Малко акъл за дублирано съдържание

gangster

New Member
Сега забелязах, не знам от кога е но архивите в Блогър правят дублирано съдържание. Адресите са такива:

Код:
myblog.blogspot.com/2012_09_01_archive.html
myblog.blogspot.com/2012_10_01_archive.html
myblog.blogspot.com/2012_11_01_archive.html

Тези адреси на архивите трябва да ги изреждам един по един в robots-а за да ги банирам или има по-лесен начин?

Лейбълите дето ги ползвам за навигацията какъв зор е видял не знам ама и тях ги индексирал гадината. Това Disallow: /search/label/ банира всички лейбъли нали?:)
 
От: Малко акъл за дублирано съдържание

може да пробваш с този мета таг, слагаш го под <head> в HTML-a

<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;archive&quot;'>
<meta content='noindex,noarchive' name='robots'/>
</b:if>

така казваш на роботите да не ти индексират архива и не би трябвало да имаш дублирано съдържание. Не съм го пробвал, но трябва да работи. Ако искаш веднага да ги изкраш тези адреси от индекса, направи го през webmaster tools-->оптимизация--> премахване на url адреси.

Това е, за което се сещам
 
От: Малко акъл за дублирано съдържание

Вчера ги оправих аз работите и подадох заявка за деиндексиране на адресите. Кода го пробвах преди малко слага noindex точно на тези страници и ще свърши работа.

Мерси, щях да ти цъкна и ряпа, но съм ти давал наскоро и не ще. :)
 
От: Малко акъл за дублирано съдържание

включвам този таг към важните в една друга тема ;) и аз забелязах, че имам една такава страница и я разкарвам. Мисля, че има и друг начин да забраним роботите. През блогър Settings, Search Preferences, Custom Robots Header tags, Archive and Search pages: и си отмятаме какво искаме и какво не щем.
 
От: Малко акъл за дублирано съдържание

включвам този таг към важните в една друга тема ;) и аз забелязах, че имам една такава страница и я разкарвам. Мисля, че има и друг начин да забраним роботите. През блогър Settings, Search Preferences, Custom Robots Header tags, Archive and Search pages: и си отмятаме какво искаме и какво не щем.

И аз го видях да ти кажа ама нещо при мен не бачка.
 

Горе