Конкурс за: ..:: Лого онлайн магазин ::..

Design Media Bulgaria

Active Member
Рейтинг - 90%
9   1   0
Здравейте,
Организираме конкурс за лого.
Магазина ще предлага чосовници под домейна casiomag.bg
Няма ограничения в цветове и вид.
Както винаги се търси нещо уникално.


Награда: 100лв.
Срок до: 05.07.2020
Запознат съм с правилата.
 
Хрумна ми една идея, но нямам време в момента, само ще я маркирам и когато имам възможност ще я визуализирам :p

CasioMag.jpg

Обикновено, като ми хрумне нещо винаги проверявам след това, защото винаги има нещо подобно което е хрумнало и на друг няма как при толкова много разнообразие от идеи.
Може би има някой едно две които се доближат като идея - ЦЪК , но са различни.
На тема часовници може би има хиляди лога, трудно ще е да се измисли нещо наистина уникално, ще ми е интересно да видя идеите и на колегите.

Още една "симпълистична" :p откъм оформление и презентация, идеята е да се използва точката на И-то

CasioMag2.jpg
 
Последно редактирано:
Здрасти, включвам се с едно предложение.
Ето и малко повече история как се зароди идеята за запазения знак на логото.

Както вече спомена Websolut, нета е бая препълнен с лога с тези инициали, но това което ми направи впечатление е, че никъде не видях да има форма, в която буквите С и М, всъщност да са изградени от "стрелките" на часовник. Инициалите вградени в запазения знак са направени от нулата, като не е използван шрифт за референция, което само по себе си го прави уникално. :)

Смея да твърдя, че крайния резултат се получи доста добре. Логото е "силно", като дава усещане за лукс.
Прилагам и още един вариант на запазения знак.

bvTstLj.png


FECdsly.png
 
Здрасти, включвам се с едно предложение.
Ето и малко повече история как се зароди идеята за запазения знак на логото.

Както вече спомена Websolut, нета е бая препълнен с лога с тези инициали, но това което ми направи впечатление е, че никъде не видях да има форма, в която буквите С и М, всъщност да са изградени от "стрелките" на часовник. Инициалите вградени в запазения знак са направени от нулата, като не е използван шрифт за референция, което само по себе си го прави уникално. :)

Смея да твърдя, че крайния резултат се получи доста добре. Логото е "силно", като дава усещане за лукс.
Прилагам и още един вариант на запазения знак.

bvTstLj.png


FECdsly.png
Много елегантен дизайн Браво!
 
А какво мислите ако за думата CASIO e изписана с шрифта на самата марка CASIO, а втората дума маг да бъде леко пипната по някакъв начин и да образуват едно цяло лого?
 
А какво мислите ако за думата CASIO e изписана с шрифта на самата марка CASIO, а втората дума маг да бъде леко пипната по някакъв начин и да образуват едно цяло лого?

Принципно не е проблем, но не съм сигурен как стоят нещата с авторските права върху шрифта на Casio. Аз лично не бих препоръчал да се използват шрифтове на вече установени известни марки.
 
Бранда ще предлага само CASIO и без тяхното лого да присъства ,някак ми се губи идеята. Ако можете пуснете и по един такъв вариант.
 
Бранда ще предлага само CASIO и без тяхното лого да присъства ,някак ми се губи идеята. Ако можете пуснете и по един такъв вариант.
Лого в логото?
Е тук ще избием рибата, аз такова нещо до сега не съм виждал:)
Или нещо не съм разбрал правилно?
 
Бранда ще предлага само CASIO и без тяхното лого да присъства ,някак ми се губи идеята. Ако можете пуснете и по един такъв вариант.
Според мен трябва да имате разрешение от тях за да ползвате каквото и да било от тяхното лого. Все пак това са авторски права, и независимо дали ще се предлага продукт на марката, това не дава право да взимате каквото и да било без тяхно разрешение, защото със сигурност е платено право и за най-малката линийка по логото. :)
 

Горе