Конкурс за: Лого за хотел-ресотрант

Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,

Наскоро взех един малък семеен хотел и ресторант с около 80 места(знам може да е лудост при тези пандемия, но все пак :) ). Ще го отварям началото на април и сега започвам изцяло изграждане на нов бранд.

Име: Хотел-ресторант Антик

Лого на ресторанта и хотела, ще се използва във всички рекламни материяли, менюта, униформи на персонал и тн.

Начало на конкурса: 06.03.2021

Краен срок на конкурса: 15.03.2021 17:00

Дата за обявяване на победител: 16.03.2021 15:00

Награда: 100 лева + побетителя ще вземе още 100 лева за изработка на фирменото лого на дружеството, което учредяваме + ще го ангажираме за цялата брандова идентичност на менюта и рекламни материяли + покана за откриването :)

Насоки към дизайнерите: Нямам. За мене това е творческа работа и не искам да слагам ограничения в мисленето.

ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН
 
Някакви насоки все пак ако може?
Надписа "Хотел-ресторант Антик" на кирилица ли ще е?
Къде се намира хотела - Море, Планина в кой регион горе долу?
Нещо специфично за Хотел-Ресторанта, примерно защо Антик?...
 
  • Like
Реакции: Sky
Някакви насоки все пак ако може?
Надписа "Хотел-ресторант Антик" на кирилица ли ще е?
Къде се намира хотела - Море, Планина в кой регион горе долу?
Нещо специфично за Хотел-Ресторанта, примерно защо Антик?...
Здравейте,

Отговарям веднага:
Да, ако може надписа да е на кирлица после в брандинга ще го обработим да е и на латицата, така, че е хубаво да е универсално. Благодаря много за този върпос!
Хотела се намира в Планина - районна е Стара планина.
Интериора вътре е от много хубаво дърво и много картини, както и изресувани стени с елементи от митологията и затова идва и името Антик.
 
Здравейте, stefan.stefnov.7,

Понеже пишете "започвам изцяло изграждане на нов бранд "... Минали сте през етапа на името - "Хотел-ресторант Антик"... И сте на етапа на логото (преди слоган, бранд легенда, и ...), мога да Ви помогна (само ако искате) с няколко брандинг въпроса. Отговорите им биха били много полезни - за Вас, и за дизайнерите, работещи по логото Ви.

Ето въпросите:
1. Как искате брандът (чрез името, логото и ...), да Ви представя пред потребителите?
2. А как брандът (чрез името, логото и ...), да Ви отличава от конкурентите?
3. Кои са първите 3 идеи, които брандът (чрез името, логото и ...), би трябвало да внуши?
4. Какво усещане у потребителя трябва да предизвика логото?
5. Какъв образ и характер на бранда трябва да бъде създаден?

Това е част от началната информация, която се изисква при разработване на бранд. Надявам се да Ви бъде полезна и за Вашия проект.

Успех с логото! И с изграждането на бранда...
 
Хотелът в Златица?
Може ли да се участва само за логото? Без допълнителните ангажименти.

Изписването на латинеца: ANTIQUE? Или ANTIK.
 
Здравейте,

Наскоро взех един малък семеен хотел и ресторант с около 80 места(знам може да е лудост при тези пандемия, но все пак :) ). Ще го отварям началото на април и сега започвам изцяло изграждане на нов бранд.

Име: Хотел-ресторант Антик

Лого на ресторанта и хотела, ще се използва във всички рекламни материяли, менюта, униформи на персонал и тн.

Начало на конкурса: 06.03.2021

Краен срок на конкурса: 15.03.2021 17:00

Дата за обявяване на победител: 16.03.2021 15:00

Награда: 100 лева + побетителя ще вземе още 100 лева за изработка на фирменото лого на дружеството, което учредяваме + ще го ангажираме за цялата брандова идентичност на менюта и рекламни материяли + покана за откриването :)

Насоки към дизайнерите: Нямам. За мене това е творческа работа и не искам да слагам ограничения в мисленето.

ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН

Какво очакване имате за знак, емблема, елемент?








 
Последно редактирано:
Здравейте, stefan.stefnov.7,

Понеже пишете "започвам изцяло изграждане на нов бранд "... Минали сте през етапа на името - "Хотел-ресторант Антик"... И сте на етапа на логото (преди слоган, бранд легенда, и ...), мога да Ви помогна (само ако искате) с няколко брандинг въпроса. Отговорите им биха били много полезни - за Вас, и за дизайнерите, работещи по логото Ви.

