Маркетинг

ValLl94

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте!
Хрумна ми нестандартна, но интересна идея. Разработвам сайт за алуминиева и пвц дограма (има още малко работа по него).
Та идеята ми е да добавя реклами на други уеб сайтове ( фирми), които се занимават с производство и продажби на строителни материали, прозорци, врати, като цяло неща от този вид.

Рекламата ще бъде добавена в страницата "Продукти" по някакъв интересен начин, още не съм решил какъв ще бъде може би снимка и кратко описание към нея както съм направил с "Прозорци, Врати, Первази". Както и във фуутъра на всяка страница в "Partners", където ще добавя логото на сайтът, който ще рекламирам и кратко описание към картинката( и линк). А тези, които съм добавил в момента са просто за пример. Ако на клиента не му харесва идеята ми, може да предложи неговата!

Фирмата се казва "Алфа-Хим" и е една от най-популярните фирми за производство и монтаж на пвц дограма в град Разград, но не само в него. Работи с чужди държави(например Франция). Скоро сайтът ще бъде преведен и на английски.

Цена за 1 месец:10лв

За контакти:
Email: [email protected]

Ако пък просто прочетете темата, но не се интересувате от предлаганата услуга от мен, моля публикувайте вашето мнение. За мен то е от значение.
 
От: Маркетинг

Кое му е нестандартното на идеята, че още не мога да разбера точно?!

Че искаш да рекламираш на фирмен сайт или че искаш да рекламираш конкурентите ти на твоя сайт?

Според мен фирмен сайт трябва да е само за фирмата (история, проекти, контакти, ценови лист и т.н.) - без реклами на други компании, без адсенс и т.н., без никакъв начин за монетизация освен ако не продаваш услуги/стоки онлайн, но направени от фирмата.
Моят съвет е да се разгледат сайтове на преките конкуренти и да се види какво има в тях и с какво може да се подобри твоя сайт спрямо техните.
 
От: Маркетинг

Мерси за съвета!
Но все пак за що да не рекламираш сайт примерно за покриви, мазилки или обзавеждане?! Това не са преки конкуренти нали така? Все пак ако някой си търси дограма е доста възможно да търси и други неща за ремонт на своя дом. А и рекламата ще е на определено място, а не както в повечето сайтове на всяка страница от страни да "изнервя" посетителя. Е зависи ако клиента иска нещо по различно, може да се обмисли.

Аз мисля, че това е чудесен вариант за развитието на един сайт. Не смятам, че заслужавам критиките ти. Всеки има различно виждане относно маркетинга. :)
 

Горе