Конкурс за: Лого - Varna on Air

И аз се включвам с едно лого от този тип в два варианта, с облаче и без него.
Размката символизира фокусната зона във визьора на фотоапарата, кръговете - един вид лещите на обектива.
Извинявам се предварително на колегите, но ми харесаха идеите за чайките и облаците и затова съм ги взаимствал.
xo9JUlB.jpg
 
  • Like
Реакции: HEB
През цялото време се опитвах да насочвам всички и изказвах искрени благодарности за направените предложения, както и за отделеното време. Дали увеличение на бюджета 9 дни преди края на конкурса би променило насоката и визията на направените предложения? За да бъда напълно откровен, мисля че няма да го направи. По-склонен бих бил да изплатя по-висока сума от вече предвидената, но без да бъде обявено публично. Не мислете, че не оценям подобаващо труда Ви, още в началото писах, че на този етап разполагам с точно толкова за първоначална инвестиция. Разбирам и Вашата гледна точка, надявам се и Вие разбирате моя.
Още веднъж, бъдете откровени с мен, отговаряйки дали по-висок награден фонд би избегнало създалите се конфликтни точки във Вашите предложения?
*питам,защото оставам с впечатлението, че вината се корени в мен
 
Щом хората се включват в конкурса, значи проблема не е в наградата, а в това че не е коректно да се създават лога на база на това, което Вие сте харесали най-много. По този начин хората почват да копират, затова казвам че логото, което изберете накрая не би трябвало да прилича на това, което ви е харесало най-много първоначално, защото просто ще бъде едно усъвършенствано лого на първото.
 
  • Like
Реакции: HEB
Това с копирането го има и при големите конкурси, говоря за големите сайтове от рода на 99designs, като целта е надграждане на идеята, а защо не и единствено по-качествено изпълнение, всичко е в полза на клиента в крайна сметка, но там стимула е друг, а и там градиш сериозен опит, градиш име и т.н.т. , демек там е друга бира;), е конкуренцията е смазваща има една тумба инджикитайци:D
 
  • Like
Реакции: HEB
Не мисля, че тези пазарлъци за увеличаване на наградния фонд са удачни (лично мое мнение).
Ако на някой не му харесва наградния фонд, да не се заема и да не си губи времето.
Едно евентуално увеличаване на наградния фонд и недай си боже избиране на победител, различен от предполагаемия, би довело до много по-голяма дъндания ....
Нормално е когато "купувача" каже и покаже какво му харесва, да бъде залят с еднотипни продукти и си е негово право да избере точно това което най-много му харесва.
Никой не искам да засегна или обидя!
Поздрави!
 
Опит се трупа по този начин, но име не :)
Е зависи, първо опит, после печелиш 200 конкурса;) и си създаваш име, това е напълно нормално, какво е името - това е един куп доволни клиенти от една страна и от друга тези доволни клиент споделят на други които научават бранда/името ти...а ти продължаваш да с е рекламираш и градиш и т.н.т.

Това е като при гангстерите, колкото повече народ изтрепеш, толкова повече ще ги е страх от теб, толкова повече ще печелиш и също толкова по- голям риск ще има да ти видят сметката:D

Това в границите на шегата разбира се, няма база за сравнение!
 
Конкурса е интересен, нека да престанем с изказванията и да оставим участниците да покажат своите умения и творчество.
Наистина има много време до края на конкурса :)
 
  • Like
Реакции: HEB
Въпроса е да не се прекопирва. Аз лично вдигнах данданията в конкурса за бебешкото лого защото спечелилото лого беше прекопирано от няколко различни лога, които ги има в нета. И се чудя дали да продължавам да участвам в конкурси, защото има участници което правят това, което казах и печелят конкурсите.
Да си припомним и случая с компрометираният конкурст за крипто лого, в който огранизатора насочи повечето участници погрешно а в крайна сметка обяви, че печели лого което би трябвало да не му хареса. Да не говорим, че никакво лого не е качено на сайта, и кой знае какви схеми и с какви цели се правят такива неща.
 
