Май ми хакнаха сайт

tuger

Well-Known Member
Здравейте,

днес с учудване установих, че един от сайтовете ми пренасочва към някакви тъпотии.

някой може ли да изкаже мнение: obikolkastz.com

Благодаря
 
Ем вероятно така е станало, върни си бекъп от преди някакаво време и така. Ако не знаеш свърши се с хостинга ти, те знаят ко да правят.
 
Системата e wordpress за какво да говорим... трябва да бъдеш малко по предпазлив какви плъгини инсталираш и ако темплейта е Free... Мисля, че разбрах от къде може да са ти хакнали сайта освен тия неща дето изброих
 
Последно редактирано:
Провери дали има създадени нови потребители и ако има такива ги изтрий. Отвори и upload директорията и изтрий ако има нещо съмнително вътре.
 
Провери си ДНС настройките, изтрий всички плъгини и ако не се оправи, провери с .htaccess-а. Би трябвало с тази проверка да си върнеш старото състояние, ако не наистина се свърши с хостинг провайдъра ти. Да, темата също е възможна пролука. Виж някаква друга тема. :)
 
DNS-ът изглежда наред. A записът е към 92.222.129.162, който според Ip2location е на Jump.bg
WEldgD5.png

Остава да е нещо в кода. :)
 
Провери си ДНС настройките, изтрий всички плъгини и ако не се оправи, провери с .htaccess-а. Би трябвало с тази проверка да си върнеш старото състояние, ако не наистина се свърши с хостинг провайдъра ти. Да, темата също е възможна пролука. Виж някаква друга тема. :)
Поредния лаладжия, а да погледне ли под леглото? Ей тъй за всеки случай?
Малко напън и се вижда че са му сменили siteurl.
 
Ако просто върнеш бекъп шанса да е случи отново е 99%.
Трябва да намериш защо. Какви плъгини ползваш(и кои версии)? Напоследък има доста атаки през определени плъгини.
Както хейтър каза виж siteurl и home на какво са сложени. Най-вероятно едно от двете е променено.
 
Ако не ми беше градски щях да кажа че си чист педераст, само на мен не удари един лайк :rolleyes:
Всичките влизат с офтопик глупости и вземат лайк а аз един гол кор..
Дадох на всички подред, но явно твоят не го беше отчел ...
 
BTW за другите неразбрали - темата е във форума 'Webmaster Help - Секцията на Експертите' а не Гадаене на боб.
Та ако не сте на поне 99% процента сигурни по-добре си замълчете. Щом някой е стигнал до тук явно му трябва компетентно мнение а не булшит и гадаене.
 
Благодаря за помощта. Смених siteurl и home в db и стана.
А разбра ли от къде е пробива или ще чакаш да го ударят пак?!? Наистина е секция за експерти но до сега освен коментарите на хейтъра и ВМилойков, сичко останало е плява.
 
А разбра ли от къде е пробива или ще чакаш да го ударят пак?!? Наистина е секция за експерти но до сега освен коментарите на хейтъра и ВМилойков, сичко останало е плява.
не съм намерил конкретния проблем.
 
Проблемът, е че ъпдейтнах разни плъгини и май стана по-зле ...
И мен ме хакнаха преди някой ден... сложиха си удостовери телен html на гошо, подмениха sitemap с някакви продукти.. Някакъв exploid имаше в примерно W3C и знам ли къде...
Сложи това Wordfence Security, пусни и виж какво е подменено/променено, нови файлове и повече.
 
И мен ме хакнаха преди някой ден... сложиха си удостовери телен html на гошо, подмениха sitemap с някакви продукти.. Някакъв exploid имаше в примерно W3C и знам ли къде...
Сложи това Wordfence Security, пусни и виж какво е подменено/променено, нови файлове и повече.
@Blinky време да допълниш форумните закони със текст че всеки препоръчващ "секюрити" плъгин за WordPress ще бъде баннат по IP.
 
@Blinky време да допълниш форумните закони със текст че всеки препоръчващ "секюрити" плъгин за WordPress ще бъде баннат по IP.
А за препоръчващете wordfence и 30 камшика на гол гъз...
 

Горе