Конкурс за: Лого за предаване "100 лица за столицата"

Firefly

Well-Known Member
Рейтинг - 90.5%
19   2   0
Трябва ни лого за онлайн предаване във фейсбук, като в логото може да пише "100лица", "100 лица .tv" "100 лица тв" и други производни, в зависимост кое ще стои по-добре. Може да се добави с дребен шрифт и адреса на сайта, който ще е 100lica.tv.

Слогънът ще бъде "100 лица за столицата", като идеята е, че 100 лица ще говорят за столицата ни.

Важно: логото ще се използва върху видео материалите, както и в сайта и фейсбук страницата.

Търсим нещо креативно и стилно.

Награда: 50лв

Краен срок: 17 август 2017г.
 
Предлагам слагана да бъде съкратен, като част от идеята ми за лого.


100-lica-slogan.jpg




100-lica.jpg
 
Последно редактирано:
Предлагам слагана да бъде съкратен, като част от идеята ми за лого.


100-lica-slogan.jpg




100-lica.jpg

Харесва ми предложението, с което участвате, като изключим типографията, но долавям сходство с друго лого.

TNF100-2015-LogoA.gif


The-North-Face-100-Singapore-3000-Conquered-Toughest-Local-Trail-Race-2.jpg
 
Колега би ли обяснл какво е това сходство освен, че има цифрата 100 и има често използвана техника в логата силуети в буквите, могат да се намерят още хиляда такива по тази логика
 
Колега би ли обяснл какво е това сходство освен, че има цифрата 100 и има често използвана техника в логата силуети в буквите, могат да се намерят още хиляда такива по тази логика

Не го приемайте с цел заяждане, а като наблюдение. Не твърдя, че е копирано, но допускам възможността за случайна аналогия. Както сам спомена, имах предвид техниката, използвана за цифрата 100, като никъде не съм визирал буквите. Възможно е и аз да греша, но и в двата случая предложението е издържано.
 
Тогава колегата освен да го кръсти 101 лица, ама тагова пък ще има сходство със 101-ин далматинци;)
На мен лично ми направи впечатление по-скоро цифрата едно като лице и не предизвика в мен каквито и да било асоциации с други лога, ама всеки си има виждане...
 
Не го приемайте с цел заяждане, а като наблюдение. Не твърдя, че е копирано, но допускам възможността за случайна аналогия. Както сам спомена, имах предвид техниката, използвана за цифрата 100, като никъде не съм визирал буквите. Възможно е и аз да греша, но и в двата случая предложението е издържано.
Харесва ми предложението, с което участвате, като изключим типографията, но долавям сходство с друго лого.

Неволно се е получило това сходство. Както казва колегата @Websolut, доста лога и елементи са сходни, но всяко има своята индивидуалност все пак. Колокото до типографията, съвсем умишлено съм избрал този шрифт, за да мога да довърша цялостната идея.
В моето предложение има 100 лица и столица, което е точно по темата и отразява това което се търси. Цитираното лого има друго значение и символика. (Вероятно ... не съм се задълбавал, но виждам някакъв маратон ... или бягане на 100 метра)
 
До последно умувах дали да участвам и накрая скалъпих нещо. Изображенията са големи, затова ги маркирайте, за да се отворят с високо качество.
1000_lica.png

1000_lica_white.png

10000_lica_black.png
 
И от мен не е заяждане, но мисля, че подобни конкурси трябва да имат награда поне за второ място, дори и да е 5 лева, Щото хората си играят да правят нещо.
А относно уникалността, след толкова години, нещо да е наистина уникално не вярвам, сигурно стотици хиляди по света правят лога.
За да е уникално, трябва да е weird, но пък така няма да се хареса, всеки иска определени пропорции и прочее.
 

Горе