Линкове от социални мрежи, какво да изберем

mantaman

Well-Known Member
Високо рейтинговите СМ като свежо и любими не дават директни линкове от което следва, че от там чакаме само трафик. От по слабо рейтингованите освен малко трафик се получават и директни линкове, които според мен нямат особена тежест защото от сайта има хиляди изходящи.
И в крайна сметка какво излиза, че май само ги пълниме със съдържание :)
 
От: Линкове от социални мрежи, какво да изберем

Високо рейтинговите СМ като свежо и любими не дават директни линкове от което следва, че от там чакаме само трафик. От по слабо рейтингованите освен малко трафик се получават и директни линкове, които според мен нямат особена тежест защото от сайта има хиляди изходящи.
И в крайна сметка какво излиза, че май само ги пълниме със съдържание :)

И това не само за българските социални мрежи. Аз използвам Onlywire и дори трафик не ми идва, камо ли пък линковете из вътрешните страници на СМ да се индексират и да се отчетат. Опитай с мини-сайтове, които са линквани помежду си, но ще ти трябва спиннато съдържание, добра схема и количество. Социалните мрежи бяха ефективни преди време, сега са линк ферми.
 
От: Линкове от социални мрежи, какво да изберем

А какво ще кажете за dofollow линковете от микроблогинг платформите?
 
Абе какво значи не дават директни линкове, линковете nofollow също имат своята тежест. Блогът в подписа ми върза PR 4 след два месеца съществуване само с линкове от български социални мрежи. И в момента има ПР 3 а линк билдинг не му е правен никакъв от февруари. Виж ми беклинковете и виж от къде са, с много малки изключения всичко е социални мрежи. Това не е единствения сайт, който съм докарал до пейдж ранк или съм класирал на първа страница само с беклинкове от социални мрежи. Всички беклинкове имат някакво значеине и тежест, не търсете десетте "златни" беклинка - правете микс от всичко възможно, което намерите (е почти всичко).

- Естествено е хубаво беклинка да е dofollow ама ако не е какво, да не го пусна ли?
- Хубаво е линка да е от тематичен сайт, е ако е от предприемач и сочи към сайт за кисело зеле какво да не го слагам в подписа си ли?
- Хубаво е на сайта да няма повече от десетина изходящи, е какво като коментирам при Кака Сийка да не си слагам линка, защото има двеста коментара така ли?

докато търся десетте "златни" линка ще съм набрал няколко стотин, е няма да са толкова хубави - ще има от директории, от социалки, от коментари по блогове, от форуми и дори от стат сайтове. Не казвам да плюете на качеството и да спамите до припадък, но не пропускайте да правите количество колкото и когато може.
 
От: Линкове от социални мрежи, какво да изберем

Да ноуфолоу линковете са много полезни. Тези от свежо са идеални за бърза индексация на съдържание - до 1-3 часа
 
От: Линкове от социални мрежи, какво да изберем

Подкрепям, със сигурност социалките си имат своята SEO роля, така че ако още се чудите... не се чудете 'ми налазвайте! 8)
 
От: Линкове от социални мрежи, какво да изберем

Моя сайт за игри който ми е в подписа, съм го оптимизирал САМО и ЕДИНСТВЕНО от социални мрежи.. Нищо повече..
И да ви кажа резултатите са супер.. имам по над 100 и нагоре влизания само от тайтълите на игрите ми.. :)

Така, че едно от най-хубавите неща за малка конкурента ключова дума са социалните мрежи :)
И какво е значението no-follow и do-follow.. Баклинка си е баклинк :)
 
От: Линкове от социални мрежи, какво да изберем

Има доста истина в думите на колегите :)
Така си е, линковете са си линкове, а и от някой социалки, може да си докарате наистина прилични посещения.
 
От: Линкове от социални мрежи, какво да изберем

Социалките си дават думата
 
От: Линкове от социални мрежи, какво да изберем

Социалките си дават думата
Абе не съм съвсем съгласен.
Много зависи "кои" са социалките? ;)
 
От: Линкове от социални мрежи, какво да изберем

Радост, много теми дигаш нещо. Какъв е този тотален спам. Вече подозирам, че и на ЛС спамиш с безсмислени въпроси. Идеята да видим подписа ли е?
 

Горе