Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Sky

Well-Known Member
Имам събрани малко долари в Пайпал и ми се налага днес да ги изтегля .
Но не съм си верифицирал картата.Има ли начин да ги прехвърля в картата без да съм я верифицирал.
И как се активира таз чудесия. Първо ходих в банката от там ме пращат в сайта им , там пък ми иска клиентски номер.
Звъннах на телефона за информация , след като му обясних какъв е проблема ми заяви ,че нямало такъв код.
В пайпал картата е добавена преди 2-3 месеца , пича от ОББ ми каза че кода бил валиден само 24 часа което не ми се вярва.
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Не можеш без верификация.

За кода - вземи извлеченията от картата - там го има.
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Вижда се и в онлайн банкирането, затова са те праща ли на сайта най-вероятно. То и да успееш да я верифицираш пак няма да стане бързо. От пейпал към картата парите пътуват около седмица, понякога и повече.
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Да прочетох ,че до седмица стана превода трябват ми за петък по точно.Затова пиша днес да знам утре откъде да я започна.
Тъй тъй съм отворил тема да попитам за таксите ,смятам да прехвърля към 200 долара . Има ли разлика от сумата?
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

2EUR ако си в евро или 2.5USD ако си в долари.
При превод към картата таксите са винаги такива без значение дали се опитваш да прехвърлиш 5 или 500 (при картите максимума е 500).
Надявам се си наясно, че картата трябва да е VISA. MasterCard ще ти верифицира акаунта и ще можеш да плащаш с нея, но теглене може само към VISA.
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Кажи на тия в банката точна дата на транзакцията, която се прави с цел верификация и каква сума да търсят. Обясни им, че търсиш 4 цифрен код, който я съпровожда. Ако се налага обясни повече от 2 пъти, защото на мен ми се е случвало и 10 мин да не мога да изляза на глава с касиерката. Записваш, влизаш в пейпал и верифицираш. Транзакцията и кода ти излизат в сметката до 24ч след като си заявил в профила си в пейпал
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Няма какво да се обяснява, просто да иска разпечатка с всички транзакции за последните 2-3 месеца. В нея гарантирано и със сигурност ще го има тоя 4 Digits Code. От там нататък ясно. Друг е въпроса дали все още ще работи в PP и ще го приеме.
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Няма какво да се обяснява, просто да иска разпечатка с всички транзакции за последните 2-3 месеца. В нея гарантирано и със сигурност ще го има тоя 4 Digits Code. От там нататък ясно. Друг е въпроса дали все още ще работи в PP и ще го приеме.

Той иска разпечатка - извлечение, те на него такса 20-40лв...
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Той иска разпечатка - извлечение, те на него такса 20-40лв...

За физически лица е без такса в ПроКредит и УниКредит, за другите не знам. За извлечения, само на фирми взимат такси т.к. на тях са им нужни за счетоводството всеки месец.
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Банката е ОББ , но това ми е сметката в която си получавам заплатата . Поразрових се в форума и видях ,че ОББ-то не е от любимите банки на предприемачите .
Взех си тежи дни дебитна карта от ЦКБ и май нея ще ползвам. Дано там поне служителите са чували за PayPal.
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

OББ нямат ли онлайн банкиране? И защо не си го включил ако имат?
Ако го имаш, би трябвало да ти изписва всички транзакции, включително и номера от пейпал. В графа: "Основание за превода" например.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Банката е ОББ , но това ми е сметката в която си получавам заплатата . Поразрових се в форума и видях ,че ОББ-то не е от любимите банки на предприемачите .
Взех си тежи дни дебитна карта от ЦКБ и май нея ще ползвам. Дано там поне служителите са чували за PayPal.
ЦКБ нямат ядове с Пейпал.
Извлечението ми е безплатно. Поне последния път. Четох, че някакви нови неща има в обслужването.
20-40 лв за извлечение е абсурд! Освен за големи фирми, може би, които правят много транзакции на ден.
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Банката е ОББ , но това ми е сметката в която си получавам заплатата . Поразрових се в форума и видях ,че ОББ-то не е от любимите банки на предприемачите .
Взех си тежи дни дебитна карта от ЦКБ и май нея ще ползвам. Дано там поне служителите са чували за PayPal.

Всичко е много добре, само дето ЦКБ картата няма да ти свърши работа с „петък да имам кинтите“ нещото :).

ОББ начини за откриване на кода:

1. Банково извлечение/разпечатка (на каса или е-банкиране);
2. Обаждане на Call Center, разговор с оператор (с казване точно КОЙ месец, на коя карта, в кой ден какво да търси, за каква сума);
3. Жокер: помощ от публиката (изгърмян е :)).

ЦКБ картата ще свърши работа, но и никой не е задължен от ЦКБ да е „чувал“ за коя да е merchant, както и разплащателен gateway. Може да си добавиш верификацията още днес - 2-3 дни чакане за кода и ще седмица чакане да дойде Withdraw трансфера = 18-19 април кинтите са при теб. ОББ, ако се пробваш, щом ти я е charge-нало преди 2 месеца или колкото там, може и да успееш „в петък да имаш кинтите“, с голям шанс (с малък - у понеделник, ама другия). Това при положение, че всичко бъде свършено ДНЕС, разбира се.

За протокола и за другите – на всеки 24 часа може да се прави Withdraw, нали? Да, това е ясно. „Новото“ е, че се гледа по PST (не BG/EU/UCT/или коя да е др. часова зона).


П.С.: И задължително е-банкиране/интернет банкиране отметка!
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Несериозно е да се ползват услугите на банка без да се ползва електронно банкиране.

И гледай да не объркаш кода, защото ако напишеш нещо друго - трябва да си вадиш нова карта.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Благодаря ви за съветите , наистина не бях наясно с тези неща ,това са ми първите изкарани пари.
След малко по сериозен разговор по телефона си получих кода и си активирах картата , че даже и си пратих парите и сега ги очаквам.
И да вече имам електронно банкиране ,макар ,че надали ще ми потрябва друг път.
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Е-банкиране все някога трябва. Ето например четвъртък и петък ще ти „потрябва“, за да си проверяваш дали кинтите са по сметката или не са (не каза дали е на ОББ или на ЦКБ, ако е пуснато е-банкиране и на 2-те - great!), съответно и използваш. Или пък за изпращане на Premium (60 лв.) към Предприемач с бaнкoв трaнсфeр, абониране за вестник/списание и куп др. дейности. Че няма да се ползва активно и постоянно, това е ясно, но все в най-кофтия момент „потрябва“, и няма ли го човек…
 
От: Малко въпроси свързани с пайпал(спешно)

Имам и аз едно питане, защо приема Виза , а не ми приема Виртуалната Виза
 

Горе