Ето въпросите:
1. Как искате брандът (чрез името, логото и ...), да Ви представя пред потребителите?
2. А как брандът (чрез името, логото и ...), да Ви отличава от конкурентите?
3. Кои са първите 3 идеи, които брандът (чрез името, логото и ...), би трябвало да внуши?
4. Какво усещане у потребителя трябва да предизвика логото?
5. Какъв образ и характер на бранда трябва да бъде създаден?

Това е част от началната информация, която се изисква при разработване на бранд. Надявам се да Ви бъде полезна и за Вашия проект.

Успех с логото! И с изграждането на бранда...
Здравейте, tekstmag,

Благодаря Ви за съветите и въпроси!

Реално нямам готов отговор може би на всичко, но ще се пробвам поне в начална фаза да дам насоки:
1. Искам да ме представи във възможно най-добрата светелина да си личи, че е модернизирано(досега хотела и ресотранта не са имали никакво лого). Искам да създам усещане за уникалност, ако правилно съм разбрал въпроса.
2. Конкурецията в самият район не е много голяма, не съм се замислял и не мога да дам точен отговор на този въпрос и не искам да обърквам хората в конкурса.
3. Мисля, че бранда трябва да внуши гостоприемство, хубава храна и селски(планински) туризъм.
4. Мисля, че трябва да се стреми към предишната точка.
5. Не мога в момента да дам отговор на този въпрос, но ще помисля или след време ще направя консултация с някой от Вас

Реално погледнато ще приема и всякакви идеи и предложения от дизайнерите, може някой да има по-уникална идея и чрез нея заедно да изградим друго виждане на бранда.

Отновно, много Благодаря на tekstmag!

Хотелът в Златица?
Може ли да се участва само за логото? Без допълнителните ангажименти.

Изписването на латинеца: ANTIQUE? Или ANTIK.

Да хотелът се намира в гр.Златица.

Относно участието само за логото не виждам смисъл, аз искам да намерия човек с който да работя за в бъдеще. (прочетох правилата внимателно, надявам се да не съм нарушил някое правило и че съм пуснал и написал така наградата? Ако се налага ще ги разделя конкурсите, но пак казвам за мене няма смисъл.)

Исписването на името на латиница трябва да е ANTIQUE.

Какво очакване имате за знак, емблема, елемент?
Не искам да слагам ограничение за типът лого, нямам очакваня знам, че ще позная правилното. Съжелявам знам, че може би не е лесно без насока в типа, но не искам да слагам ограничения на творчеството.
 
Относно участието само за логото не виждам смисъл, аз искам да намерия човек с който да работя за в бъдеще. (прочетох правилата внимателно, надявам се да не съм нарушил някое правило и че съм пуснал и написал така наградата? Ако се налага ще ги разделя конкурсите, но пак казвам за мене няма смисъл.)

Допълнителните ангажименти са +
Лично аз обаче не мога да се ангажирам с допълнителните задачи.

Така или иначе вече направих нещо, ще го постна да дам начало

Използвам съм елементи от красивия парапет.
Шрифтът е наличен и на кирилица.
 
Последно редактирано:
Здравейте, tekstmag,

Благодаря Ви за съветите и въпроси!

Реално нямам готов отговор може би на всичко, но ще се пробвам поне в начална фаза да дам насоки:
1. Искам да ме представи във възможно най-добрата светелина да си личи, че е модернизирано(досега хотела и ресотранта не са имали никакво лого). Искам да създам усещане за уникалност, ако правилно съм разбрал въпроса.
2. Конкурецията в самият район не е много голяма, не съм се замислял и не мога да дам точен отговор на този въпрос и не искам да обърквам хората в конкурса.
3. Мисля, че бранда трябва да внуши гостоприемство, хубава храна и селски(планински) туризъм.
4. Мисля, че трябва да се стреми към предишната точка.
5. Не мога в момента да дам отговор на този въпрос, но ще помисля или след време ще направя консултация с някой от Вас

Реално погледнато ще приема и всякакви идеи и предложения от дизайнерите, може някой да има по-уникална идея и чрез нея заедно да изградим друго виждане на бранда.