  • Like
Реакции: Bove
Разбирам, но тогава нека да не коментира в подробности логата, защото по този начин всички почват да измислят логата си на база на едно определено лого, в случая казах на кого е, а идеята също струва пари. В тоя ред на мисли поръчителя ще вземе наи-доброто лого, а явно не се замисля първоначално на кого е била идеята. Уважавам желанието на HEB да се постигне едно добро лого, но нека да не е гърба на друг...

Абсолютно задължително е да се коментират предложенията в процеса на работа. Иначе си е стрелба на тъмно.

Ако някой е успял да постигне критериите на клиента пръв, това не значи, че другите никога не биха се сетили за същото. Защо трябва да се резервират по някакъв начин за него? Да не говорим, че така ще се изкривят тези конкурси. Нищо не ми пречи да пусна още в началото 10-тина полу-готови варианта на лого в различни стилове за да си "резервирам" колкото се може повече насоки. Даже може и шаблон да си направя.

Освен това една идея не струва без добро осъществяване. Всеки, които е успял да осъществи една идея по-добре от предходните също има принос, който трябва да бъде оценен. В крайна сметка на това се гради съвременната ни икономика.

Един пример: когато аз започвах да се подвизавам в Уеб, най-добрият браузър беше Netscape. Пълна трагедия. Повечето от вас сигурно не са го чували. След това стана MS Explorer, след това Firefox, след това Chrome. То все една и съща идея, но всеки път някой я правеше по-добре и по-добре и това движеше и движи еволюцията на целия сектор. Ако това не съществуваше в този вид, още щяхме да сме на Netscape или по зле. Така че първо мислете, преди да предлагате разни странни работи.

Друг е въпроса ако някой предложи нещо наистина уникално. Тогава е редно да го защити. В авторското право и сродните му права се приема за уникално нещо, което е на 70% ново (карам по памет, дано не ви подвеждам). Забележете, че дори и при авторското право се допуска някои части да не бъдат уникални. Какво остава за конкурсите в този форум при тези ниските наградни фондове.

Иначе няма лошо поръчителя да спре конкурса по средата, но е редно да го обяви предварително.
 
Икономика, не се гради от нелоялна конкуренция...

Госпожо или госпожице, не знаете какво означава термина "нелоялна конкуренция". Ето малко инфо: тук. Според вас в коя точка попада конкретния случай?
 
  • Like
Реакции: Bove
Ако мислиш, че като прочетеш две изречения относно темата в Уикипедия са достатъчни за твоето изказване, значи нямаш и представа от икономика...:)
 
Абсолютно задължително е да се коментират предложенията в процеса на работа. Иначе си е стрелба на тъмно.

Ако някой е успял да постигне критериите на клиента пръв, това не значи, че другите никога не биха се сетили за същото. Защо трябва да се резервират по някакъв начин за него? Да не говорим, че така ще се изкривят тези конкурси. Нищо не ми пречи да пусна още в началото 10-тина полу-готови варианта на лого в различни стилове за да си "резервирам" колкото се може повече насоки. Даже може и шаблон да си направя.

Освен това една идея не струва без добро осъществяване. Всеки, които е успял да осъществи една идея по-добре от предходните също има принос, който трябва да бъде оценен. В крайна сметка на това се гради съвременната ни икономика.

Един пример: когато аз започвах да се подвизавам в Уеб, най-добрият браузър беше Netscape. Пълна трагедия. Повечето от вас сигурно не са го чували. След това стана MS Explorer, след това Firefox, след това Chrome. То все една и съща идея, но всеки път някой я правеше по-добре и по-добре и това движеше и движи еволюцията на целия сектор. Ако това не съществуваше в този вид, още щяхме да сме на Netscape или по зле. Така че първо мислете, преди да предлагате разни странни работи.

Друг е въпроса ако някой предложи нещо наистина уникално. Тогава е редно да го защити. В авторското право и сродните му права се приема за уникално нещо, което е на 70% ново (карам по памет, дано не ви подвеждам). Забележете, че дори и при авторското право се допуска някои части да не бъдат уникални. Какво остава за конкурсите в този форум при тези ниските наградни фондове.

