Малко помощ за афилейт. Начинаещ

От: Малко помощ за афилейт.

А и друго да попитам, имам фр който прави сайтове и ги продава на някой но няма никакви знания, всичко го прави със готови системи :). Това ако не се лъжа се казва freelancing но може и да греша . Въпросът ми е трябват ли ми знания за да го правя това и г/д колко е минималната цена(като възнаграждение) за направата на такъв сайт със и без готови програми.
 
От: Малко помощ за афилейт.

Трябват ти малки знания. Не е нещо за умиране. По пътя ти нататък, това ще ти се види просто като разходка из парка. Добри умения, но и тук може да намериш някой, както се вика ей така, само за да му пуснеш едно линкче. Важното е да знаеш какво мислиш да правиш в бъдеще. Другото ще си го структурираш. Има много CMS-и, които може да пробваш и да се инсталират бързо, както и дизайна да оправиш. Само е нужно да попрочетеш тук таме. И да се поразровиш. Дай по-конкретни въпроси за афилиейтинга. Ако нещо те мъчи, питай ни тук. :)
 
От: Малко помощ за афилейт.

Само цените не разбрах как варират ако правя на някой клиент сайт (частно). И това ли е freelancing-a да правя примерно сайтове и ги продавам ?
 
От: Малко помощ за афилейт.

Само цените не разбрах как варират ако правя на някой клиент сайт (частно). И това ли е freelancing-a да правя примерно сайтове и ги продавам ?
варират, може да ти е фри, ако се поровиш и си го направиш сам, може и да ти вземат и 100 лева. много зависи и какво ще дадеш като задание. трудно е да е каже, дай някой сайт за пример и ще ти се включат от фрилансерите с готови оферти. :)
 
От: Малко помощ за афилейт.

Само цените не разбрах как варират ако правя на някой клиент сайт (частно). И това ли е freelancing-a да правя примерно сайтове и ги продавам ?
Това с цените е въпрос без отговор. Все едно да питаш "Колко струва една кола?". Как може някой да отговори, при положение, че не знае за каква кола става въпрос?

Фрийлансер е човек, който работи сам за себе си, изпълнявайки поръчки за клентите си. Може да е копирайтер, може да е дизайнер, може да програмист, може да е всякакъв.
 
От: Малко помощ за афилейт.

А да правя сайтове на хората например е-магазин, сайт за запоснанства и така нататък демек фрийлансинг ще ми трябват ли големи умения или мога да работя с готови системи ?
 
От: Малко помощ за афилейт.

зависи какво дефинираш под "големи умения"? - като за начало се запознай с open source платформите и какви са възможностите им.
 
От: Малко помощ за афилейт.

А да правя сайтове на хората например е-магазин, сайт за запоснанства и така нататък демек фрийлансинг ще ми трябват ли големи умения или мога да работя с готови системи ?
Разбира се, че ще ти трябват големи умения. Това, че ще работиш с готови системи, нищо не променя. Като се казва "готова система", не означава, че сайтът става според изискванията на клиента с натискането на един бутон. Лесно няма...
 
От: Малко помощ за афилейт.

А имали хора тук в тоя форум които са преуспели в програмирането като С++ и други езици а не онлайн, а ако не може ли да ми дадете някаква информация за някой :)
 

Горе