Малко помощ с ПХП

mantaman

Well-Known Member
Имам един фаел който управлява динамична страница и ми вади няколко текста - проблема ми е че между отделните текстове ми прави много големи празни пространства (около 4 реда), а аз искам да са максимум през един защото много се разпъва съдържанието, ако някой знае как да го оправя да помага

<div class="productAuction AuctionBold">
<?php if ($products_reserve_price > $auction_current_bid) {
$one_time = AUCTION_RESERVE_NOT_MET . '<br />';
//echo 'me testing reserve';
if (AUCTION_INFO_DISPLAY_RESERVE_NOT_MET == '1') {
echo $one_time;
}
}
if ($previous_bids->RecordCount() > 0) {
echo CURRENT_BID_TEXT . $auction_current_bid_with_currency . '';
} else {
echo STARTING_BID_TEXT . $auction_current_bid_with_currency . '';
}
?>
</div>

<!--bof Product details list -->
<div class="productAuction biggerText">
<?php if ($customer_high_bidder == $_SESSION['customer_id']) { echo USER_CURRENT_HIGH_BIDDER; } ?></div>
<div class="productAuction biggerText">
<?php echo AUCTION_MINIMUM_INCREASE . '&nbsp;' . $bid_currency_minimum_increase; ?></div>
<!--eof Product details list -->
<div class="productAuction"><?php if (!$_SESSION['customer_id']) { ?>
<?php $_SESSION['navigation']->set_snapshot(); echo '<a href="' . zen_href_link(FILENAME_LOGIN, '', 'SSL') . '">' . zen_image_button(BUTTON_IMAGE_AUCTION_LOG_IN, 'Sign In to Bid!') . '</a>'; ?>
<?php } ?>
</div>
<br class="clearBoth" />

<?php
if (CUSTOMERS_APPROVAL == '2' or TEXT_LOGIN_FOR_PRICE_BUTTON_REPLACE_SHOWROOM == '' or CUSTOMERS_APPROVAL == '3') {
//echo 'Login!!'; // Log in section do nothing
} else {
//echo 'Not Login!!'; // not login section
?>
<!-- if customer is loged in, show this else not -->
<?php if ($_SESSION['customer_id']) { ?>
<?php echo zen_draw_form('place_bid', zen_href_link(zen_get_info_page($_GET['products_id']), zen_get_all_get_params(array('action')) . 'action=place_bid'), 'post', 'onsubmit="return SubmitOrderButton();"') . zen_draw_hidden_field('action', 'place_bid'); ?>
<?php echo zen_draw_hidden_field('auction_price', $products_auction_price); ?>
<?php echo zen_draw_hidden_field('auction_current_bid', $auction_current_bid); ?>
<?php if ($customer_high_bidder != $_SESSION['customer_id']) { ?>

<div id="submitmain" align="center" class="productGeneral biggerText"><?php echo CURRENT_BID; ?>&nbsp;
<?php echo $auction_current_bid_with_currency; ?><br/>
<?php echo AUCTION_BID_AMOUNT; ?>
<?php echo zen_draw_input_field('auction_bid_amount', '', zen_set_field_length(TABLE_PRODUCTS_AUCTION, 'customers_bid', '5')); ?>
<?php echo zen_image_submit(BUTTON_IMAGE_SUBMIT_AUCTION_BID, BUTTON_SUBMIT_AUCTION_BID_ALT); ?></div>
<div id="pleasewait" class="buttonRow forward" style="display:none"><?php echo zen_image(DIR_WS_TEMPLATE_IMAGES .'pleasewait_2.gif', 'Please Wait') . '<br /><strong>Please wait your bid is processing</strong>';?></div>
<?php } ?>
<?php } ?>
<?php } // CUSTOMERS_APPROVAL == '3' ?>

<br class="clearBoth" />
<?php //if ($_SESSION['customer_id']) {
if (AUCTION_INFO_DISPLAY_PREVIOUS_BIDS == '1') {
if ($auction_info->RecordCount() >0) {
?>

<div><b><?php echo AUCTION_PREVIOUS_BIDS; ?></b></div>

<?php while (!$previous_bids->EOF) { ?>

<div><?php echo $currencies->display_price($previous_bids->fields['customers_bid'], zen_get_tax_rate($product_info->fields['products_tax_class_id'])); ?>&nbsp;-&nbsp;<?php echo TEXT_AUCTION_BIDDER_ID ?> &nbsp;&nbsp;<?php echo $previous_bids->fields['customers_id']; ?></div>

<?php $previous_bids->MoveNext(); } ?>

<?php } } //} ?>
<br/>

<?php } ?>
<?php
if (($products_buynow_price > $auction_current_bid) && ($products_buynow_price > 0)) {
if (AUCTION_INFO_DISPLAY_BUY_NOW == '1') { ?>

