Малко SEO и линкбилдинг размисли

Единствено не се съгласявам че платените са "окей". За тея пари ще си наема някой да ми прави сателитки и ефекта ще е мнооого по-голям. Одавна отписах директориите за ен. При бг действат. Сайта от подписа с комплект социалки и директории е 12 място по "авточасти". Не че е трудна думата, но за 5 долара :)
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

И аз не ползвам директории, но разгледай
http://www.abc-directory.com - PR6, и всичките сайтове дето съм добавял имат трафик от там, безплатна е, не съм плащал за линкове, но със сигурност ако си плати човек, ще има по-голям value. Но като цяло и аз не съм фен на директориите, може би са добри само тематичните, но пък хубавите струват парици.

А за БГ SEO не ми говори, субмит в социални мрежи, директории, няколко статии и имаш топ10 за по-малки ниши, а пък за по-големи ниши отиваш на 4-5 страница само с това действие, което ти излиза около 5 лева без статиите =) ( тествано е поне 20 пъти )
 
Последно редактирано:
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Евала на Алън реп от мен
Аз социалките и директориите отдавна съм ги отписал ето две мои теми от преди половин година
За Социалките (понякога ползвам свежо за трафик)
За Директориите
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Не знам за БГ, съмнявам се, но за EN социалните простотийки влияят много, да не говорим, че имам наблюдения относно смаляващите линкове в туитър, пък и дават линк джуис. Пък и на всичкото отгоре профилите в twitter вдигат лесно PR, а там може да се постави и сайт. Пък и като се замисли човек, хубав туитър с хубави последователи си е таргетирана златна ниша, особено в специфичните ниши.
 
Първите два са мощни наистина :)

Директориите, трябва да се ограничат до 10-20 нишови/таргетед + различен/уникален контент(тайтъл. дескрипшън,..), колкото гоогле да знае за темата на сайта ти. Плюс това всеки линк си е линк, и да има линк диверсити е едно от най-важните неща. Но в никакъв случай не одобрявам фреелансърите, които събмитват в 1000+ директории с мах по 3 title/desc, и то 90% спам директории. Ако са уникални и нишови, не минават за спам (за тия се сетих сега http://www.directorycritic.com/niche-directories.html , ако някои други знае да сподели). Платени директории е голяма глупост :)

@@- артикъл директориите не са DEAD след панда и фармер ъбдейта! - какво като слага nofollow, страницата е RELATED, слетователно има value като цяло.@@
Пандата беше насочен към low-quality/spam/ferma сайтове, по точно към контента им, а не към външните линковете от тях. Ти ако му събмитваш хубав контент, уникален и спиннат както трябва + баклингове към артикъла, линка ще се идексва и ще си има тежест :)

Букмарк сайтовете за мене са нещо като пингване, не дигат в серп, но помагат при индексването, но все пак за нов сайт/урл/пост е първото нещо което трябва да се направи :)

Туитер не съм го ползвал, но май е нофолоу(не че пречи), само трябва да се внимава какви урл схортенрс се ползва, трябва да са такива със 301 редирект.

не ми дава да дам реп
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Интересна информация, особено за ЕН нещата са доста по-различни...Малко тъп въпрос, но- стават ли артикъл директориите за ЕН контент, ще има ли ефект да понапиша артикълс хубави и да ги пусна тук там? Става дума за туризъм на ЕН и затова се чудя как да почна стратегия за нови ЕН плюс страничка за летни почивки
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Имам въпрос относно PDF:
Като направиш примерно един качествен пдф къде след това се качва така че да се индексира. Има ли специални сайтове за споделяне на пдф-и

Може и тъпо да звучи въпроса, но никога не съм се занимавал точно с това и не съм наясно
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Имам въпрос относно PDF:
Като направиш примерно един качествен пдф къде след това се качва така че да се индексира. Има ли специални сайтове за споделяне на пдф-и

Може и тъпо да звучи въпроса, но никога не съм се занимавал точно с това и не съм наясно

Ако го сложиш на някоя страничка с даден анкор и съответната страничка например я разпространиш по социалки, би трябвало търсачките да достигнат и до самият файл и да го индексират.
 
