Лош опит с Freelance копирайтъри.

stoychevanton

New Member
Здравейте колеги,
Бих искал да споделя опита си с една българска фирма/фрийлансър за копирайтинг услуги. Въпросният фрийлансър се казва Кирил Кирилов. Ето линк към неговия LinkedIn профил https://www.linkedin.com/in/kiril-kirilov-inspiringly/
Преди повече от година му изпратих авансово 1000лв., защото вече работехме и му имах доверие. Но след като получи тази сума пари човека сякаш изчезна и спря да отговаря на всякакви обаждания, имейли, смс и т.н. Помислих, че нещо му се е случило и му дадох няколко месеца. Живеем в тежки времена и знам, че може да се случи всичко с всеки. Но след няколко месеца видях същия този Кирил да рекламира бизнеса си в LinkedIn и дори да наема хора. Почуствах се ужасно измамен и започнах да му пиша усилено. Веднъж получих съобщение, че ще получа текстовете, но от тогава минаха месеци.
Пиша тук за да стигне да повече хора да не се връзват на този човек. Моля, ако някой има контакт с него, нека му предаде, че няма да оставя това дело ненаказано.
Весели празници!
 
Последно редактирано:
Нямам никакъв договор. Преди това винаги му плащах след писането на текстовете, но този път реших да му се доверя и му пратих парите авансово.
 
оправи заглавието, че си помислих че сайта са измамници
 
Привет, 1000 лв си платил по какъв начин, ако е банков път си има адвокати, а доказателства може ли да предоставиш, защото се води клевета това и може да бъдеш съден, принципно пари не се дават без договор или фактура по банков път, как така даваш 1000 лв на някой защото е дал дума?

Поздрави,
Станимир и
 
Платени са по банков път и имам документ за транзакцията. Имам и имейл, в който казвам, че му изпращам 1000лв. авансово, а той ми отговаря, че ще изпрати скоро заданията. Но такива никога не пристигат..
Много пъти съм давал пари авансово и не виждам какъв е проблема да дадеш на човек, с който работиш от няколко години заедно.
 
...няма да оставя това дело ненаказано.
Какво ще му направиш? Ше му напишеш да ти върне парите, щот ше го съдиш? Пиши бегали тия пари.
Пък ако някой знае, да бъде по конкретен в подобен случай как е стигнал до решение. Говорим цивилизовано.
 
Здравейте колеги,
Бих искал да споделя опита си с една българска фирма/фрийлансър за копирайтинг услуги. Въпросният фрийлансър се казва Кирил Кирилов. Ето линк към неговия LinkedIn профил https://www.linkedin.com/in/kiril-kirilov-inspiringly/
Преди повече от година му изпратих авансово 1000лв., защото вече работехме и му имах доверие. Но след като получи тази сума пари човека сякаш изчезна и спря да отговаря на всякакви обаждания, имейли, смс и т.н. Помислих, че нещо му се е случило и му дадох няколко месеца. Живеем в тежки времена и знам, че може да се случи всичко с всеки. Но след няколко месеца видях същия този Кирил да рекламира бизнеса си в LinkedIn и дори да наема хора. Почуствах се ужасно измамен и започнах да му пиша усилено. Веднъж получих съобщение, че ще получа текстовете, но от тогава минаха месеци.
Пиша тук за да стигне да повече хора да не се връзват на този човек. Моля, ако някой има контакт с него, нека му предаде, че няма да оставя това дело ненаказано.
Весели празници!
Нямам думи.... пълно е с ненормалници. Такива хора петнят името на копирайтърите в България и не знам въобще как е възможно това да се случи. Имам опит в обратната посока, с клиент, който не заплати труда ми за 400 лева и най-брутално си качи статиите в сайта му.

P.S.

@stoychevanton е изключително коректен във всяко отношение. Той е един от предприемачите, с които човек би желал да работи завинаги, заради факта, че е над нещата. За първи път чувам неговата история и съжалявам, че точно на него му се случило подобно нещо.
 
Нямам никакъв договор. Преди това винаги му плащах след писането на текстовете, но този път реших да му се доверя и му пратих парите авансово.
За тази сума беше добре да имате нещо подписано от двете страни. Не, че и аз не се доверявам, ама поне се срещаме и да знам къде да отида да му счупя капачките, ако нещо се направи на много велик. ;)
Нямам думи.... пълно е с ненормалници. Такива хора петнят името на копирайтърите в България и не знам въобще как е възможно това да се случи. Имам опит в обратната посока, с клиент, който не заплати труда ми за 400 лева и най-брутално си качи статиите в сайта му.
И аз имах такъв случай пред 3 години, пак с копирайтър, няма да споделям, забравил съм, сумата беше 150 лв. Но ми остави горчилка. От тук натам само капаро от макс 50% или получавам и тогава плащам, иначе не работя, специално с копирайтъри де. Като видят пари супер, но после като видят едно 100 страници за писане и леко се отказват, в повечето случаи не се и обаждат. И да, някой ден ще ти пратят текстове. Честно казано само с копирайтър ми се е случвало това, а работя с девове, дизайнери, маркетинг експерти, селсове, но там издишат нещата.

