Малко помощ за грешка в зареждането на подкатегории в Opencart

delindadar

Member
Малко помощ за отстраняване на грешка в Опенкарт:
PHP Notice: Undefined offset: 2 in .... /catalog/view/theme/lexus_market/template/product/category.tpl on line 74

Появява се във вътрешните страници и не зарежда коректно картинка и дава грешка:
attachment.php


Но при влизане от начална страница от Pav Category Atstsessories /Темата е Lexus Market/ се зарежда коректно:
attachment.php


Преди да пиша направих чиста инсталация на Openkart + Lexus Market, създадени само тези категории, и резултатът е един и същ: http://shop.bgboats.eu/index.php?route=product/category&path=59_61

Писах до съпорта на темата, но още нямам отговор …. Някаква идея от къде идва тази грешка?

Много странно разминаване ....
 

Прикачени файлове

  • error-2.2.jpg
    error-2.2.jpg
    83 KB · Преглеждания: 101
  • error-2.1.jpg
    error-2.1.jpg
    94.5 KB · Преглеждания: 98
От: Малко помощ за грешка в зареждането на подкатегории в Opencart

Най-добре изчакай съпорт-а. Аз лично съм нямал досег до тази тема и затова не мога да дам решение. Вижда се ясно обаче, че проблема възниква когато в get параметъра path отговарящ за id-то на категорията присъства и родителската такава.
 
От: Малко помощ за грешка в зареждането на подкатегории в Opencart

Най-добре изчакай съпорт-а. Аз лично съм нямал досег до тази тема и затова не мога да дам решение. Вижда се ясно обаче, че проблема възниква когато в get параметъра path отговарящ за id-то на категорията присъства и родителската такава.

Благодаря ти, съпорта им не е от най-бързите ...

Генериране на SEO адрес от Stan Petkov иначе работи перфектно! :D
 
От: Малко помощ за грешка в зареждането на подкатегории в Opencart

Проблема е оправен.

Ако админите преценят да я изтрият.
 
От: Малко помощ за грешка в зареждането на подкатегории в Opencart

Ако не е тайна, какъв беше проблема ? Може би ще е полезно за някой в бъдеще време, ако има подобен проблем. Благодаря и за мнението ти за модула ми, радвам се че ти върши работа.
 
От: Малко помощ за грешка в зареждането на подкатегории в Opencart

Ето какво получих от съпорта:

Dear my friend

/catalog/view/theme/lexus_market/template/product/category.tpl

find this text:

$categories_images = $this->model_catalog_category->getCategories($this->request->get['path']);

Replace this text :

if (isset($this->request->get['path'])) {
$parts = explode('_', (string)$this->request->get['path']);
} else {
$parts = array();
}
$catnum = substr_count((string)$this->request->get['path'],"_");
$categories_images = $this->model_catalog_category->getCategories($parts[$catnum]);

Намерих реда, заместих и всичко е ок.
 
От: Малко помощ за грешка в зареждането на подкатегории в Opencart

Ето какво получих от съпорта:

Дам, ясно се вижда какъв е бил проблема. Автора на темата е взел решение да вземе повторно, чрез заявка в темплейтния файл информация за дъщерните категории на текущата такава, понеже при първоначалната в контролера не се взима информация за изображенията на категориите. Обаче е забравил да отсее id-то на текущата категория, ако има повече от едно такова в get параметъра. По този начин се подава стринг от рода "id_id..", и така при кастване към цяло число в модела на категорията се взима само първото id, което няма да е на текущата категория ами на нейната родителска. И така се получават категории, които не са подкатегории на текущата, съответно и неправилни снимки ако има такива. Явно е използвал и броя на намерените правилни дъщерни категории получени в контролера и е пуснал цикъл за обхождане на снимките. Обаче при категория "MERCYRU"дъщерните категории са две, а не четири както при "ЧАСТИ ЗА ДВИГАТЕЛИ", и от там следват и недефинираните индекси 2 и 3(започва да се брои от 0) при четирите итерации на цикъла, когато в get параметъра присъства и родителската.

Бих казал доста небрежен пропуск от страна на автора, но като знам в част от най-продаваните теми какви гениални решения има не се учудвам.
 
От: От: Малко помощ за грешка в зареждането на подкатегории в Opencart

Здравейте имам проблем с INTERNET EXPLORER. Само в този браузер сайта не ми работи коректно. В Mozilla I chrome всичко е наред. Прикачвам и снимка за да видите за какво става на въпрос. Моля някой да помогне. Виж файлът 11888
 
От: Малко помощ за грешка в зареждането на подкатегории в Opencart

Здравей, поне аз не мога да отворя прикрепения файл. Ако сайта е на CMS и темата ти е легална/закупена/ бих те посъветвала да се обърнеш към съпорта им.
 

Горе