Re: От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Имам въпрос относно PDF:
Като направиш примерно един качествен пдф къде след това се качва така че да се индексира. Има ли специални сайтове за споделяне на пдф-и

Може и тъпо да звучи въпроса, но никога не съм се занимавал точно с това и не съм наясно

http://www.docstoc.com
http://www.slideshare.net/
http://www.scribd.com
http://www.yudu.com/
http://issuu.com/
http://www.esnips.com/
https://docs.zoho.com/jsp/index.jsp
http://www.slideboom.com/
http://www.slideserve.com/
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

По тази логика по-добре ли е да си направя статийки на ПДФ отколкото линк в артикъл директория?
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Не не, аз говоря като цяло за link juice и тръста > линк от .pdf се харесва на гугльо и това е самата истина. А пък артикъл директориите, аз ползвам goarticles.com , articlesbase.com и още 2-3, след това ако имам други статии, тях ги пускам из сателитки.


Та като си взех article marketing robot, наспамих една статия в дийп спин формат в около 1000 съксес артикъл директории. Беше на 5-та страница, та сега гледам, гледам, гледам иф го няма хич в топ 100 май, тъй че хич не ми се хареса тоз маркетинг робот, поне ясно е, че не става за 1во ниво линкове.....................
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Файдата май е за стотици, не за хиляди линкове. ;)
Бегъл пример: събмитнати 3 статии, от които излязоха тотал 150 живи статии с линкове директно към главния сайт+лек СБ бласт към статиите определено го бутнаха доста напред в класациите. Точно колко ми е трудно да определя, тъй като правих и други глезотийки, но ефект има
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Ама тия статии кви са, спиннати ли са?
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Спиннати, да, manual spin, 100% смислени и четими
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Някой може ли да ми даде малко повече информация за тези статии..
Наистина съм като теле в железница мамка му..

Ако напиша една статия отностно сайта ми (EN онлайн флаш игри) и я субмитна в около 10-20 Article directories трябва ли във всяка директория да е с уникално съдържание ? Тоест трябва ли да пише 20 различни статии? или трябва да напиша само 1 УНИКАЛНА която да обяснява разни игри и категории на самият сайт... и Тази 1 статия да я субмитна в повечко Article Директории ?

Защото определено с тоя линк билдинг дет правя, никъв ефект братче..
Аз пускам там в 20-30 социални мрежи линка ми.. и нищо.. нито трафик нито нищо..
Става за индексиране на линка, но другото жив таш...

Cheers,
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Кво пускаш и ти, нищо не пускаш, правиш някакви имитацийки и смешно-трагични моменти със социалните мрежи. Пускал той, кое си пуснал? Ти знаеш ли въобще разликата в това да субмитваш като малумен игрици и да блъскаш тайтъл в социалката 1 километър и в това да субмитваш в социалните мрежи заради СЕРПА.
100 пъти, 100 пъти, даже 200 пъти ти обясних съвсем нормално и с огромни подробности, че като се пуска нещо в социалките, се гледа тайтъла - не може да наспамиш 100 социалки с 30 игри, ама какви игри, ама чакай малко, тия игри като ги пускаш с такъв тайтъл кое ще се вдигне? За коя дума се бориш? За какво ги пускаш? За трафик ли, за серпа ли, за какво? Въобще каква е файдата да си пускаш линкове в социалните мрежи с такива заглавия, ама чакай, то и тия думи дето вдигаш? искаш да излизаш по името на играта нагоре ли? Писал ли си някога някоя игра в гугъл, проверявал ли си, гледал ли си конкурентите какво правят, гледал ли си им линковете, как така нямало ефект, ами как така ще има, разбира се че няма да има ефект. Не може някой си мунчо да дойде от не знам си къде и да иска ефект, ама какъв ефект искаш, ти направил ли си поне 1 блог и написал ли си 1 статия, от 1 седмица спамиш в някакви измислени социални мрежи и очакваш вече ранк 1 по "ONLINE FLASH GAMES" ли?



