Лош кредит към БНППАРИБАС

Sky

Well-Known Member
Преди 2 години с брат ми взехме лаптоп на изплащане и от 1 година не са изплатени последните 4 вноски.
Утре ще ги потърся да се разплатим. Дайте един акъл как да не ми набутат излишни такси или как да спестя някой лев.
То, че ще се плащат големи лихви е ясно, ама въпроса е ако има начин да спестя малко няма да е лошо.
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

За една година време е трабвало да го обявят за изискуем. Щом не са го обявили, значи е "замразен" един вид. Нямат право да ти взимат допълнителни лихви, освен договорените :wink:
Но все пак си прочети договора, че ги има секви, а за тия сефте чувам :)
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Нищо не можеш да спестиш. То софтуер го смята това, а от софтуер компромис не чакай:) Иначе можеш да пробваш с някой луд скандал дали няма да излезе нещо, ама ме съмнява... Най-много да ги озлобиш още и да ти спретнат някой среща със съдия изпълнител. Една година просрочие си е доста.


За една година време е трабвало да го обявят за изискуем. Щом не са го обявили, значи е "замразен" един вид. Нямат право да ти взимат допълнителни лихви, освен договорените :wink:
Но все пак си прочети договора, че ги има секви, а за тия сефте чувам :)

Това са Джет Кредит, тея ги купиха преди няколко години. ПАРИБАС е една от най-големите банки в Европа.
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Ами виж си договора, ама голяма грешка, че не си платил навреме
Вече и да ти се наложи да теглиш кредит, няма да имаш добри условия, защото си с лоша кредитна история в банковата система
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Ако ти е малък остатъка за плащане, изобщо няма да се занимават с теб,
пък и периода, в който не си плащал е доста голям, тъй че си вече в графа "несъбираеми".
Горното от Динтроникса, обаче е вярно.:(
Вкарват се кредитите в кредитен регистър и по принцип всички такива институции
гледат от там дали си надежден.

П.П. Сергей каза, че след НГ ще има нов закон за кредитите.:)
Нали и депутатите са го закъсали откъм кредити, та се чакат някакви отписвания.
 
От: От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Ако ти е малък остатъка за плащане, изобщо няма да се занимават с теб,
пък и периода, в който не си плащал е доста голям, тъй че си вече в графа "несъбираеми".
Горното от Динтроникса, обаче е вярно.:(
Вкарват се кредитите в кредитен регистър и по принцип всички такива институции
гледат от там дали си надежден.

Недей го подлъгва човека, щото един авер така се успокояваше и накрая плати лаптопа вместо 1000 лв за 3000:) Пък и той щом се е засилил сега да плаща, след година, значи са го тормозили по телефона най-малкото:confused:
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Нали е писал, че утре ще ходи да плаща 4те вноски, е ще видите, че няма да му искат и лев повече, дори ще му се израдват и най-вероятно и ще го почерпят :wink:
 
От: От: От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Недей го подлъгва човека, щото един авер така се успокояваше и накрая плати лаптопа вместо 1000 лв за 3000:) Пък и той щом се е засилил сега да плаща, след година, значи са го тормозили по телефона най-малкото:confused:
Допълних се горе защо.:)
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

То, че ще се плаща е ясно.
А и кредита е на брата на името, и уж щеше да го плаща ама на..
Та тука имаме няква адвокатка много я хвалят ще мина през нея преди да платя.
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Ти не бързай така да издумкаш коледната премия :D Първо мини през банката да видиш какво е изобщо статуквото на тоя кредит :wink:
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

uphero, когато платиш непременно поискай служебна бележка,
че не им дължиш нищо, както и си поискай обратно Записната заповед - това е ВАЖНО!

Необслужваните кредити отиват в колекторски фирми и ако нямаш такъв документ,
дори и да си платил има голяма вероятност да ти искат отново пари.
Потърси из нета колко случаи има такива - за един и същ кредит хората ги притискат
от 3 страни - банка / фирма, съдия изпълнител и колекторска фирма, която уж е изкупила дълга.
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Ти не бързай така да издумкаш коледната премия :D Първо мини през банката да видиш какво е изобщо статуквото на тоя кредит :wink:
Хехе, като отиде да плаща, да пита за коледна промоция:lol:
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Чудно ми е, как за 1 година не са ти направили нищо... Един познат имаше към тях на лизинг нещо(не помня колко пари) и го врътнаха, че не е платил последните 6 вноски. Той ги беше платил, но не си пазеше никакъв документ, че е извършил плащането.
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Чудно ми е, как за 1 година не са ти направили нищо... Един познат имаше към тях на лизинг нещо(не помня колко пари) и го врътнаха, че не е платил последните 6 вноски. Той ги беше платил, но не си пазеше никакъв документ, че е извършил плащането.

