Локализация на GSM - Спешно

Ivo94

Well-Known Member
Загубих телефон с андроид, в който има много важни номера. Мъчих се да го "тракна" от къде ли не и единствено ми дава места, от които е логван в интернет. GPS-a е изключен, но мобилния интернет е включен. Звъня, дава свободно, значи никой не го е намерил все още, някой с някаква идея как да го локализирам?
 
Отиваш в полцията и се надяваш да решат да свършат работа. Те могат да кажат на оператора да им каже къде точно се намира в момента апарата (стига да е включен в мрежата).
 
По принцип тази услуга използва GPS-a, но поне може да опиташ ...
Всъщност не се знае дали е включен GPS-a ;)


П.С. Щях да забравя - ако го заключиш, след това мисля няма да можеш да извадиш телефонни номера от указателя.

И всъщност, ако ти трябват само телефонни номера и си ги пазиш в акаунта - не е нужно да търсиш телефона :cool:
 
Последно редактирано:
Трябва да действаш бързо докато не е паднала батерията, изпрати СМС за всеки случай, че даваш парична награда, ако случайно някой го е намерил, на полицията не може да се разичита изобщо, така, че там ще изпишеш една кофа мастило без резултат, родната полиция за нищо не става, там работят още с пишешти машини, какво остава да ти локализират телефон:).
 
В града е изгубен, интересно е, че никой не го е намерил щом дава свободно а го търсих навсякъде където съм бил ... С полицията е ясно, но знам, че ще е много бавна процедурата...
 
GSM оператора може да го засече, но трябва да се минава през полицията и става дълга и широка, ако не се намери днес може и до този вариант да се стигне. Апаратът в случая не е важен а телефонните номера ....
 
GSM оператора може да го засече, но трябва да се минава през полицията и става дълга и широка, ако не се намери днес може и до този вариант да се стигне. Апаратът в случая не е важен а телефонните номера ....
Ако ти бяха важни се предполага да са запазени в 'облака', ти провери ли там?
 
С какво си се придвижвал днес? Провери ли хубаво в автомобила си примерно?
Толкова време и никой да не го намери или да го изключи е странно просто...

Относно полицията. Ще си свършат работата, макар че може и по-бавно да действат. Изисква се да имаш касова бележка/гаранция и кутията с IMEI на телефона. След това първия, който го включи се локализира къде е телефона и го отнемат. Времетраенето ще е минимум месец може би... Зависи кога се включи телефона и кога операторите дадат отговор към МВР. Мисля, че има вече закон, с който се задължават до 24 часа да са дали цялата нужна информация на силовите структури. Съветвам те да отидеш още утре в полицията ако не се намери тази вечер
 
Телефона още не е намерен, и до полиция се ходи, но не може да се установи с голяма точност къде е а се оказва доста голям периметър :) голямо приключение :) благодаря на всички за линковете и съветите.
 
Телефона още не е намерен, и до полиция се ходи, но не може да се установи с голяма точност къде е а се оказва доста голям периметър :) голямо приключение :) благодаря на всички за линковете и съветите.
Да разбирам, че сте пробвали с горния линк? :)
 
Пробвах, но показва само на колко процента е батерията на телефона ...
 
А номерата не се ли пазят автоматично в гоогле профила с който си ползвал телефона ? Така може да си ги възстановиш.
 
А номерата не се ли пазят автоматично в гоогле профила с който си ползвал телефона ? Така може да си ги възстановиш.

И аз така мисля, затова му дадох https://contacts.google.com/ @Ivo94

За всеки случай може да напишеш Марка и моде, аз сега си търся тел. и може да го срещна из ОЛХ :D
 
За жалост няма никакви импортнати контакти от телефона.
 

Горе