Малко помощ за WP

meleager

Active Member
Здравейте!

Имам следния проблем (темата е Katla)... Когато сменя Permalink Settings от Default на Post Name, бутонът за споделяне във Фейсбук под статиите ми предлага да споделя титулната страница на сайта, а не конкретната статия, под която е поставен. Ако върна настройките по подразбиране, вече мога да споделя статията. Как мога да избера Post Name и да избегна проблема?

Относно темата (ако някой е имал вземане-даване с нея), когато се логна през front end (като потребител) и публикувам статия, качвам снимка, която избирам да е Featured Image. В съкратената версия на статията (на титулната страница), снимката е позиционирана преди заглавието (където ѝ е мястото), но когато отворя цялата статия, снимката се оказва след текста на статията. Писах на авторите на темата, но не ме отразяват. Готов съм да си платя каквото трябва, ако има начин да се оправи това. Благодаря.
 
От: Малко помощ за WP

Не съм много навтре в WP, но от някъде се генерира тоя код за съответния бутон: http://prntscr.com/8kmh0f Може ли това нещо да се редактира през настройка в админ панела или трябва да се бърка във файловете? Бъркането във файловете обаче е малко кофти вариант, че ако дойде ъпдейт на темата ще трябва да мислиш къде какво е било променяно и евентуално пак да се променя.
 
От: Малко помощ за WP

Там е работата, че админ панела не дава достъп до бутоните за социално споделяне. Да, и аз не смея много, много да бъркам в кода, затова и питам във форума. Не намирам нищо и по въпроса с пермалинковете в нета, но явно проблема е с Фейсбук. Никой ли не се е сблъсквал с това?
 
От: Малко помощ за WP

Дай линк на лични да го видим това чудо вместо да говориш врели-некипели "но явно проблема е с Фейсбук".

Той фейса има милиони шерове дневно и един-бог-знае какво индийците са сътворили вътре във твоята тема.
 
От: Малко помощ за WP

Бутоните са просто модул дето разработчиците са вкарали в темата. Сигурно някъде в PHP кода се генерира линка, обаче не са отчели ситуацията дето ти правиш. По-малко вероятно ми се струва линка да се поставя от JavaScript, но и това сигурно е вариант. И в двата случая нещата се случват във файловете на темата. Фейса обаче няма общо с тоя проблем, просто линка в бутоните не се сглобява както трябва.
 
От: Малко помощ за WP

Дай линк на лични да го видим това чудо вместо да говориш врели-некипели "но явно проблема е с Фейсбук".

Той фейса има милиони шерове дневно и един-бог-знае какво индийците са сътворили вътре във твоята тема.

Не бързай с врелите-некипели. Явно не се изразявам добре. Имам предвид, че фейса има проблем с пермалинковете ако не са default (това няма нищо общо с WP темата). Разработчиците на темата са исландци, което не ги прави по-добри от индийците разбира се...:)
 
От: Малко помощ за WP

Бутоните са просто модул дето разработчиците са вкарали в темата. Сигурно някъде в PHP кода се генерира линка, обаче не са отчели ситуацията дето ти правиш. По-малко вероятно ми се струва линка да се поставя от JavaScript, но и това сигурно е вариант. И в двата случая нещата се случват във файловете на темата. Фейса обаче няма общо с тоя проблем, просто линка в бутоните не се сглобява както трябва.

Авторите на темата предлагат да се логнеш в демото с име и парола, и когато кликна бутона в демото всичко е ок (иначе казано, кодът изглежда си е наред). При мен обаче проблемът се появява при смяна на настройките на пермаликовете от Default на Post Name. Разбрах го от някакъв англ. форум, където обясняват, че като върна настройките по подразбиране и след това пусна debugger-a на фейса, нещата се оправят. И това наистина е така. След което във форума казват, че мога пак да избера желаната настройка и всичко ще е цветя, пера и балони. Уви, като го направя, проблемът пак се появява.
 
