Линк билдинг или PPC

PPC или Link building & Guerilla marketing?!

  • Link building & Guerilla marketing

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    219

yMladenov

Member
"Да бъде или да не бъде?"
Доста се чудя дали да се захвана с PPC, защото от три входящи линка към сайта ми получавам около 10 потребителя/ден. Това е нищо, но все още не съм се захванал със линк билдинга. И точно там идва въпроса. Да инвестирам следващия си месец във изграждане на линкове, събмитване на статии и тем подобни "горилщини" или да си пусна едно PPC и да компенсирам с работа по другите ми сайтове. В смисъл, търся по-голяма ефективност. Но пък един месец линк билдинг би трябвало да има добър ефект, нали? Не мога да реша! :lol:

п.п. Имам ~$90 капитал за ppc, които мисля, че са достатъчно (като за начало), но все пак не искам да ги прахосам за нещо, което мога да свърша сам.. какво ще ме посъветвате?
 
Вече гласувах. За мен линк билдинга и линкове в подписа са много основни неща за SEO-то. Аз съм си привърженик на SE трафика от натурално естество. :wink:

Но и PPC-то си е много оферта, ако рекламата ти е добре написана и менаджирана. Вярвам че е по-хубаво от тази гледна точка, че дава по-бързи резултати, но не трябва да се изпуска от око. :wink:
 
Blinky каза:
Вече гласувах. За мен линк билдинга и линкове в подписа са много основни неща за SEO-то. Аз съм си привърженик на SE трафика от натурално естество. :wink:

Но и PPC-то си е много оферта, ако рекламата ти е добре написана и менаджирана. Вярвам че е по-хубаво от тази гледна точка, че дава по-бързи резултати, но не трябва да се изпуска от око. :wink:

Супер, благодаря за мнението. :)
И аз лично вярвам в сео-то и линковете, но не мога да игнорирам и силата на парите. :lol:
 
Ако не можеш да си пишеш статии сам инвестираи в контент линк билдинга е възможен и без пари а конента можеш да го ползваш като артикъли които да събмитваш както и като блог постове...

PPC то и специално Гугъл Адурдс иска известна подготовка за да не отидат парите в нищото...

http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=2&start=12#20988
 

Горе