Малко помощ с опенкарт

nobreak

Member
Здравейте. Някой може ли да ми направи в опенкарт продуктите, които не са в наличност да се подреждат в края на категорията. В момента са подредени по цена, искам да си останат така, но когато някои продукти се изчерпат, да отидат в края пак подредени по цена. Плащам си.
Поздрави.
 
От: Малко помощ с опенкарт

Искаш да са подредени по цена във възходящ ред, но като се изчерпа даден продукт да отива на края или да става неактивен?
Ако е първото не знам как ще стане едновременно да е във възходящ ред по цена и да филтрира и по количество.
 
От: Малко помощ с опенкарт

Неактивен имах в предвид да не се показва.
Не си ли търсил някакъв модул подходящ, примерно да изчезва бутона за купуване.
Но все пак може да питаш СТАН или stan_bg, те са най-запознати със модули и възможности.
 
От: От: Малко помощ с опенкарт

Сега е направено като няма наличност бутона да е неактивен, но като се натрупат няколко продукта един до друг и ставанеприятно на външен вид - все изчерпан, изчерпан....Не искам да ги трия или да ги крия...
 
От: Малко помощ с опенкарт

Здравейте. Някой може ли да ми направи в опенкарт продуктите, които не са в наличност да се подреждат в края на категорията. В момента са подредени по цена, искам да си останат така, но когато някои продукти се изчерпат, да отидат в края пак подредени по цена. Плащам си.
Поздрави.

Да, възможно е да стане точно по този начин. Трябва да се сортира първо по количество в низходящ ред (от по-голямо към по-малко DESC)и след това по цена във възходящ ред(от по-ниска към по-висока ASC което е по подразбиране). Тази сортировка обаче няма да е достатъчна. Трябва да преизчислим количеството до нула и единица за да може да се сортира правилно и по цена след това.

Пример:
Код:
SELECT IF(MAX(p.quantity) > 0, 1, 0) availability, ... ORDER BY availability DESC, цена/промо цена ASC

По този начин всички продукти които са в наличност ще се визуализират първи във възходящ ред по цена а след тях ще останат всички продукти които нямат наличност подредени отново по цена във възходящ ред.

Ето и готово цялостно решение:
https://github.com/shaman/opencart-...vqmod_ocu_product_sorting_by_stock_status.xml

Сигурен съм че ще се намери някой доброволец да ти помогне. От мен толкова, нямам време да се занимавам с такива подробности.
 
От: Малко помощ с опенкарт

Благодаря за насоката. Да се надяваме, че ще се намери кой да го сложи на моя магазин....
 
От: Малко помощ с опенкарт

Колегата ти го показа готово, като за vqmod
Теглиш xml файла и го ъплоудваш в vqmod/xml и си готов.
 
От: Малко помощ с опенкарт

Колегата ти го показа готово, като за vqmod
Теглиш xml файла и го ъплоудваш в vqmod/xml и си готов.

За което съм му благодарен, но за съжаление не тръгва на моята версия на опенкарт и явно трябва да се бутне, а аз не съм толкова навътре в нещата :)
 
От: Малко помощ с опенкарт

Ти си с версия 1.5.6.4, нали за сайта в подписа става въпрос, копира текста и го сложи в XML както е посочил колегата?
Тоест ето така https://mega.co.nz/#!3l83iLjb!_7pjV9JbxO-SkxPxFywalwNpRHtF4--rnhO81bgGNEM и го сложи в vqmod/xml/
 
От: Малко помощ с опенкарт

Всичко което прави този XML е да търси определени части от кода и да ги замества с други, възможно е темата която ползваш да вкарала някакви изменения и затова не се получава.
Началото и края на всяка операция е отбелязано с <!--бла бла бла-->, ако ти се занимава се поразрови дали пътищата и съответно това което търсиш съвпада, обикновено изкарва грешки в лог файла, кое къде не може да открие, или пък търси някой колега програмист да погледне.
 
От: Малко помощ с опенкарт

Всичко което прави този XML е да търси определени части от кода и да ги замества с други, възможно е темата която ползваш да вкарала някакви изменения и затова не се получава.
Началото и края на всяка операция е отбелязано с <!--бла бла бла-->, ако ти се занимава се поразрови дали пътищата и съответно това което търсиш съвпада, обикновено изкарва грешки в лог файла, кое къде не може да открие, или пък търси някой колега програмист да погледне.

Точно за това търся някой програмист да погледне, а аз да си платя :)
 
От: Малко помощ с опенкарт

Аз такива XML-ли съм си управял сам, не е голяма философия, а и реално по кода не пипаш нищо, просто трябва да откриеш, защо не сработва, гледаш логовете и поправяш, ако прегледаш файла то си пише търси еди какво си в еди коя си директория и замени с това или добави това, ако файла е променен заради темплейт обикновено, естествено, че няма да работи.
По чужди сайтове не пипам, когато не съм достатъчно компетентен по даден въпрос:), иначе бих ти помогнал.
 
Последно редактирано:
От: Малко помощ с опенкарт

Гледах error log-a, но примерно ми дава грешка VQModObject::parseMods - Could not resolve path for [catalog/model/catalog/browse.php] (SKIPPED)....а в тази директория няма файл browse.php
 
От: Малко помощ с опенкарт

Тествай го на чиста инсталация на опънкарта същата версия дали работи, може вяро да е за малко по-стари версии това решение.
 
От: Малко помощ с опенкарт

Аз за това искам някой в час какво прави да го направи и да му платя....ще ми спести и време, което хич не ми е излишно и нерви :)
 
От: Малко помощ с опенкарт

Аз за това искам някой в час какво прави да го направи и да му платя....ще ми спести и време, което хич не ми е излишно и нерви :)
Пусни тема в пазара.
 

Горе