Дано успееш да си ги върнеш парите или поне да направи нещо за тях, така де, нещо което ще ти свърши работа.
 
Нямам думи.... пълно е с ненормалници. Такива хора петнят името на копирайтърите в България и не знам въобще как е възможно това да се случи. Имам опит в обратната посока, с клиент, който не заплати труда ми за 400 лева и най-брутално си качи статиите в сайта му.

P.S.

@stoychevanton е изключително коректен във всяко отношение. Той е един от предприемачите, с които човек би желал да работи завинаги, заради факта, че е над нещата. За първи път чувам неговата история и съжалявам, че точно на него му се случило подобно нещо.


Аз не разбирам и не искам да разбирам, тези хора вземащи пари изкарани с труд и после се покриват, като знам хората в България, сигурно са им доста трудно скътани пари от мизерната заплата и ти вземаш тези пари и се покриваш, дори да не е така, това е време на някой човек, което е изключително долно нещо, на всеки се случва да има проблем при изпълнение или забавяне, но трябва да се върнат парите. 1000 лв не са малко пари, нито 400 лв, доста хора в България работят все още за 560 лв на месец. Всякакви откачалки има в България и по-света, лошото е, че са много повече от нормалните вече.

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, 1000 лв си платил по какъв начин, ако е банков път си има адвокати, а доказателства може ли да предоставиш, защото се води клевета това и може да бъдеш съден, принципно пари не се дават без договор или фактура по банков път, как така даваш 1000 лв на някой защото е дал дума?

Поздрави,
Станимир и
Станимир,
В закона еднозначно е упоменато, че клеветата е тогава, когато няма истина в твърдението. Аз мога да докажа(чрез доказателства и свидетели), че говоря истината и затова не се притеснявам да ме съди този човек. Жалбата му ще отпадне, защото споделям лош опит на база истински събития, а това е законно. Клеветата е само тогава, когато се говорят лъжи за да се опетни името на човека.
Не се надявам, че ще си взема парите. Надявам се, че този човек няма да повтори това и с други хора.
Плащам съм на на много копирайтъри за преведени текстове без никаква редакторска намеса само за да съм коректен, въпреки че те са ме мамели. Но аз вярвам в добрите дела и смятам, че е важно човек да запази достойнството си.
Последния път една мацка ми изпрати такива текстове, че се чудех дали изобщо е разбрала темите и защо е решила да превежда такива текстове. То хубаво-намерил си някакъв източник на английски, превел си го, няма лошо..но защо не вземеш да го прочетеш и да го редактираш, че да звучи добре на български?? Нали затова плащаме в крайна сметка. То ако исках директни преводи аз щях да си го направя сам. Та текстовете бяха пълно безумие. Но в крайна сметка и платих и казах повече да не очаква от мен задания. Има много нагли същества, които си мислят, че тея шмекерии ще останат ей така.
 
Не, че е по темата но преди много години един пич от този форум тук ме измами с над 400 лв, превеждах му едни статии на здравна тематика и си ме преметна като пич и тва си е :D в България сме все пак :D
 
Не, че е по темата но преди много години един пич от този форум тук ме измами с над 400 лв, превеждах му едни статии на здравна тематика и си ме преметна като пич и тва си е :D в България сме все пак :D
Да, случва се и от двете страни. Рядко, но се случва. Някой направо "удрят кривото" с това си прецакване на другия. Жив да не съм. Ще си се изтаковаш на името и това, което си градил някъде за 400 лева, пък и дори за 1000 лева. Виж го Пеевски, той го прави за много повече и при него има смисъл, такъв миши истории са за съжаление.

Преди повече от 10 години, един познат, после му бях на сватба, та той да му се правел сайт. Посочих му човека, стинаха си ръцете и му плати само 2/3, защото се били разпърдели с партньора си и оня да му ги плащал. Викам си, гледай какви глупаци. Бръкни се за 300 лева, примерно, излез от ситуацията и остане мъж на място. И кво за мен стана едно лайно за 300 лева. Дали ще искам някога да правя нещо с него?

Идеята ми, че когато тия мижитурки си мислят, че "печелят" нещо, всъщност губят много. И за автора, да му кажа, че това което ти се е случило е просто нормално, пей си. Жив си, здрав си, боклуци ще срещаш тепърва по пътя. Сигурно си млад, след още малко горчилка ще им свикнеш.
 
Аз в цялата си практика съм има проблем с 2-ма клиента. Този, който споменах и не ми плати 400 лева и един, който ме мота със 100 лева около 4 месеца. Никога не съм си позволявал да излъжа клиент или да го забавя, без да имам причина за забавянето. Ако все пак се забавя комуникирам с клиента, обяснявам му ситуацията и предоговаряме срока. Не мога да си обясня, как един човек взима едни 1000 лева и после изчезва безследно. Това си е гавра и провинилият се трябва да бъде наказан.
 
Сигурно си изчел подобните информации, ма за всеки случай..

 
Слаба работа са форумните писачи - само един се възползва да си предложи услугите....
 

Горе