Специално за БНП Париба имам информация от първа ръка, защото един познат работи там. Не правят нищо по две причини. Едната е, че имат хиляди длъжници, най-вече хитреци от едно малцинство, които са си купили нещо на лизинг и след първата вноска спират да плащат, защото не са ги интегрирали добре. Правният им отдел и този за забавени плащания са претрупани от работа и едвам смогват. Втората причина да се бавят е, че така се трупа автоматично солена наказателна лихва. Имат право да се мотат до 3 години, защото след това ги хваща "изтичане по давност". Често изобщо не търсят некоректния клиент, а малко преди да станат 3 години от последната платена вноска, направо завеждат дело. Сумата вече е поне утроена.
Колкото до "закона за фалит на физически лица", жена ми работеше по него като граждански експерт, но се махна защото го направиха много скапано и нейните предложения не ги приеха. Ще го приемам чак към май месец, но ако има избори може пак да се отложи, защото лобито на банките е много против и натиска по всички възможни начини. Но в сегашния вид този закон е едно абсолютно недоносче и вместо да помогне ще попречи на хората длъжници, а банките ще имат повод да вдигнат лихвите и обезпеченията. Накратко - когато някое физическо лице изпадне в невъможност да плаща подава молба в съда, че обявява фалит. Задължително го проверяват дали има доходи и защо е спрял да плаща. Ако се окаже, че е прав, се брои за фалирал, но дълговете не му се заличават. Това става чак след 10 години. През това време той се отчита пред съда регулярно дали е започнал работа и дали има доходи. Влиза в черен списък и дори да си погаси всичко вече няма шанс да работи с кредити от банка до края на живота си. Банките натискаха това да се отнася и за всички негови роднини и наследници по права линия, но вече незнам докъде са стигнали и какви корекции ще се направят. За такъв закон се говори от 2007 година, така че не съм оптимист, а и както се разбра не е в полза на клиента. И още нещо - няма да се отнася за ипотеки.
 
От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Чудно ми е, как за 1 година не са ти направили нищо... Един познат имаше към тях на лизинг нещо(не помня колко пари) и го врътнаха, че не е платил последните 6 вноски. Той ги беше платил, но не си пазеше никакъв документ, че е извършил плащането.

Твоят познат по какъв начин е извършил плащането на 6 те вноски, които не са му признати! Защото аз също имам 2 малки кредита за бяла техника към въпросната институция и сега след, като прочетох твоя пост се опитах да намеря бележките за плащанията, но успях да намеря само няколко от тях. За една вноска нямам касов бон понеже извърших плащането през Кеш терминал и беше свършила ролката. Даже сега си мисля да отида в понеделник до някой централен офис да видя как стоят нещата, за да не ми сервират накрая някоя неприятна изненада.
 
От: От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Твоят познат по какъв начин е извършил плащането на 6 те вноски, които не са му признати! Защото аз също имам 2 малки кредита за бяла техника към въпросната институция и сега след, като прочетох твоя пост се опитах да намеря бележките за плащанията, но успях да намеря само няколко от тях. За една вноска нямам касов бон понеже извърших плащането през Кеш терминал и беше свършила ролката. Даже сега си мисля да отида в понеделник до някой централен офис да видя как стоят нещата, за да не ми сервират накрая някоя неприятна изненада.

Звъннах му сега да го питам, каза, че през EasyPay е плащал всичките вноски. Ще е добре да отидеш, за да се застраховаш случайно, да не стане и при теб нещо такова.
 
От: От: От: Лош кредит към БНППАРИБАС

Звъннах му сега да го питам, каза, че през EasyPay е плащал всичките вноски. Ще е добре да отидеш, за да се застраховаш случайно, да не стане и при теб нещо такова.

Благодаря за инфото. Последните няколко вноски аз също платих през EasyPay, но мисля, че си пазя бележките, но не мога да си намеря касовите бонове за плащанията през кеш терминала. В понеделник със сигурност ще отида проверя статуса на кредитите.
 

Горе