Малките чудеса

От: Малките чудеса

- Различен ли е като личност, като човек, малкият производител?

М.П - Да, аз Ви казах, те са повече патриоти, някои от тях - патриоти на ръба. На ръба на закона, на ръба на силите си, на ръба на желанието си. И само родолюбието и вярата, че чистата, автентична храна е пътят, които искат да извървят, само тя е нещото, което им дава сила и воля да продължат. Човечни хора са, казано по нашенски - добряги.

http://www.moreto.net/novini.php?n=247751
 
От: Малките чудеса

Възрастта не пречи на ХайТек технологиите...

[video=youtube;ia8MGbR6aqI]https://www.youtube.com/watch?v=ia8MGbR6aqI&feature=youtu.be[/video]
 
От: Малките чудеса

Напоследък станах много "социална", но как да не го споделя...
Прибирам се днес от фермата сама, 'щото Иванчо довършва оградата, а аз следва да довършва обучението за утре. Нося лаптоп на гърба (поради опита си да работя на фермата, докато садя и мулчирам...безуспешен, разбира се), дамска чанта в ръка (сериозно препълнена с бурканче лютеница, един лимон, тефтер, портфейл и изпадащи ключове) и кофа, пълна с чери домати. Геройство е да набереш кофа чери домати! Но това е друга тема Кофата се разпада, защото я използвам за всичко, а тя е подарък от Кауфланд - купуваш портокалите в нея и я взимаш, не очаквах и до колата да изкараа, но ме изненада приятно. Та ходя, прегърнала кофата като крехко бебе. Минавам покрай три момиченца на по 5. Те са симпатяги, но понякога ме изнервят (защото забравям, че отказвам възрастването) и се заравям в доматите в опит да ги отмина.
- Добър ден! - натъртва най-дребната,
- :))))))))))))))))))))))))))) Здравейте принцеси!,
- Само внимавай да не те изплашат..., едва чувам зад гърба си.
Доближавам асаньора, а там ме чака съвсем нестраховито момченце на 7 с широко отворена врата. Все още недоумяваща запитвам:
- Мен ли чакаш?
- Разбира се!
Качваме се в асаньора и младият джентълмен продължава:
- На кой етаж да натисна за Вас?
- 10, моля.
Аз съм в стрес! Стискам кофата и искам да му кажа на това момченце да си вземе чери доматки, защото са много, много вкусни, обаче съм си глътнала езика и гледам тъпо в кофата...
Той е за 6 етаж, но ме пита:
- Искате ли да се кача до десетия, за да ви помогна с вратите?
Аз се подкосявам тотално! Нямам телевизор, но и по ФБ, и в офиса, и на улицата, и някои приятели ме увещават, че няма бъдеще за България и това, което ми се случва е нереалистично. Не мога да се ощипя заради пустата кофа, но успявам да се събера и се ухилвам като зелка:
- Ще се справя, благодаря, но ти си много миличък!
- Е, такъв съм си.
В мен експлозия от мили майчински, лелински, приятелски и какви ли още не чувства!
- Хубаво са те възпитали.
Момченцето изведнъж се озарява цялото и тихо казва:
- Да, а една от петия етаж казва, че цялото семейство сме глупави...
- Остави ги, който говори, за себе си говори.
Все пак не го почерпих с доматки, но той ме почерпи с радост! Как го обичам това младо поколение! Който не ги обича, себе си не обича!
 
От: Малките чудеса

Имало едно време,,, и приказката свърши„
Ама въпросите остават
Първото джудже попитало:
- Кой е седял на столчето ми?
Второто попитало:
- Кой е ял от чинийката ми?
Третото се учудило:
- Кой си е отчупил от хлебчето ми?
Четвъртото възкликнало:
- Кой е отхапвал от моите зеленчуци?
Петото извикало:
- Кой се е хранил с виличката ми?
Шестото се изненадало:
- Кой е рязал с ножчето ми?
А седмото попитало:
- Кой е пил от чашката ми?
И тъй нататък на всеки километър до края на света
 
От: Малките чудеса

До офиса има един параклис и ходих да запаля свещичка в началото на седмицата. Отпреде имаше някаква жена, молеше за пари за хляб. Вече няколко пъти разни просещи са ме лъгали, последно беше някакъв уж с опериран крак, който искаше пари да се прибере в Добрич, и след седмица го засякох в друга част от града да проси за същото. Не знам защо й дадох на тази жена 2лв. - просто спонтанно стана. Тя ми вика "О-о, това са много пари! Имаш ли стотинки колкото за хляб?" и ми ги връща в ръцете. Аз бързам и й ги давам обратно - даже не разбрах първоначално какво иска и защо ги връща. Днес пак ходих, и на излизане от параклисчето ме чака с лев и 20ст. Купила си хляб и връща остатъка. "Дай ги на друг, аз сега имам за мен" ми вика, а аз не знам какво да й кажа и какво да направя. Казах й да си ги пази и дано е жива и здрава. И много неща ми минаха през главата от тогава. Днес цял ден го мисля и премислям всичко това. Делника ми се е изкривил до такава степен, че не очаквам да срещна подобни хора. И утре как да ги дам за пример на сина ми? Бъди почтен българин и стани просяк - това ли да му кажа? Как виждате всичко това?
 

Горе