Малко SEO и линкбилдинг размисли

От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Като цяло от известно време забих тотално откъм линкбилдинга и все гледам да тествам някакви неща и някакви схемички, та общо взето нещата, си ги има на теория, но сега след като е тествано, мога да кажа със сигурност:



- .PDF документ с анкор вдига изключително много серпа и добавя тръст на страницата дето линква
- http линкове без анкор също помагат, ако страницата е related с контент
- директориите са загуба на време ( EN ) , поне за безплатните, платените са окей сигурно
- артикъл директориите не са DEAD след панда и фармер ъбдейта! - какво като слага nofollow, страницата е RELATED, слетователно има value като цяло.
- Социалните буукмарк сайтове имат все по-малък value и гугъл хич не им се радва от 2011
- TWITTER е неразделна част от линкбилдинга.






Това е , някой несъгласен, и защо?

google прави каквото си реши...
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

А от линковете от facebook индексират ли се от Google ?
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

А от линковете от facebook индексират ли се от Google ?
Публикациите се индексират поотделно, но самите линкове са nofollow.
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

малко и от мен по темата, много мнения по въпроса, но примерно за линк билдинг на сайт за бг как трябва да се процедира - социалки, директории, статии? или всичко заедно. И за сателитни сайтове да ви попитам, какво е по добре да се съсредоточиш върху 2-3 сателитки и редовно да добавяш статии или да изградиш 10-15 с по малко статии във тях
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Връщам си думите назад. Директориите са супер, предимно ползвам само директории нови - такива на ДНИ ( не месеци ) и бързам да публикувам и намествам някой по-слаб анкор и досега няколко фрази така съм вдигал само с директории, в новите одобряват бързо, пък и ако се задържат във времето си имате старо линкче от директория.

На ден ми отнема около 1 час да добавя около 20-30 мои сайта и на клиенти в новите директории.
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Аз мисля ,че трябва да се експериментира, като нещата да стават бавно и постепенно....все едно, че става по естествен начин, а не наблъскване на сайта на хиляди места.....по важно е да изглежда сякаш самите потребители са линкнали сайта ви а не един човек да го е добавил на хиляди места
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Като цяло от известно време забих тотално откъм линкбилдинга и все гледам да тествам някакви неща и някакви схемички, та общо взето нещата, си ги има на теория, но сега след като е тествано, мога да кажа със сигурност:



- .PDF документ с анкор вдига изключително много серпа и добавя тръст на страницата дето линква
- http линкове без анкор също помагат, ако страницата е related с контент
- директориите са загуба на време ( EN ) , поне за безплатните, платените са окей сигурно
- артикъл директориите не са DEAD след панда и фармер ъбдейта! - какво като слага nofollow, страницата е RELATED, слетователно има value като цяло.
- Социалните буукмарк сайтове имат все по-малък value и гугъл хич не им се радва от 2011
- TWITTER е неразделна част от линкбилдинга.

Това е , някой несъгласен, и защо?

Аз съм 100% съгласен, Но TWITTER е по-скоро загуба на време ако не правиш взаимоотношения с потенциални потребители.
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Имам въпрос относно PDF:
Като направиш примерно един качествен пдф къде след това се качва така че да се индексира. Има ли специални сайтове за споделяне на пдф-и

Може и тъпо да звучи въпроса, но никога не съм се занимавал точно с това и не съм наясно

Това са 2 дена труд - Сигурен съм че ще ги оцениш:


Успех :-o
 

Прикачени файлове

  • Directorii-PDF.txt
    1.1 KB · Преглеждания: 50
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

То било ранка на туитър :Д
Случват се тези неща - Забава да има.
Но ако ти попадне нещо PR9 се обади да преговаряме за цената :wink:
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

google прави каквото си реши...
И това е вярно. За съжаление те избягаха от истинското си АЗ.
Сега по-скоро са аматьори опитващи се да правят Много пари за сметка на качеството.
Да са живи и здрави :beer:
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Здравейте, търся човек за оптимизации на няколко сайта , който да не иска пари като фирма. За повече инфо на лично
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Brian Dean си каза думата отново :) backlinko.com/google-ranking-factors
 

Горе