Конкурс за: Лого - Varna on Air

Благодаря за уточнението. Веднага възниква въпроса, като стил това лого харесва ли ви? Имам предвид този "ретро" подход с почти монохроматично лого тип значка или щампа за тениска.
 
  • Like
Реакции: HEB
@aatanasow , благодаря за направените предложения, оценявам отделеното време. Ако трябва да бъда напълно откровен, и двата варианта ги оприличавам с лого на туристическа агенция, не "говори" каква е идеята зад Varna On Air.

По принцип логотата отговарят формално на дадените насоки. Но явно е съм улучил :)

Аз лично смятам, че имате принципен проблем с идентичността на марката. Имам предвид, че от всички описания, които дадохте, не стана ясно кое е това, с което искате да ви запомнят хората. Можете ли да опишете дейността си с 1-2 думи? Това ще помогне. Поздрави.
 
  • Like
Реакции: HEB
По принцип логотата отговарят формално на дадените насоки. Но явно е съм улучил :)

Аз лично смятам, че имате принципен проблем с идентичността на марката. Имам предвид, че от всички описания, които дадохте, не стана ясно кое е това, с което искате да ви запомнят хората. Можете ли да опишете дейността си с 1-2 думи? Това ще помогне. Поздрави.
Бях писал по-рано, но се е изгубило в началото на темата.

"ИЗТРИТО СЪДЪРЖАНИЕ СЛЕД ПРИКЛЮЧВАНЕ НА КОНКУРСА."

Смятам, че доста от Вас разбират идеята като лого за Инстаграм профил. Да, нашето начало започва там, но както вече казах, запътили сме се above and beyond that. Именно затова споделих и логото на Sky Brothers, тъй като то е "огледален" образ на тяхната дейност.
 
Последно редактирано:
Бях писал по-рано, но се е изгубило в началото на темата. Основната идея на Varna On Air е да бъде трибуна на гласност, показност. На този етап това се случва в Instagram,споделяйки кадри на автори, заслужаващи повече внимание. Самият формат на социалната мрежа е такъв, но ние желаем да scale up-нем онлайн пространството и да се пренесем из улиците на Варна. Хумористични репортажи на най-различни viral теми е следващата стъпка, като финалната цел е достигане на определен тип разпознаваемост, която респективно би ни отворила и други врати.
Смятам, че доста от Вас разбират идеята като лого за Инстаграм профил. Да, нашето начало започва там, но както вече казах, запътили сме се above and beyond that. Именно затова споделих и логото на Sky Brothers, тъй като то е "огледален" образ на тяхната дейност.


Не се е загубило, просто е размито в останалия "шум" от информация. Сега разбирам, че това, което ви описва най-точно е "трибуна на гласност". Това поставя нещата в малко, по-различна светлина, която няма нищо общо с "изгрева", "залеза" и емблематичните за Варна сгради. Да видим какво ще излезе. :)
 
  • Like
Реакции: HEB
Не се е загубило, просто е размито в останалия "шум" от информация. Сега разбирам, че това, което ви описва най-точно е "трибуна на гласност". Това поставя нещата в малко, по-различна светлина, която няма нищо общо с "изгрева", "залеза" и емблематичните за Варна сгради. Да видим какво ще излезе. :)
Разбирам, че е възможно и аз да съм Ви подвел по един или друг начин, за което се извинявам.
 
Според мен има различни интерпретации които могат да се направят с използваните елементи в дадено лого, едни могат да видят залез, други изгрев;), факт обаче, че всеки като чуе Варна се сеща за морето:) или може би за някое гадже което е от там знам ли:)
Аз бях решил да не пробвам повече варианти, защото действително нещата малко се оплетоха и е трудно, човек да създаде нещо хем семпло, хем в пайнт стил, хем и с малко специфична насоченост, която на практика поне за мен трудно се визуализира, затова ето нещо семпло което ми хрумна, някой могат да видят залез, други изгрев, трети морето, а всъщност това може да е трибуната на показност на всичко това взето заедно: слънцето морето, водата през един обектив/поглед, и това е на практика трибуната на изгряващото слънце примерно:) ...на нещо което си заслужава да бъде видяно...


