Лъжлив домейн или просто измама.

Pin2

Active Member
Купих си домейн преди година и половина. При купуването го платих, мина се 1 година и го платих повторно за следващата. Просто инвестирах в домейн и нищо повече. В последствие решавам да му метна един сайт и се оказва, че домейна не е мой. УжасТ.
Правя съответните скандали и ми се отговаря, че домейна малко преди да го регна аз е регистриран от друго лице.

Има ли начин да се провери дали е истина или просто българските хостинг фирми ме е*ават. Предложиха ми обещетение (2 домейна за година или 1 за 2 години или пари), обаче аз си искам моето... пари си имам, подходящи домейни не ми хрумват ...

Дайте съвет какво да направя. То е ясно, че е свирено, но все пак може да осъдя хостиг фирмата да получа повече или просто, да знам какво как става.

btw, домейна беше жесток и направо ми се е свило сърчицето като знам че не е мой.
 
@Pin2
много кофти батка, аз имах някаква подобна разправия, но не толкова брутална като твоя случай. Февруари си харесах един супер домейн, evtin.com, две седмици го следих понеже не бях измислил още какво ще го правя и ми даваше че е свободен. Накрая го поръчах през Топхост, преведох си парите и след два дена получавам мейл, че домейна който съм искал бил зает и да си избера друго име! Супер много се ядосах и изобщо не исках друг домейн, затова им казах да ми върнат парите. 4 месеца по-късно след маса обаждания ми заявиха, че явно имам проблем с банковата сметка (как става тоя номер като я ползвам непрекъснато) и реших да си взема друг домейн поне да не отидат на вятъра парите.
Така че това е положението в БГ. Не искам да те откажа, ама не очаквай да получиш нещо повече от това което са ти предложили...
 
Доста тъпо се получава. Още не знам какво да предприема. Дали да забравя за случая и да си взема това което ми предлагат или да се занимавам с глупости и да ги гоня, вероятно докато свят светува, защото в България подобни казуси са все още неясни.
 
поне кажи коя е фирмата и ще я съсипем та да види за един домейн колко глаболия ще имат там супорта ;)
 
Sobieski каза:
поне кажи коя е фирмата и ще я съсипем та да види за един домейн колко глаболия ще имат там супорта ;)

Имам някой друг домейн там и все още не ми се иска да се карам с тях. Просто ми беше нужна информация, дали може да се провери... Да знам, че грешка наистина има, а не ме баламосва домейн фирмата.
 
И на мен ми се е случвало...

Такива неща са се случвали и на мен. Ще отворя скоба...

Преди години мой приятел застрахова новата си кола при сикаджийте, защото познавал Маджо от преди промените. На другия ден веднага му свиха колата и не му платиха застраховката.

Та така е май и с домейните. Заявяваш го, хостинг компанията разбира, че домейнът ти е супер и го купува за нея си. Първоначално. На теб ти съобщават, че бил зает. След време тя препродава този домейн на невероятна цена.

Какъв е изходът ли? Да се съберем и да смажем от бой собственика на такава компания, за която със сигурност знаем, че прави такива мръсотии. Който е "за" да ми се обади.

Защото още на времето в ШЗО ме учеха: "Българин ли е- бой! Той от друго не разбира!" Виждате, че преподавателите ми са знаели какво говорят, нали?
 
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE..............

За втори път !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

А кажете ми как за 2-ри път ме прецакват? Сега е станало в един и същ ден аз и некой си регистрираме домейн и както разбирате, не съм аз собственика а другото лице . Мамка му !

Кажете към коя институция да се обърна? Определено ще ги съдя!
Това е брутално безобразие. Ще направя неистова анти реклама на "най-споменаваната" хостинг фирма в България.
Дайте съвети бе хора .... Къжете кой се разпорежда с това кой да е собственик на един домейн.
 
аз също съм плащал домейн в датска фирма за хостинг пращат ми всичко уж е работата опечена и изведнъж хоп емейл сорри ма тоя домейн е на някой си там и ми казаха да си избера друг или да си дам банковата сметка да ми преведат парите . Домейна беше просто огън толкова ме е яд :)
p.s: Сега отново опитах да видя дали домейна е свободен и на датстката фирма пак ми показва свободен , а в нс1 ми показва зает .
 
ilianskim каза:
аз също съм плащал домейн в датска фирма за хостинг пращат ми всичко уж е работата опечена и изведнъж хоп емейл сорри ма тоя домейн е на някой си там и ми казаха да си избера друг или да си дам банковата сметка да ми преведат парите . Домейна беше просто огън толкова ме е яд :)
p.s: Сега отново опитах да видя дали домейна е свободен и на датстката фирма пак ми показва свободен , а в нс1 ми показва зает .

Човече... аз го следя 1 месец, никъде не е бил зает. И в последствие се оказва, че на същата дата домейна вече е зает. На една и съща дата плащам аз и домейна вече е чужд.
 

Горе