Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

nobreak

Member
Здравейте. Трябва ми малко помощ за дребна корекция по css-a на сайт на opencart. Ще съм безкрайно благодарен :)

Става дума за сайта rezachki . com

Изчезна ми картинката на backgrounda и не мога да разбера аз ли нещо разбутах...После ми излиза един слайдер на главната страница н категорийте. Като сменя overflow от auto на hidden изчезва, но не знам дали е правилно...

.custom_banner {
overflow: auto;
margin: 15px -15px 0px 0px;
padding-left: 20px;
}
 
Последно редактирано:
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Пробвай да махнеш overflow: auto; нацяло, а фона е от body. Там ти трябва backround-image: url('pyt do snimkata');
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Като махна overflow:auto зцяло ми се разбутва дизайна и лентата с промоции ми отива горе зад снимките. Това с backround-image: url('pyt do snimkata'); в body също не ми се получава...
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Изчезна ми картинката на backgrounda и не мога да разбера аз ли нещо разбутах...

Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (not found) http://rezachki.com/image/back.jpg

Удебеленият ред по-горе говори сам за себе си. Виж дали не си изтрил/преместил/преименувал въпросното изображение, защото не се намира на посочения адрес.

После ми излиза един слайдер на главната страница н категорийте. Като сменя overflow от auto на hidden изчезва, но не знам дали е правилно...

Това което наричаш слайдер всъщност е вертикален скролбар. Решения има поне няколко за да се справиш с баналния "проблем" при плаващите елементи и техните родители, които не искат да ги "обгърнат". Не знам защо много "кодери" все още продължават да използват overflow:auto като решение на проблема, което в повечето случаи може да доведе точно до появата на вертикален и/или хоризонтален скролбар. Можеш да ползваш стойност "hidden" стига да не се скрие част от съдържанието. Лично аз няма да ти дам готово решение, а полезен линк.
 
От: От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (not found) http://rezachki.com/image/back.jpg

Удебеленият ред по-горе говори сам за себе си. Виж дали не си изтрил/преместил/преименувал въпросното изображение, защото не се намира на посочения адрес.

Сложих файла и в главната директория в папка image, но пак го няма...
 
От: От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Сложих файла и в главната директория в папка image, но пак го няма...

Ами незнам какво точно си правил, но този див с айди container_one би трябвало да обгръща всички останали в себе си, като по този начин ще има нужната височина за да се визуализира вече съществуващата снимка като бекграунд. В момента е сложен горе след боди тага и е затворен, което означава височина абсолютна нула. Не би трябвало да е затворен там, а преди затварянето на боду тага.

Даже кратка справка чрез cache:rezachki.com в сорс кода показва, че преди часове е било така както ти казах. Добре би било ако си запазваш "старите" темплейтни файлове преди нови промени по тях.

Редакция: даже не е затворен горе дива, просто моя "инспектор" в браузъра поставя автоматично затварящ таг. Но там е проблема.
И валидацията го казва :
"Line 83, Column 24: Unclosed element div.
<div id="container_one">"

Пробвай да добавиш "</div>" във footer.tpl преди </body>, ако ли не стане така, ще трябва да се поразровиш повечко.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Това с div-a не знам как е станало. Оправих го, благодаря. Има доста още да чета, не ставало само с ядене :) А за скролбара още го умувам...
 
Последно редактирано:
От: От: От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

nobreak каза:
А за скролбара още го умувам...

Защо го умуваш? Промени стойността от "auto" на "hidden" на css свойството "overflow" и си готов.

nobreak каза:
Като сменя overflow от auto на hidden изчезва, но не знам дали е правилно...

Вярно, че това е един вид "трик" и в действителност няма да "почисти" плаващите елементи в ляво направление, но работи, кара родителския елемент да ги обгърне принудително.
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Да, така ще го направя за сега, но ще прочета това, което ми даде по назад :) Отново благодаря!
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Няма ли да е по-добре ако направиш боди бекграунда фиксед:
background: url('/image/back.jpg') top center no-repeat fixed;
евентуално имиджа малко по-светъл, иначе с бял фон и като скролваш имиджа започва ни в клин, ни в ръкав някъде по средата.
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Няма ли да е по-добре ако направиш боди бекграунда фиксед:
background: url('/image/back.jpg') top center no-repeat fixed;
евентуално имиджа малко по-светъл, иначе с бял фон и като скролваш имиджа започва ни в клин, ни в ръкав някъде по средата.

Да и на мен така не ми харесва и го умувам как да го направя.
Не мога да намеря и как да направя, когато цената е четирицифрена да няма интервал примерно да не е 1 250.00 лв., а да е 1250.00 лв.
 