Отновно, много Благодаря на tekstmag!



Да хотелът се намира в гр.Златица.

Относно участието само за логото не виждам смисъл, аз искам да намерия човек с който да работя за в бъдеще. (прочетох правилата внимателно, надявам се да не съм нарушил някое правило и че съм пуснал и написал така наградата? Ако се налага ще ги разделя конкурсите, но пак казвам за мене няма смисъл.)

Исписването на името на латиница трябва да е ANTIQUE.


Не искам да слагам ограничение за типът лого, нямам очакваня знам, че ще позная правилното. Съжелявам знам, че може би не е лесно без насока в типа, но не искам да слагам ограничения на творчеството.

Здравейте,

Радвам се, че брандинг въпросите от копирайтър ще Ви свършат работа. Отговорите им, всъщност, показват готовността за създаване и развитие на бранд. И изискват доста проучване, мислене и обсъждане.

Бих Ви насочил още малко, как да отговорите на въпросите:

1. Как искате брандът (чрез името, логото и ...), да Ви представя пред потребителите?
На целевите ми потребители (които са точно какви хора?), искам да кажа, че (брандът - "Хотел-ресторант Антик") означава ..., ..., ... и им предлага ..., ..., ..., за да ...

2. А как брандът (чрез името, логото и ...), да Ви отличава от конкурентите?
"Хотел-ресторант Антик" е малък семеен хотел, който е различен от другите малки семейни хотели в района/в България с ..., ..., ..., ...

3. Кои са първите 3 идеи, които брандът (чрез името, логото и ...), би трябвало да внуши?
Например:
3.1. Гостоприемство - чувствате се на гости при приятели.
3.2. Хубава храна - чиста, екологична, от местни ферми, от майстор-готвач, ...
3.3. Селски (планински) туризъм - почивка и възстановяване на хубаво място, сред хубави хора и хубава българска природа...


4. Какво усещане у потребителя трябва да предизвика логото?
Например: уют сред природата, ...

5. Какъв образ и характер на бранда трябва да бъде създаден?
Как бихте описали кратко и въздействащо "Хотел-ресторант Антик"? Защо е точно такъв? Как можете да го покажете с примери?
 
TIdM3vz.png
 
@stefan.stefnov.7 Здравейте, имате ли някакви снимки на хотела (отвън, вътре) ще се добие доста по-добра представа за цялостното излъчване и изграждане на концепция около него.
Хотелът разполага с не много добре изглеждащ сайт -Хотел Антик. В него може обаче да намерите снимки.
 
Хотелът разполага с не много добре изглеждащ сайт -Хотел Антик. В него може обаче да намерите снимки.
Хотелът е хубав излъчва някаква монолитност, но сайта...мисля, че трябва да го осъвремените, поне да не е блог с картини, казвам го без лоши мисли.
Защото един съвременно изглеждаш сайт е задължително условие при изграждането на нов бранд и нов имидж като цяло.
Извинявам се , че се отклонявам от конкурса, ще помоля колегите ако искат да не коментират и те, че ще разводним темата, а просто да ударят по един палец ако мислят така:).
 
Хотелът е хубав излъчва някаква монолитност, но сайта...мисля, че трябва да го осъвремените, поне да не е блог с картини, казвам го без лоши мисли.
Защото един съвременно изглеждаш сайт е задължително условие при изграждането на нов бранд и нов имидж като цяло.
Извинявам се , че се отклонявам от конкурса, ще помоля колегите ако искат да не коментират и те, че ще разводним темата, а просто да ударят по един палец ако мислят така:).
Здравейте, Websolut,

Сайта задължително ще се смени, както й казвам в предишния си пост сайта е недобър, просто го дадох на колегата за ориентир за снимки.

Все пак съм в заварено положение, така съм го придобил, но ще го сменим задължително. Просто първо искам да направим лого, след това ще остане време и за всичко друго. Няма как да го оставя този сайт.
 
Включвам се и аз. Тъй като цялостната визия е средновековна/антична, а самата сграда отвън прилича на крепост/замък, реших да направя логото в духа на тази епоха. Стилизирах част от фасадата, като добавих елементи и леки промени за да има симетрия и естетичност. Лицето на хотела е съчетано с района в който се намира, а именно Стара планина и всичко това е обединено под формата на щит.

AK8E5Xo.png
 

Горе