Луди свободни домейни!!!

От: Луди свободни домейни!!!

GoDaddy.com

нови домейни .me

Свободни:

SITE.ME
DIR.ME
BULGARIA.ME
SOFIA.ME
CNN.ME
GOOGLE.ME
YAHOO.ME

Грабете! :lol:

Радев, с какъв инструмент провери дали са свободни тези домейни?

Аз опитах да проверя няколко домейна с TLD .me в who.is и последното ми каза, че няма такъв TLD :mad:
 
Последно редактирано:
От: Луди свободни домейни!!!

Ами с инструмента на ГоДади :)
Дава ти че няма такъв чеп, защото още не са подкарани.
Пише, че към Юли ще тръгват.
От вчера до тогава е периода за грабене :lol:

Виж им в сайта де
 
От: Луди свободни домейни!!!

Някой бързо да взема аdd.me ;) Ако можех веднага щях да го взема, ама не стигат парите в картата ;( :(
 
От: Луди свободни домейни!!!

Ами да ама това е пререгистрация. Тоест различните domain регистрари, събират много парички за регистрацията ти и след това ако някой друг регистрар е регистрирал това име се наддава.

Anyone may apply for a .ME domain name during this period. After Landrush closes, domain names requested by multiple parties will be auctioned between the requesting parties
 
От: Луди свободни домейни!!!

Имаш късмет! Днес е неделя. Банките спят :)
От къде ти пари в неделя в картата. С Тия минимум две години поръчка малко се изфърлят, ама пък луди домейни може да се нацелят
 
От: Луди свободни домейни!!!

Значи минимума е 2 години нали, а като изтекат тия 2 години какво става после продължаваш си като нормален домейн така ли?
 
От: Луди свободни домейни!!!

Ами тогава да се пробвам и аз :)

До сега си регистрирах домейни в goto.bg и не се оплаквам, но за това TLD ще трябва GoDaddy. Обаче нямам пари в картата и ПейПал акаунт, а и не знам дали ще налучкам нещо незаето, но ще взема да пробвам :neutral:
 
От: Луди свободни домейни!!!

някои да каже как се регистрират тези домейини...като дам регистър за някои .me и нищо...няма как и куде да се купуват.
 
От: Луди свободни домейни!!!

баси лудите цени..са тия .ме не е истина..и кво..ся чакат всички големи саитове да си направят скапаните им .ме домаини и тогава ние..те като си накупят яките домаини за нас пак нищо няма да остане..а да гии и в....
 
От: Луди свободни домейни!!!

Добре де @naskobg, защо си мислиш, че си равноправен с гугъл примерно ?
Естествено е големите да са с предимство и невиждам нищо нередно.

Иначе е интересно ТЛД.

Поздрави, Александър
 
От: Луди свободни домейни!!!

Тия периоди са за да успеят да си вземат трейдмарковите домейни разните чичковци с дебели вратове.
Щото на ГоДади и на никой друг не му се занимава после със спорове и разправии между юзъри фирми съдилища и глупости.
Щото аз мога да взема Cnn.me ама после по вски възможен начин ще ми го вземат. А Регистъра 100% ще е въвлечен.
Иначе да, за мишките остават изпадналите трохи под масата. Но в това няма нищо ново.
 
Ще им мине модата и на тия.
.ком винаги ще си е най-добрия.

...почнах и в рими да говоря :) Иначе е зарибявка за някои имена.

ПП Е добре де, значи какво? Плащам $100 само за лукса да мога да наддавам след това, така ли? Ако загубя наддаването, връщат ли ми се парите?
 
Последно редактирано:
Кога ще мога да си купя .me домейн, който веднага да стане мой (без да участвам в търгове и т.н.) и на каква цена?

Стигнах до следното заключение:
1. Собствениците на търговски марки, могат да регистрират домейни в този период (до 20-ти май).
2. Който няма търговска марка, може да подаде молба за регистриране на домейн (в периода 06.05.2008 - 26.06.2008 ), но ще участва в търг.
3. От 17 юли ще може да си купуваме каквото е останало при годишна цена $49.99 (минимум две години регистрация).
 
Последно редактирано:
От: Луди свободни домейни!!!

това се чудя и аз... защото на кирилица, .ме домейните имат много приложения :)
 

Горе