Конкурс за: Лого дизайн на спортен бранд

В крайна сметка лого за сайт за фитнес или общо за спорт става дума? Тъй, като гледам предложенията са ориентирани към фитнес.
?
П.с. Питам за да се ориентирам, така и аз бих могъл да сложа някакво лого на тениските на напомпани каки и батковци:) А не да правя анимации, въпреки че аз си ги правя за забавления тях.
 
Здравейте, ето и моето предложение :
Mb4HU4v.png
 
urgentfit.png
 
Без значение кой ще спечели, един безплатен съвет. Щом става въпрос за спорт плюс продажби, цвета е червено. Червеното настървява и предизвиква искане. Ето сега да погледнем този колаж с мъжа и жената, айде сега да си отговорим кое най-много се набива на очи? Това разбира се е червената хавлия.
Синьо, Лилаво и от този спектър са символ на хармония. Изглежда по красиво, а и е по-възвишено но това не са цветове които продават. Откъдето и да ги почнем, много голяма част от големите брандове имат червено.
П.с. Харесва ми предложението на Стойнев, изглежда красиво да го гледаш, има хармония.
 
Последно редактирано:
Без значение кой ще спечели, един безплатен съвет. Щом става въпрос за спорт плюс продажби, цвета е червено. Червеното настървява и предизвиква искане. Ето сега да погледнем този колаж с мъжа и жената, айде сега да си отговорим кое най-много се набива на очи? Това разбира се е червената хавлия.
Синьо, Лилаво и от този спектър са символ на хармония. Изглежда по красиво, а и е по-възвишено но това не са цветове които продават. Откъдето и да ги почнем, много голяма част от големите брандове имат червено.
П.с. Харесва ми предложението на Стойнев, изглежда красиво да го гледаш, има хармония.

А защо трябва да сме като другите, идеята според мен е да си different, да избягаш от стереотипите, за да се открояваш от конкуренцията..
 
А защо трябва да сме като другите, идеята според мен е да си different, да избягаш от стереотипите, за да се открояваш от конкуренцията..
Ударих две бири и наплещих каквото ми падне...

logoa.png
 
@kpetrov е прав. И @kpetrov въобще "не е наплещил каквото падне", а просто си гринва в момента и въобще не му се хаби енергията да обяснява, за някой който не го разбира. Мисля, че и собственото ми лого показва възгледите ми. Психологията на цветовете се учи в много дизайнерски училища. Освен червеното има и още няколко агресивни цвята, но общо взето @kpetrov каза каквото имаше да се каже. За което браво, и благодаря!

П.П. Кока-Кола, Happy Bar & Grill, McDonalds, KFC, Nestle, Red Bull, CNN, ESPN, YouTube, NETFLIX. Все марки, които искат да консумираш много повече! И правят така, че да консумираш много повече!

Со здравје!
 
Последно редактирано:
@kpetrov е прав. И @kpetrov въобще "не е наплещил каквото падне", а просто си гринва в момента и въобще не му се хаби енергията да обяснява, за някой който не го разбира. Мисля, че и собственото ми лого показва възгледите ми. Психологията на цветовете се учи в много дизайнерски училища. Освен червеното има и още няколко агресивни цвята, но общо взето @kpetrov каза каквото имаше да се каже. За което браво, и благодаря!

П.П. Кока-Кола, Happy Bar & Grill, McDonalds, KFC, Nestle, Red Bull, CNN, ESPN, YouTube, NETFLIX. Все марки, които искат да консумираш много повече! И правят така, че да консумираш много повече!

Со здравје!
Абсолютно, различните цветове подтикват към определени действия на подсъзнателно ниво. Можем да добавим на прима виста и Найки, Ферари, Пепси ( които пък ползват комбинацията от синьо и червено, и знам че си запознат с историята на това лого, за което платиха милиони, а промянате беше едва забележима, но ако се вгледа човек по внимателно в новото лого на Пепси, ще види, че има една абстракция/аналогия (средно между двете) с отворена уста. Преди логото на Пепси наподобаваше азиатския знак без точките, сега е по-агресивно и неслучайно Пепси дръпна много с продажбите. Аз и много други преди време се чудехме как за една променена крива се дават милиони, но ...

П.с. Да и жълтото. Да се вгледаме в този брутален колаж с мъжа и жената червената хавлия, останалото е към бекграунд спектъра и жълтата бутилка. А логото ми където съм го сложил там въобще не е на място с този цвят на общата композиция.
 
Много добро предложение. Умишлено ли е изпусната "T" на UGENT?
Не. Не е умишлено, пропуснал съм го по невнимание. Ако победи ще добавя "Т"
 
Последно редактирано:
Всичко се юрна на червено xd. Ще ви искам 10% хонорар :)
 
Всичко се юрна на червено xd. Ще ви искам 10% хонорар :)

Ами то и възложителя си загатна, абе направо си каза, че му симпатизира :D Колкото до психологията на цветовете, съм съгласен, че е много важна, но има и много примери за това как огромни брандове, не се хвърлят на червеното, защото видиш ли било открояващо се, забележимо и т.н. Дайте сега понеже е забележимо да направим всички брандове червени...
 

Горе