Литература за управляване на екип

warangel

Member
Интересува ме някой дали има някое четиво как да организирам екип от търговски представители.
въпроса е в това че покрай задачите и натоварването, незнам и аз на какво се дължи, немога да организирам търговските представители и да се работи по основната цел за която са наети.
 
От: Литература за управляване на екип

За българина, най-добрата стимулация са парите. Измисли им допълнителни таргети, подплатени с бонуси и ще работят по-качествено ;)
 
От: Литература за управляване на екип

За българина, най-добрата стимулация са парите. Измисли им допълнителни таргети, подплатени с бонуси и ще работят по-качествено ;)

Това съм го пробвал и резултата не беше много добър.
 
От: Литература за управляване на екип

Другото е да смениш екипа. С времето всеки се изчерпва. Едва ли някой може да ти даде съвет как да управляваш хората, защото всеки човек си е индивидуален и има различна ценностна система.

Стив Джобс е казал: Няма смисъл да се наемат умни хора и после да им казваш, какво да правят. Ние наемаме умни хора, които да ни казват, какво да правим!
 
От: Литература за управляване на екип

slavchev е прав. Не всеки може да става за шеф и да управлява другите. Но пък нищо не му пречи да си мисли, че става за всичко и че е по-добър от другите.
 
От: Литература за управляване на екип

Въпроса не е да се правим на шефове и да витаем из облаците. Въпроса е в това че при наличието на 5 човека никой от тези 5 човека не се сеща какви за ангажиментите за деня, никой не мисли по какъв начин да помогне на фирмата или просто да си върши това за което е нает. Нали все пак когато фирмата печели и от та им се дават заплати.
Никога не ми е пречило да работя, да разговарям с клиенти, но все пак си има нива, и аз за това че върша работа Х аз вземам примерно 100 лв на ден, а ако търся аз клиенти или водя преговори то тогава моя надник автоматично пада.
 
От: Литература за управляване на екип

Не знам дали си проверявал, но ако питаш от опит, някой ако е прочел нещо или е минал курс, след който се е справил с определен екип, не знам.
Иначе в нета дава това

http://arthuradams.bg/?page_id=5456

което ми се струва доста интригуващо.
Отделно съвсем неофициално ми е странно, как така се назначават хора в определен екип, без да им се предоставят длъжностни характеристики или това, което се изисква от тях и позицията им? По някакъв начин, да отчитат дейността си или въобще работата, която са свършили и резултатите от нея.
 

Горе