paper-01.jpg
 
Според мен има различни интерпретации които могат да се направят с използваните елементи в дадено лого, едни могат да видят залез, други изгрев;), факт обаче, че всеки като чуе Варна се сеща за морето:) или може би за някое гадже което е от там знам ли:)
Аз бях решил да не пробвам повече варианти, защото действително нещата малко се оплетоха и е трудно, човек да създаде нещо хем семпло, хем в пайнт стил, хем и с малко специфична насоченост, която на практика поне за мен трудно се визуализира, затова ето нещо семпло което ми хрумна, някой могат да видят залез, други изгрев, трети морето, а всъщност това може да е трибуната на показност на всичко това взето заедно: слънцето морето, водата през един обектив/поглед, и това е на практика трибуната на изгряващото слънце примерно:) ...на нещо което си заслужава да бъде видяно...


Виж файлът 16277
Тук ми харесва идеята и замисъла, всичко написано от Вас по-горе е съчетано в логото. Определено е добро попадение и огромен жокер за следващите, които желаят да се включат с предложения.
*аз още си твърдя, че и играта с буквата V и микрофона в ръка на първото Ви предложение бе оригинално
 
Ами понякога идеята която идва на прима виста е най-добра, но не отговаря на изискванията, понеже явно не съм разбрал правилно насоките, но както и да е.
Дано има още предложения и добри попадения, но при всички положения малкия бюджет си оказва влияние няма начин;)
 
  • Like
Реакции: HEB
Ами понякога идеята която идва на прима виста е най-добра, но не отговаря на изискванията, понеже явно не съм разбрал правилно насоките, но както и да е.
Дано има още предложения и добри попадения, но при всички положения малкия бюджет си оказва влияние няма начин;)
Със сигурност награда от 50 лева не са достатъчна мотивация, наясно съм, но просто на този етап ми предстои и закупуване на още няколко допълнения към снимачната техника, а финансирам всичко със собствени средства. На драго сърце бих дал и повече, тъй като виждам, че има хора с умения в този форум, струващи доста повече.
Поздрави и хубав ден
 
Една разновидност на предходното, което е и съвсем буквално като примера по-горе:
Варна - слънце, чайки
Он еър - въздух / облаци + нещо като обектив за "О"
С това приключвам, успех!

paper-33.jpg
 
Една разновидност на предходното, което е и съвсем буквално като примера по-горе:
Варна - слънце, чайки
Он еър - въздух / облаци + нещо като обектив за "О"
С това приключвам, успех!

Виж файлът 16278
Keeps getting better & better както се казва! Искрено благодаря за направените предложения, мисля че това е правилната посока
 
Една разновидност на предходното, което е и съвсем буквално като примера по-горе:
Варна - слънце, чайки
Он еър - въздух / облаци + нещо като обектив за "О"
С това приключвам, успех!

Виж файлът 16278
Пак се включвам с безсмислен коментар, за което се извинявам :) Колега, идеята ти много ме зарадва, много добре си придал идеята за ON AIR, като си вкарал обектива в облака... Респект.
 
Последно редактирано:
@Websolut ,с риск да стана нахален, бихте ли могли да покажте как би изглеждало последното Ви предложение върху рекламен мърчандайз(тениска, потник ,шапка) и върху миркофон (както бяхте дали пример с най-първото предложение).
Още веднъж Ви благодаря за цялото отделено време!
 
WvmAVjx.png

Ux32QRP.png
 
Изключително съм доволен от последните няколко предложения, ооределено това е концепцията и правилната посока. Благодаря на всички Ви ☺
 
Всичко е ок, ама Атанасов на практика в първия вариант е копирал на 99 % моето предложение, даже и чайки има, няма лошо, по-надолу поне има някъв опита за развитие...
Ако насоките са вариации върху моя вариант това е друго.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: HEB

Горе