Лиценс

Здравейте,

Аз съм съвсем нов потребител тук и се извинявам, ако това не е в правилния форум.

Моля Ви за помощ и информация относно: Ако искам да стана единствения лицензиран вносител на дадена стока, така че да не може друг да я внася освен мен, какво трябва да се направи и колко пари струва?

Всякаква приблизителна, ще се радвам да е точна, информация ще бъде високо оценена!

Поздрави,

Ники
 
зависи от стоката, дали ще се договориш с производителя за ексклузивитет и дали вече няма някой вносител с такива права.
 
зависи от стоката, дали ще се договориш с производителя за ексклузивитет и дали вече няма някой вносител с такива права.
Здравей,

Благодаря за отговора. Имаш ли идея дали трябва да се плаща нещо, или да регистрирам нещо/ходене до някоя институция? Или само трябва да се договоря с производителя и тпва е всичко.

Може ли и да те попитам, ако случайно знаеш, ако една фирма, която се казва примерно "Картоф" и има уебсайт за картофи, дали може да има втори уебсайт, където продава компютри примерно, трети сайт където продава гривни и т.н.? Различни продукти под една шапка.

Благодаря предварително,
 

Горе