Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

nikolov_st

New Member
Здравейте, искам да попитам,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем , за помощ.
Проблемът е следния ,когато влизам в сайта galeriahomes.ru през гугъл, яху и бинг половината ми сайт излиза на маймуница, а другата половина е ОК, когато се влезне директно няма проблем. Най-интересното е ,че когато влизам през yandex.ru/ всичко си е ОК и нямам никъде маймуница. Когато напиша в гугъл да ми търси galeriahomes.ru/index.php всичко пак е ОК. Ако има някакъв начин да накарам да ми зарежда първоначалната страница да бъде galeriahomes.ru/index.php мисля ,че ще се оправи, но не мисля ,че ще е решение на проблема. Моля ,ако някой има представа от какво може да се появява този проблем да удари едно рамо ,че аз нямам представа какво може да е това.
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

Нормално е да ти се чупи след като е направен да работи така :D.
Просто си оправи кода, който засича посещение от търсачките.
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

тъй като не съм го правил аз и незнам точно къде трябва да се бутне - ще съм ти много благодарен, ако ме насочиш къде трябва да бутна
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

Ако имах гадателски умения нямаше да си губя времето по форумите :).

Предполагам ползваш няккава готова система затова:
1. Прегледай опциите, които има;
2. Прегледай плугини, които си сложил;
3. Пиши на съпорта им.
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

Да прав си - сайта ползва CMS Joomla версия 1.5.26 . Прегледах всички плъгини, опции и всичко, което ми е дошло наум ,но нищо не открих. Досега много други сайтове съм правил с Joomla, но никога съм нямал такъв проблем. По принцип кода, който засича посещение от търсачките в какъв файл трябва е написан, къде да го търся, за да направя промените?
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

Може този JS, който гърми е част от темплейта.
Прегледай header темплейта.
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

Аз сменях и темплейта и с други го прави същия номер, незнам от къде изкача тоя JS и защо го прави този номер. А най-интересното е ,че когато влезнеш през гугъл и щракнеш налогото на galeriahomes.ru ,което пада малко по-надолу - отгоре в адреса се добавя едно index.php след адреса на сайта и всичко си идва на мястото. И това е най-голямата загадка. Просто се изчерпах от към търсене на проблема и не мога да намеря решението.
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

като гледам джава скрипт кода е затворен по средата и после няма нов отварящ таг (погледнато през браузъра)
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

тоя модул горе, който върти снимките нещо прави ,но не мога да разбера какво точно и къде му е проблема, ако някой може да ми помогне /естествено срещу заплащане/ да казва какво му е нужно ,за да оправим сайта на човека ,че голям проблем му е това
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

Има някакъв модул, който засича, че потребителя идва от търсачка, като му предлага да маркира търсените думи в сайта, за улеснение, но по този начин се зарежда счупен индекс, на който джава скрипта има затварящ таг по средата на кода и останалата част чупи енкодинга. Разгледай внимателно счупеният индекс (когато идваш от гугъл) и търси грешния код из файловете.
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

Искам да благодаря на всички, които ми помогнаха ,за да открия верния отговор. Всичко е ОК вече. Ще опиша от къде идваше проблема, за да спестя на някого блъскането и ровенето , защото наистина ми отне изключително много време и нерви. Използвам Joomla 1.5.26 за сайта и там има един плъгин, който се казва System - Isekeywords , та това чудо на чудесата скапва цялата картинка. Решението - просто изключвате скапания плъгин и всичко си върви нормално. . Само дето не мога все още да разбера защо при руските търсачки си излизаше нормално, а при другите зацикля, но нямам нерви вече да го ровя. За момента след като вече излиза тоя плъгин няма да ми трябва. Отново благодаря на всички
 
От: Маймуница при отваряне на страницата през гугъл

Едит: всъщност глупав въпрос зададох. :)

Иначе по темата - обикновено при проблем можеш да опитваш да спреш всички добавки и включвайки ги един по един ще се разбере кой е виновен.
 

Горе