Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

happyslacker

New Member
Ново достижение на българския гений - за да видиш цената на стоката трябва да пратиш SMS на кратък номер 1093 (цена 1.20лв.). След като пратиш този SMS имаш възможност да видиш цената и да направиш покупка.

Това е комбинирано с уникална услуга - оценяване на монети.

Ето тук е магазина: http://coinsbg.net/product.php?ProductID=118

Пробвайте да натиснете "Виж цена Купи" (интересно име за бутон) и гледайте сеир!

Това се блокира лесно - само добавете това във файла /etc/hosts (и рестартирайте браузъра):

Код:
127.0.0.1  mobio.bg

Ако сте с Windows трябва някъде да имате файл hosts.txt или нещо такова. Може да пробвате и с някой плъгин за блокиране на реклами.
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

Хахаааа какво ли не бях виждал,ама и до това се стигна :D
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

Ужас :) то на същия принцип могат да се точат СМС-и и да видиш снимките :) хахаха, като в мобилето
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

На мен в Метро ми бяха искали 26ст, за да ми кажат цената на една стока. Нямаше цена на рафта и ходих до касата да питам, а касиерката ми изръси, че трябва да платя :)
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

Лакомията и душевната мизерия са майка на сиромашията.
Но пък има доста идиоти, които ще си платят, за да научат цената. Дори да са сигурни, че няма да купят продукта.

В Метро има баркод четци за клиенти. Не е рядкост цената да е неясна. Винаги ги ползвам, преди да стигна касата.
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

Все пак сайта е за монети, в този бизнес няма ясно дефинирани цени и собственика го знае това. Сигурно е че има много хора които ще пратят СМС за да видят как ще се оцени монета която сами притежават и евентуално искат да продадат на сайта.:wink:
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

Лакомията и душевната мизерия са майка на сиромашията.
Но пък има доста идиоти, които ще си платят, за да научат цената. Дори да са сигурни, че няма да купят продукта.

В Метро има баркод четци за клиенти. Не е рядкост цената да е неясна. Винаги ги ползвам, преди да стигна касата.

Ами в това нямаше, може сега и да има, беше преди няколко години. Даже питах един от персонала преди това и той ми каза на касата да се провери.
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

Дам, с FireBug махаш 2та дива и си го добавяш в количката ;) И с Chrome става, но иначе е готино - кво, ако някой се върже...
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

На мен в Метро ми бяха искали 26ст, за да ми кажат цената на една стока. Нямаше цена на рафта и ходих до касата да питам, а касиерката ми изръси, че трябва да платя :)

В МЕТРО още ли искат да си юридическо лице и да имаш карта "МЕТРО" за да пазаруваш?

Имат много странен бизнес модел - вместо да се чудят как да улеснят клиента, те го карат да си вади карта и да има фирма за да пазарува от тях...

И много хора се натискат да пазаруват - взимат картата МЕТРО от познати и роднини и си мислят, че прецакват системата (а в същност тя прецаква тях)...
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

В МЕТРО още ли искат да си юридическо лице и да имаш карта "МЕТРО" за да пазаруваш?

Имат много странен бизнес модел - вместо да се чудят как да улеснят клиента, те го карат да си вади карта и да има фирма за да пазарува от тях...

И много хора се натискат да пазаруват - взимат картата МЕТРО от познати и роднини и си мислят, че прецакват системата (а в същност тя прецаква тях)...

С карти е, но всеки може да изкара карта на още трима към своята фирма. Аз така съм извадил на познати.

За хората, опитващи се да прецакат системата, не го разбрах. Който има карта - ходи и пазарува, който няма - взима от някой познат. Защо го правят - те си знаят, но явно им е много по-изгодно да продават на фирми, отколкото на физически лица.
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

А и защото МЕТРО е магазин за юридически лица, а не за физически..., за физически лица има Кауфланд, Била, Карфур и т.н..., в МЕТРО се пазарува на едро..., аз като ходя до метро, ходя основно за стока, а не да си купя 5 яйца и тоалетна хартия...
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

Нали се сещате, какво ще стане, ако всеки има възможност да пазарува от МЕТРО, кога, ще отиде там да пазаруваме юридическо лица и да чака 300 баби с по едно кисело мляко и тоалетна хартия преди него, само защото в метро е със стотинки по - евтино...
 
От: Магазин, в който си плащаш за да видиш цената на стоката...

И после осчетоводяват тоалетна хартия, телевизор, домати, алкохолни напитки и т.н. на името на фирмата (но де факто за сметка на комшията, който само ползвал картата на някой друг)... Кокошкарска история. Ами ако фирмата няма необходимата бумащина да продава хранителни стоки (а е купила с фактура от МЕТРО храна)?
 

Горе