Малко помощ за урл адресите в джумла

pisara

Well-Known Member
По тази тема питанките ми са две. Става дума за джумла 2.5.

1. По принцип адресите ми излизат така:
вариант 1: имесайт.ком/меню/подменю/нещо-си

Но излизат и по този начин:
вариант 2: имесайт.ком/подкатегория/нещо-си

Така не се ли получава дублиране? Или аз съм в грешка?

2. Когато задам определени модули да ми излизат към дадено меню урл-то във вариант 1 ги възприема, но във вариант 2 не възприема подредбата и въобще не виждам откъде могат да ги задам (могат да се задават само към определено меню). Това как да го променя?
 
От: Малко помощ за урл адресите в джумла

Брей никой ли не знае? Значи по точка две да разбирам, че единствения начин е пускането на меню само към подкатегориите.
 
От: Малко помощ за урл адресите в джумла

На мен virtuemart ми прави такива адреси. Иначе при правилна подредба на менюта, категории и т.н. нямам такива ядове. Обаче някои от компонентите явно си създават и други линкове. Имах подобни проблеми и с jomsocial.
 
От: Малко помощ за урл адресите в джумла

На мен virtuemart ми прави такива адреси. Иначе при правилна подредба на менюта, категории и т.н. нямам такива ядове. Обаче някои от компонентите явно си създават и други линкове. Имах подобни проблеми и с jomsocial.

С менюта/директни линкове към подкатегориите се получи. Получава се и когато не са публикувани. Виждам, че в повечето по-големи сайтове от моята ниша си публикуват категориите и по този начин + менюто, затова може и аз да ги оставя видими, но все пак ще разгледам още сайтове.
 
От: Малко помощ за урл адресите в джумла

С менюта/директни линкове към подкатегориите се получи. Получава се и когато не са публикувани.

Да, по този начин се получават. Много е важно още в началото да си структурираш добре сайта, че после само ядове и дублирано съдържание си създаваш.
 
От: Малко помощ за урл адресите в джумла

Да, по този начин се получават. Много е важно още в началото да си структурираш добре сайта, че после само ядове и дублирано съдържание си създаваш.

Това е първият ми сайт, тръгна на джумла 1.5. Като го започнах нищо не разбирах, а колко глобални промени съм му правила през годините заради това не е истина :evil:. То и затова го налазиха екзотичните и се опитвам да го спася, защото е единственият, който има някаква сантиментална стойност за мен.
 
От: Малко помощ за урл адресите в джумла

Не съм експерт по Джумла, но ако мога ще помогна с идеи. Правил съм и поддържам няколко сайта на тази CMS в различни версии. Свиркай ако има нещо :)

И аз се ровичкам тия дни по единия от сайтовете и си правя разни експерименти по него.
 

Горе