Иначе няма лошо поръчителя да спре конкурса по средата, но е редно да го обяви предварително.
А пък аз съм абсолютно несъгласен да се сравнява арт с програмиране. Някой ако си мисли, че ме е яд защото досега не съм печелил нито 1 от 3-4-5 в които съм участвал е в голяма грешка. Яд ме е, че печелят определени хора и лично аз визирам 1 и същи, на който повечето му лога които аз видях в специално тези конкурси са прекопирани елементи от различни лога. Поне да прояви малко творчество и да ги видоизмени.
Ако ще е така да ни информират преварително - но мисля, че някои от хората които поръчват просто не са наясно. Този когото визирам за мен е абсолютен крадец на идеи, и визирам част от нещата които съм видял от него в последно време. За останалото - не знам. Мога да се хвана на бас че и аватара му е прекопирано лого.
Стефан Т поне наистина е креативен, докато този за който говоря копира.
Така било и по големите конкурси - дрън дрън. Да не говорим как беше взел лого от стоклого и супер нагло си го шибна в единият вариант на уж негово лого. Бил прерисувал чувала, какво е прерисувал със стампа е замазал маркера на сток лого и после се обяснява, че ама нз си какво. Все ми е тая дали тоя има някакво лоби тук и колко ще му заемат позицията, за мен е очевидно, че поне за някои неща този човек просто копира арт на други. Подчертавам, че е едно да прекопираш, а друго е направиш вариант не нещо, да го прерисуваш с твои лични хрумки. Този не прави нищо различно от това да комбинира готови неща. Че не си и прави труда там поне малко с трансформ тула леко да промени нещо. Ама си печели човека.
 
Последно редактирано:
За мен първото лого на red е най-креативното предложение, просто трябва малко да го разнообрази, много ми допада и това на bove, ако не е прекопирано.
HEB го разбирам, струва ми се, че предпочита нещо в малко ретро стил, според примера, който е дал.
 
Всичко е ок, ама Атанасов на практика в първия вариант е копирал на 99 % моето предложение, даже и чайки има, няма лошо, по-надолу поне има някъв опита за развитие...
Ако насоките са вариации върху моя вариант това е друго.
Да ти извадим от гугъл с чайки и облаци? Колко искаш? Ти, верно, срам нямаш.
 
Мисля, че конкурса стана като за 50 с една нула отзад:).

Съжалявам, че съм споделил лична кореспонденция, било е заради късния час.
Все пак не е лошо да помислите за леко увеличаване на бюджета за още по-добри резултати, мисля че ще се включат повече хора.
Важното е и че се събужда интереса на добри дизайнери които не са се включвали от години;), но темата все пак е специфична - "Варна, морето и сините вълни";)

Предложението и доводите на Зенит са съвсем на място според мен, въпреки, че трябва да се излезе извън рамките на социалните мрежи, може би трябва някакъв междинен вариант - хем симпъл, хем малко по-артистичен.

Успех!
Какв си сладкодумен плагиат, евала на шапката :)
 
За мен първото лого на red е най-креативното предложение, просто трябва малко да го разнообрази, много ми допада и това на bove, ако не е прекопирано.
HEB го разбирам, струва ми се, че предпочита нещо в малко ретро стил, според примера, който е дал.

Благодаря :). Не е прекопирано , въпреки това , не мога да съм сигурен,дали няма нещо подобно в нета.
 
Една разновидност на предходното, което е и съвсем буквално като примера по-горе:
Варна - слънце, чайки
Он еър - въздух / облаци + нещо като обектив за "О"
С това приключвам, успех!

Виж файлът 16278

Аз си оставам на по-артистичния и в крайна сметка по-различен от стандарта вариант, поне останах с такова впечатление, че е желанието на автора на конкурса.

Виж файлът 16285
Прибери малко слънчевите лъчи, на тениска и чаша ще изглежда супер, но в уебсайт ще е твърде голямо. Скъси и самата дъг на слънцето малко, може да го сложиш и наполовина зад Варна. Само предложение иначе е супер яко :3
 

Горе