Последно редактирано:
От: Малко помощ за WP

Авторите на темата предлагат да се логнеш в демото с име и парола, и когато кликна бутона в демото всичко е ок. При мен обаче, проблемът се появява при смяна на настройките на пермаликовете от Default на Post Name. Разбрах го от някакъв англ. форум, където обясняват, че като върна настройките по подразбиране и след това пусна debugger-a на фейса, нещата се оправят. И това е така. След което във форума казват, че мога пак да избера желаната настройка и всичко ще е цветя, пера и балони. Уви, като го направя, проблемът пак се появява.

Дебъгера е вятър работа, поне 4, 5 пъти трябва да извлечеш новото инфо за да го захапе.
 
От: Малко помощ за WP

Дебъгера е вятър работа, поне 4, 5 пъти трябва да извлечеш новото инфо за да го захапе.

Иначе се сетих като смених настройките на пермалинковете да пусна пак дебъгера, но засега не захапва, както казваш.
 
От: Малко помощ за WP

Не бързай с врелите-некипели. Явно не се изразявам добре. Имам предвид, че фейса има проблем с пермалинковете ако не са default (това няма нищо общо с WP темата). Разработчиците на темата са исландци, което не ги прави по-добри от индийците разбира се...:)

И аз продължавам да ти казвам, че нещо във темата ти е счупено тогава.
 
От: Малко помощ за WP

Я пробвай да сложиш плъгина Seo by Yoast , изтрий кеша и виж дали има промяна. Проблема ти го прави само на начална страница , като се влезне в самата статия , шерва правилния урл.

Update - Гледам че сега работи ????
 
От: От: Малко помощ за WP

Я пробвай да сложиш плъгина Seo by Yoast , изтрий кеша и виж дали има промяна. Проблема ти го прави само на начална страница , като се влезне в самата статия , шерва правилния урл.

Update - Гледам че сега работи ????

Работи щото сега линковете са тип:
http://сайт.цом/?p=46
 
От: Малко помощ за WP

Дайте поне да видим тая част от кода дето генерира бутона. Вероятно са използвали неправилната функция или неправилни параметри, но WP си има API и описание на всяка функция, тъй че тия неща могат да се разберат https://codex.wordpress.org/Function_Reference/
 
От: От: Малко помощ за WP

Я пробвай да сложиш плъгина Seo by Yoast , изтрий кеша и виж дали има промяна. Проблема ти го прави само на начална страница , като се влезне в самата статия , шерва правилния урл.

Update - Гледам че сега работи ????

Да, смених настройките на пермалинковете на default, затова работи.
 
От: Малко помощ за WP

Дайте поне да видим тая част от кода дето генерира бутона. Вероятно са използвали неправилната функция или неправилни параметри, но WP си има API и описание на всяка функция, тъй че тия неща могат да се разберат https://codex.wordpress.org/Function_Reference/

Къде да потърся тази част от кода?

Дали не е това:

<a class="btn social-sharing share-facebook" onclick="blt_social_share(event, 'http://www.facebook.com/sharer.php?u=<?php echo $share_url; ?>&amp;t=<?php echo esc_attr($share_title); ?>')">
<i class="fa fa-facebook"></i> <span class="visible-xs-inline visible-sm-inline"><?php _e('Share', 'bluthemes') ?></span>
</a>

Намерих го в single.php.
 
Последно редактирано:
От: От: Малко помощ за WP

<a class="btn social-sharing share-facebook" onclick="blt_social_share(event, 'http://www.facebook.com/sharer.php?u=<?php echo $share_url; ?>&t=<?php echo esc_attr($share_title); ?>')">
<i class="fa fa-facebook"></i> <span class="visible-xs-inline visible-sm-inline"><?php _e('Share', 'bluthemes') ?></span>
</a>

Виж с какво се инициализира $share_url. Трябва да е $share_url = get_permalink();

Или най-лесно е да се направи една дъщерна тема и смени

PHP:
<?php echo $share_url; ?>
с
<?php the_permalink(); ?>
 

Горе