<div class="productAuction biggerText"><?php echo BUY_NOW_PRICE; ?>&nbsp;&nbsp;<?php echo $currencies->display_price($products_buynow_price,
zen_get_tax_rate($product_info->fields['products_tax_class_id'])); ?>&nbsp;
<?php echo ((SHOW_PRODUCT_INFO_IN_CART_QTY == '1' and $_SESSION['cart']->in_cart($_GET['products_id'])) ? PRODUCTS_ORDER_QTY_TEXT_IN_CART . $_SESSION['cart']->get_quantity($_GET['products_id']) : '&nbsp;'); ?>
<?php
if ($products_qty_box_status == '0' or $products_quantity_order_max== '1') {
// hide the quantity box and default to 1
$the_button = '<input type="hidden" name="cart_quantity" value="1" />' . zen_draw_hidden_field('price', $products_buynow_price) . zen_draw_hidden_field('products_id', (int)$_GET['products_id']) . zen_image_submit(BUTTON_IMAGE_AUCTION_BUY_NOW, BUTTON_AUCTION_BUY_NOW_ALT);
} else {
// show the quantity box
$the_button = PRODUCTS_QUANTITY_TO_BUY_NOW . '<input type="text" name="cart_quantity" value="' . (zen_get_buy_now_qty($_GET['products_id'])) . '" maxlength="6" size="4" /><br>' . zen_draw_hidden_field('price', $products_buynow_price) . zen_get_products_quantity_min_units_display((int)$_GET['products_id']) . zen_draw_hidden_field('products_id', (int)$_GET['products_id']) . zen_image_submit(BUTTON_IMAGE_AUCTION_BUY_NOW, BUTTON_AUCTION_BUY_NOW_ALT);
}
?><?php
echo zen_get_buy_now_button_auction($_GET['products_id'], $the_button);
?>
</div>

<?php } } ?></form>
 
От: Малко помощ с ПХП

Вероятно в CSS трябва да търсиш причината.
Тук няма някакви навързани <p> или <br />.
 
От: Малко помощ с ПХП

Аз тия <p> или <br /> вече ги изхвърлих че беше още по зле. Сигурно си прав за CSS защото и аз не виждам от какво друго може да е
 
От: Малко помощ с ПХП

Сега го рових, но нищо не ми заприлича особено на нещо дето да ми върши работа а е над 700 реда - дайте някъкъв ориентир какво да търся евентуално - име на параметър или нещо друго
 
От: Малко помощ с ПХП

Дай сайта да го разгледаме, то така няма нищо за казване, поне не и нещо конкретно

Ако искаш го дай на ЛС, ако мога да помогна...
 
От: Малко помощ с ПХП

най-вероятни:

1) margin:
2) margin-bottom:
3) margin-top:
...
....
9) padding (едва ли)
 
Последно редактирано:
От: Малко помощ с ПХП

Май си го написал колкото да не заспиш :) Има поне 5 <br /> и поне 7-8 <div> -a
5 br-та едно след друго няма никъде.
<div> по подразбиране няма разстояние около себе си. всъщност в някои браузъри може и да има ама то няма да е голямо.
 
От: Малко помощ с ПХП

Това е от един готов модул за аукцион и така си дойде а аз с мойте нищожни познания се опитвам да го осакатя :)
И понеже не съм много добре с ПХП да разбирам ли че ако имам празни див-а че ми вкарва празни редове
 
От: Малко помощ с ПХП

И понеже не съм много добре с ПХП да разбирам ли че ако имам празни див-а че ми вкарва празни редове
теоретично ако празните дивове са с фиксирани размери или сложени margins/paddings може и да прави дупка, да.

ама теоретично може и до другата семдица да си разсъждаваме и дори да напишем учебник ако се увлечем...
 
От: Малко помощ с ПХП

теоретично има HTML стандарти - затова казвам че се шегуваш ...
дай да го видим тоя стандарт къде слага дефолт марджини на дивовете.
 
line break означава, че не ти слага два див-а на един и същи ред (по принцип). Не означава, че имаш разстояние между два див-а които са един под друг!
 
От: Re: Малко помощ с ПХП

line break означава, че не ти слага два див-а на един и същи ред (по принцип). Не означава, че имаш разстояние между два див-а които са един под друг!

Аз не споря за marigin, а казвам че може да е от div-a. Ако трябва да бъда точна margin-top i margin-bottom на diva по подразбиране в ИЕ от 5.0 нагоре и в мозила от 2.0 нагоре е 13 пиксела.
 
От: От: Малко помощ с ПХП

Browsers usually place a line break before and after the div element.

Заяждаш се ... по-добре намери проблема на човека ;)
къде пък ме видя да съм се заял?! :mrgreen:
стана ми интересно и викам чакай да питам.

в днешни време хората ползват някакъв reset.css и примерно аз отдавна не съм виждал необясними дупки. Затуй може и да съществуват, знам ли...

Мантаман може да си инсталира Firebug и да прегледа сорса през него - най-лесно ще открие що става така. Наизуст не знам какво повече можем да кажем.
 
От: От: Малко помощ с ПХП

Noke прав си .. извинявай!
а няма нищо - то остана и сърдити да има :)
 
От: Малко помощ с ПХП

Ето картинка какво се получава (това е скрин от средната колона на магазина)
Разстоянието между минимална стъпка за наддаване и начална цена е огромно
 
Последно редактирано:

Горе