Малко помощ с .htaccess

mgrozdanov

Member
Трябва ми малко помощ за един htaccess, че нещо зациклих.

Това е грешен път, от който системата се опитва да зареди текстови файл.
/ben-10/arcade/gamedata/Ben10FreeRunnerv32Buzz/Ben10FreeRunnerv32Buzz.txt

първата папка (ben-10/) не съществува, появява се заради SEO урл тата.

Как мога да го направя с htaccess да си лоадва файла в:
arcade/gamedata/Ben10FreeRunnerv32Buzz/Ben10FreeRunnerv32Buzz.txt
 
От: Малко помощ с .htaccess

Здравей
Много зависи от конкретната ситуация, все пак даваш само единичен случай. Пробвай така
Код:
RewriteEngine on
RewriteRule ^ben-10/(.*)$	$1 [L]
т.е да махне ben-10 от всички URL-и.
Ако в това правило влязат и дrugi URL-и може би по-добре е да опишеш целият път до файла, примерно така:
Код:
RewriteEngine on
RewriteRule ^ben-10/arcade/gamedata/Ben10FreeRunnerv32Buzz/Ben10FreeRunnerv32Buzz.txt$	arcade/gamedata/Ben10FreeRunnerv32Buzz/Ben10FreeRunnerv32Buzz.txt [L]
Реално погледнато и двете правила никак не ми харесват, защото са потенциални генератори на грешки. Но пак казвам без да знам какви са другите URL-и в сайта толкова мога да измисля.
Поздрави,
Константин.
 
От: Малко помощ с .htaccess

Това второто работи за конкретното урл:)
Може по някакъв начин /Ben10FreeRunnerv32Buzz/Ben10FreeRunnerv32Buzz.txt да са динамични, както и тази папка ben-10 и тя ще се сменя. Всъщност имам само /arcade/gamedata/ като папки, които са си статични. Всичко друго се сменя спрямо името на дадена игра.


ще имам бая такива адреси с txt файлове
/ben-10/arcade/gamedata/Ben10DHv32TyRO/Ben10DHv32TyRO.txt
/ben-10/arcade/gamedata/boxGame32/boxGame32.txt
/ben-10/arcade/gamedata/stopPanic/stopPanic.txt

/action/arcade/gamedata/ime1/ime1.txt
/action/arcade/gamedata/ime2/ime2.txt
/action/arcade/gamedata/ime3/ime3.txt
 
От: Малко помощ с .htaccess

Здравей,
т.е да разбирам, че първата част на УРЛ-а е динамична (ben-10,action ... ) и т.н и зависи от броят на игрите въведени в системата. Общо взето мисля, че е по-добре да си оправиш линковете или да слошиш в <head> секцията <base href="http://domejna_na_sajta.com" />
Поздрави,
Константин.
 
От: Малко помощ с .htaccess

Този адрес се зарежда от флаш и няма как да го променя, затова трябва с htaccess. С малко опити от това, което ми даде май успях да го нагодя да работи и динамично.
Ето това сътворих, засега работи. Виж ако има нещо нередно, но предполагам е ок.

RewriteEngine on
RewriteRule ^([0-9a-zA-Z?-]+)/arcade/gamedata/(.*)$ arcade/gamedata/$2 [L]

И мерси за бързия отговор :)
 

Горе