Ако напиша една статия отностно сайта ми (EN онлайн флаш игри) и я субмитна в около 10-20 Article directories трябва ли във всяка директория да е с уникално съдържание ?
НЕ, НЕ ТРЯБВА, КАК ПЪК ГО ИЗМИСЛИ ТОЯ ВЪПРОС?




ЯДОСАХ СЕ МНОГО.
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Кво пускаш и ти, нищо не пускаш, правиш някакви имитацийки и смешно-трагични моменти със социалните мрежи. Пускал той, кое си пуснал? Ти знаеш ли въобще разликата в това да субмитваш като малумен игрици и да блъскаш тайтъл в социалката 1 километър и в това да субмитваш в социалните мрежи заради СЕРПА.
100 пъти, 100 пъти, даже 200 пъти ти обясних съвсем нормално и с огромни подробности, че като се пуска нещо в социалките, се гледа тайтъла - не може да наспамиш 100 социалки с 30 игри, ама какви игри, ама чакай малко, тия игри като ги пускаш с такъв тайтъл кое ще се вдигне? За коя дума се бориш? За какво ги пускаш? За трафик ли, за серпа ли, за какво? Въобще каква е файдата да си пускаш линкове в социалните мрежи с такива заглавия, ама чакай, то и тия думи дето вдигаш? искаш да излизаш по името на играта нагоре ли? Писал ли си някога някоя игра в гугъл, проверявал ли си, гледал ли си конкурентите какво правят, гледал ли си им линковете, как така нямало ефект, ами как така ще има, разбира се че няма да има ефект. Не може някой си мунчо да дойде от не знам си къде и да иска ефект, ама какъв ефект искаш, ти направил ли си поне 1 блог и написал ли си 1 статия, от 1 седмица спамиш в някакви измислени социални мрежи и очакваш вече ранк 1 по "ONLINE FLASH GAMES" ли?

НЕ, НЕ ТРЯБВА, КАК ПЪК ГО ИЗМИСЛИ ТОЯ ВЪПРОС?

ЯДОСАХ СЕ МНОГО.

Извинявам се, че съм те ядосал.. Просто има неща които не сам и на 100% ясни..
Аз като субмитвах в социалките просто писах "Play <еди коя си игра> <ключовата ми дума>" и това е..
Но уви.. явно съм грешал.. :)

А отностно статията попитах, дали 1 може да пусна в 10 Article Directories, защото прочетох Това ... И затова се зачудих..

Online Flash Games.. доста трудно :).. пробвах на "Play Cool games" И гледам, че имам няколко влизания вече по ключовата ми дума.. И интересното е, че сега като промених съдържанието на статиите, имам все по 1-2 влизания по разни думи, дето не съм си и помислял, че някога ще ме намерят..

Сега ще се хвана и ще напиша една статия и ще я пусна в няколко Article Directories.. :)

Благодаря за помоща!
Приемам критиките.. Нормално е да бърка човек.. тепърва започвам да се занимавам със СЕО и интернет уебсайтове.. Едва от 2 месеца започнах в тази сфера.. преди даже незнаех, че СЪЩЕСТВУВА такова нещо като СЕО и т.н.. Мислех, че като си направиш някакъв хубав сайт и хоп почват да валят парите.. ама.. очаквнията ми се разминаха с реалността.. ДОСТА.. :)

Постоянно чета, контакутвам с хора и т.н.. Нямам познати в SEO областта, защото тепърва започвам... и е трудно.. Всеки започва от някъде нали така? Аз започвам от 0..

Благодаря отново за помощта! :) И отново казвам, че приемам критиките, и се извинявам, че съм ти създал толкова главоболие..

Поздрави, :)
 

Горе