в PayPal

Формално няма да имаш (при бизнес акаунтите няма лимити - даже я няма връзката "view limits", която присъства в други акаунти). Обаче от време на време ще ти го лимитират и в най-добрия случай ще искат да си смениш паролата и тайните въпроси. В най-лошия случай ще искат купища сканирани документи и може да присвоят твоите пари и да ти забранят да бъдеш техен клиент.

Милиони потребители ползват PayPal без никакви проблеми. Обаче има и милиони, които имат големи проблеми. Някои губят бизнеса си (не само парите в сметката).
 
От: Лимити в PayPal

Ясно ,а дали трябва да бъда регистрирана по ДДС за да премина към бизнес акаунт или не е задължително?Имам фирма но съм на патентен данък. :)
 
От: От: Лимити в PayPal

Ясно ,а дали трябва да бъда регистрирана по ДДС за да премина към бизнес акаунт или не е задължително?Имам фирма но съм на патентен данък. :)


Бизнес акаунта няма лимити.
А поленцето VAT Number е 'optional' при преминаване към бизнес акаунт
 
От: Лимити в PayPal

Днес ми отблокираха акаутна. И реших да направя същото плащане, което не успях (защото ми лимитираха акаунта). И резултатът беше познайте какъв... лимитираха ми акаунта пак. Искаха ми пак да въведа нова парола и нови контролни въпроси. Добре, че не ми искаха нова дебитна карта... И сега ще чакам да видим кога ще ми го отблокират и дали пак ще го лимитират (блокират) при следващия опит за плащане...

* Да ти лимитират акаунта значи да ти замразят сметката (не можеш да теглиш пари и да плащаш сметки, но можеш да получаваш пари, с които може никога да не можеш да разполагаш).
 
От: Лимити в PayPal

И така PayPal напълно законно си присвоява вашите пари. Ако сте объркали една буква от името си при регистрация - край, парите ви горят.
Глупости, можеш да си коригираш името по всяко време. Една - две букви не са проблем.
Е, ако са повече трябва да докажеш, че си дремал докато си се регистрирал.


Относно лимитирания ти акаунт: към кого ти е превода, какво плащаш, какво хистори има получателя, проксита ползваш ли за да се логнеш? Ако ти е спешно плащането - дигни телефона, обясни им проблема и ще ти пуснат парите.


Ти обаче неясно защо отново заби в друга посока. Темата е съвсем различна.
Пишеш фермани 'против', а въпрос 'Да ползвам ли пейпал, да не ползвам ли?' аз не виждам.
Че никой не ги харесва е ясно, но свястна алтернатива на този етап няма.
Ти от много време ги плюеш, що ги ползваш още?
 
  • Like
Реакции: ivok
От: Лимити в PayPal

Днес ми лимитираха акаунта пак (бизнес акаунт), абсолютно същите неща искаха - промяна на парола и тайни въпроси. Даже не се опитах да плащам, просто се логнах и разглеждах настройките. Ползвам един и същи IP адрес, но май ще трябва да пробвам да го сменя, защото явно някой друг го ползва за други цели (ползвам VPN за този акаунт, което технически не е proxy server и формално не съм нарушил договора буквално, варианта да си спирам VPN-а само за да се логна в PayPal ми се струва неудобен, но май ще се наложи да го прилагам; до сега си спирах VPN-а само за персоналния акаунт, но май ще трябва да го правя и при бизнес акаунта).

Пробвам да си платят сметката за хостинг, получателят казва, че неговият акаунт е OK. Плащал съм на същия получател всеки месец и не е имало проблеми до този месец.

Този акаунт го ползвам главно за покупка на хостинг и домейни и за получаване на дребни суми, които няма как да се получат по банкова сметка (wire transfer) без комисионната за превода да превиши самата сума, която се превежда (или да е значителна част - например за превод на $100 разходите са горе-долу толкова).

Подозирам, че може да има нещо общо с получателя на парите, защото наскоро е възможно да е имало масов refund от клиенти заради проблеми с хостинга на този доставчик (неговия доставчик беше отрязал всички сървъри, защото на някои бяха налазили спамери - в резултат всички клиенти си загубиха данните и сайтовете им бяха спрени).
 
Последно редактирано:

Горе