Последно редактирано:
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Не мога да намеря и как да направя, когато цената е четирицифрена да няма интервал примерно да не е 1 250.00 лв., а да е 1250.00 лв.

Отвори си файла catalog/language/bulgarian/bulgarian.php
и замени
$_['thousand_point'] = ' ';
с
$_['thousand_point'] = '';
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Здравейте. Може ли да ми кажете как да махна от тук http:// rezachki.com/motorni-kosi/motorna-kosa-hrastorez-viki-cg430-razglobyaem-prat, над цената "Възможни варианти" как да го скрия или махна, също и от къде се сменя това out of stock да го направя поне на български?
Благодаря!
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Най-добре това нещо да го търсиш в системата, ако има опция за промяна, ако не някъде из файловете, иначе с css може да го скриеш така:

#product_options h2 {
display: none;
}

out of stock - може да в във файловете на плъгини / тема. Не знам на Open cart как са нещата, ако го няма във файловете е в базата данни

Ако трябва да търсиш нещо във файловете, теглиш от сървъра, папката в която предполагаш че е надписа, после даваш един сърш на папката за .php .js всичко което се покаже от сърча го отварящ с notepad++ , той може да търси в стотици файлове едновременно. „Find ALL in ALL opened Documnets” това е ббутона.
Ако трябва да търсиш в базата данни, отиваш в cpanel > php MyAdmin там, цъкаш на базада данни, която е за този сайт, после даваш на сърч, маркираш всички таблици и то ще търси в цялата база данни.
https://www.youtube.com/watch?v=Usdghiio7Lw
https://www.youtube.com/watch?v=Ecy2abJnDH4

Това са видеата, няма идея дали знаеш или не, за това казвам елементарни неща
 
От: От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Най-добре това нещо да го търсиш в системата, ако има опция за промяна, ако не някъде из файловете, иначе с css може да го скриеш така:

#product_options h2 {
display: none;
}

out of stock - може да в във файловете на плъгини / тема. Не знам на Open cart как са нещата, ако го няма във файловете е в базата данни

Ако трябва да търсиш нещо във файловете, теглиш от сървъра, папката в която предполагаш че е надписа, после даваш един сърш на папката за .php .js всичко което се покаже от сърча го отварящ с notepad++ , той може да търси в стотици файлове едновременно. „Find ALL in ALL opened Documnets” това е ббутона.
Ако трябва да търсиш в базата данни, отиваш в cpanel > php MyAdmin там, цъкаш на базада данни, която е за този сайт, после даваш на сърч, маркираш всички таблици и то ще търси в цялата база данни.
https://www.youtube.com/watch?v=Usdghiio7Lw
https://www.youtube.com/watch?v=Ecy2abJnDH4

Това са видеата, няма идея дали знаеш или не, за това казвам елементарни неща

В системата няма как да го махна, защото е задължително.
Това и аз го пробвах, но не изчезва:
#product_options h2 {
display: none;
}
 
От: От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

В системата няма как да го махна, защото е задължително.

Аз имах предвид да се редактира .php кода на темата ти и така да се махне. Поне на WP така правя. Пробвай това:

#product_options h2 {
display: none !important;
}
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Здравейте. Може ли да ми кажете как да махна от тук http:// rezachki.com/motorni-kosi/motorna-kosa-hrastorez-viki-cg430-razglobyaem-prat, над цената "Възможни варианти" как да го скрия или махна, също и от къде се сменя това out of stock да го направя поне на български?
Благодаря!

"Възможни варианти" е във файла catalog/view/theme/fashioncart/template/product/product.php
намери този код:
HTML:
<div class="options">
        <h2><?php echo $text_option; ?></h2>
и го изтрий или коментирай по един от следните начини:
HTML:
 <h2 style="dysplay:none;"><?php echo $text_option; ?></h2>
HTML:
 <h2><?php echo //$text_option; ?></h2>
HTML:
 <!--<h2><?php echo //$text_option; ?></h2>-->


out of stock се превежда в админа:
system - localization-Stock Statuses
Можеш да си преведеш и
Order Statuses
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

agatha65 правилно ти е показала какво трябва да се направи. Ако използваш опцията с изкоментирането на ред, само трябва да преместиш двойно наклонените черти преди езиковата конструкция echo за да не възникне грешка.
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

Извинете моля
Грешката е моя.
Благодаря Стан.:beer:
 
От: Малко помощ за дребна корекция по CSS-а opencart?

И аз ви благодаря много! Съжалявам, че не ми позволява системата да ви дам репутация...
 

Горе