Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Тоя който предложи автомивка май не е работил на такава?
 
Re: От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Тоя който предложи автомивка май не е работил на такава?

Че за какво трябва да работиш на нея? Нали говорим да си я имаш ти. :) И това не е лоша идея. Аз ходя на тия които са си пръскалките и сам си мия колата. ;)
 
От: Re: От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Че за какво трябва да работиш на нея? Нали говорим да си я имаш ти. :) И това не е лоша идея. Аз ходя на тия които са си пръскалките и сам си мия колата. ;)
Тези на самообслужване са доста вървежни. Ако успееш да привлечеш бакшишите в града с добри цени, абонаменти и разни други екстри могат да се вадят добри пари.
 
От: Re: От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Че за какво трябва да работиш на нея? Нали говорим да си я имаш ти. :) И това не е лоша идея. Аз ходя на тия които са си пръскалките и сам си мия колата. ;)

Ем, съветваха го сам да си бачка.
Работел съм на автомивка и това си е тежка работа.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

малкото магазинче за алкохол и цигари може да бъде много хубав бизнес с добър приход, само и единствено тогава, когато знаеш какво правиш - ако не си работил като търговски представител в някоя дистрибуторска фирма, а просто си решил да си завъртиш тоя бизнес с 10к помисли пак....

Ето някой дреболии върху който да помислиш

- 10к да кажем че повечето фирми дават на отложено за 7 дена, включително и цигарите и алкохола и 10к може и да ти стигнат като за начало
- Фирма и лицензи се вадят сравнително бързо
- Хладилни витрини ще ги вземеш без пари от бирите и безалкохолните с който ще имаш договор за излагане на определен брой лица
- цигарените фирми също ще ти плащат за излагане - някой дават пари, други цигари и тн
- може да имаш и тента без пари от някоя фирма - рекламна тента с договор за 1 година
- кафе машина - и нея може да вземеш от някоя фирма като се съгласиш да ползваш само тяхното кафе

Всички тези благинки стават ако си изиграеш добре картите и всичко мине по мед и масло, а и да не забравя ако си в по-голям град, на село не дават много.....

- от голямите вериги няма да се плашиш, ти ще продаваш бързооборотни стоки и затова тези магазини всеоще съществуват, въпроса е колко клиенти ще имаш на ден и какъв оборот ще правиш - по мой наблюдения за да не фалираш за 3 -4 месеца ти трябват минимум 700лв на ден оборот
- клиентите са много важно нещо - в този тип магазини се ходи защото:

* са ми близко -слизам по търлъци и пазарувам
* (собственика ) Пешо ми е приятел
* работят 24 часа или поне до към 22;30ч
* прибирам се от работа и ми е на път - за една водка няма да ходя до Била

- с отварянето на магазина клиентите няма да се спънат в прага ти, ще седиш вътре и ще се почесваш докато не влезе някой - ако този период с чесането продължи повече от месец ще почнеш да се изнервяш, а ако продължи повече от 2 месеца ще почнеш и да се притесняваш.....

Ето това е еталон за подобен магазин - познавам го момчето - от един магазин сега мисля са 5-6 и има от пиле мляко https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%9A%D0%9E%D0%A0%D0%95%D0%9A%D0%9E%D0%9C-219569024734181/?fref=ts

П.С не пиша на изуст, за 7 години работа с такива обекти съм се нагледал на големите очаквания и бързите фалити
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Най-важно е мястото, в никакъв случай не трябва да е забутано и без постоянен човекопоток. Освен това, ако магазина е денонощен, оборота ще бъде двоен - през нощта се изкарват горе-долу същите пари, колкото през деня - не за цялата нощ, но като почне втората смята от 19 до 23 часа, тогава има голям наплив, сутринта също между 5-7 има клиенти, които тръгват на работа - ако е на спирка си купуват билети, пък и други неща като цигари, вафли, дъвки и т.н.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Че забравих, питах тоя приятел към 20 000 с зареждането като за начало за магазина.
 

Горе