Масово изтриване на бг политически и социални страници

От: Re: От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Що пък да няма? Всеки може да си мрази, който си иска и да го обяви публично.

https://www.facebook.com/I.Hate.JustinBieber1
https://www.facebook.com/ihateobamacareunited


Мразенето е индикатор за не особено висок интелект. По принцип омраза изразяват слабите и лузарите. Те си мислят, че омразата е средство да накажат другите. Това обаче, е детинска заблуда.
С изпитване и поддържане на отрицателни чувства те наказват себе си, а не другите. Лошото чувство остава в мразещия, а не в обекта на омразата. Мразачите (за да не казвам хейтъри) са безсилни да променят нещо което е извън тях и негативните емоции започват да ги разяждат навътре.
При по-продължително време си докарват бръчки (забелязали сте, че мразещите са грозни) депресии, язви и други болести.

Ако те захапи комар глупаво е да казваш "Мразя ги тези комари" Знаеш ли колко им пука на комарите че ти ги мразиш, те си вършат работата. Вместо да се ядосваш и да се самоизмъчваш по-добре вземи някакви разумни мерки срещу тях.

Най-силните спортисти, победителите, шампионите не мразят противниците си. Ако са достойни противници, те дори ги уважават. Ако не са достойни, те просто ги побеждават.
 
Последно редактирано:
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Попрочетете малко за какъв тип омраза говорим точно да не се излагате: http://en.wikipedia.org/wiki/Hate_crime Има разлика между това просто да си псуваш Джъстин Бийбър и да си агресивен към цели етноси, което предполагам е свалило страниците.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Говоря за безмислието да изпитваш омраза, а не за действия подклаждащи омраза.

Едното е чувство другото е акт. Правете разлика.

Омразата е чувство не е действие.

Не е престъпление да мразиш. (никой все още не е осъден за чувствата, които изпитва.)
НО е престъпление ако извършваш действия подтикващи към омраза.

Та, по горе говорехме за безмислието и вредността на чувството омраза, ако изпитваш такава, а не за акт или извършване на действия подклаждащи омраза.

Сега е по ясно нали?
 
Последно редактирано:
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

В TOS на Facebook не става въпрос за hate crime, а за hate speech.

Hate speech is, outside the law, speech that attacks a person or group on the basis of attributes such as gender, ethnic origin, religion, race, disability, or sexual orientation.

Така че спокойно може да се мрази на база политическа ориентация (групата на мразещите политиката на Обама не го мрази, защото е негър, а защото е етатист и е пропонент на глупава политика).
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Между другото с помощта на много хора страниците са възстановени.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Между другото с помощта на много хора страниците са възстановени.
Пука ми




































99999999999999999999999999999999999999999999999
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Между другото с помощта на много хора страниците са възстановени.

Значи ще продължат да бълват спам! :)
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

И как точно стана възстановяването ако не е тайна?
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Значи ще продължат да бълват спам! :)

Да, ето последният им пост - рекламират някой си Недялко Йорданов и някакво си стихотворение "България" - мръсен спам :) :

БЪЛГАРИЯ

До днес не съм ти казвал… А много те обичам.
И въпреки… Безкрайно… От малък… Все така…
И точно за това, че паднала си ничком.
И тялото ти тъпчат чуждите крака.

Не се отчайвай, моя! Усмихвай се, прекрасна.
Единствена за мене. Мой смисъл. Мой живот.
Звездата още свети… Виж… Горе… Не угасна.
Вдигни се… Изправи се… Измъчен мой народ.

Все някога ще дойде за теб по-друго време.
Било е и по-тежко… Болеше… Издържа.
Кой знамето ти славно могъл би да отнеме.
Кой името ти древно затрупал би с лъжа.

Неповторима моя… Недей да се страхуваш…
И семена и кости погребани са тук.
Отново ще поникнеш… И все ще съществуваш…
Във малката ми внучка и малкия ми внук.

Недялко Йорданов

997088_844714145559619_3022564386295214504_n.jpg
 
От: От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Да, ето последният им пост...

Май не си чел мнението на Вискяр? Ще ти го припомня:

"Купувайте повече български стоки" публикуваха доста вредни за българите неща, обикновено с елементи, замесващи Турция. Преди година им посочих няколко такива момента. Вместо да разберат за какво иде реч, първосигнално ми сложиха бан. Някакви палячовци ръководеха нещата. Дори не търсеха трафик - на сайтовете им нямаше реклами.
" Да се върнем заедно на село" бе прилична, дори идилична. Но явно и там са се взели насериозно - напоследък не съм ги отварял.

Щом е такова положението - правилно са ги забранили!
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Ибал съм му и на българията.
Кое по-точно и обичате?
Ама с подточки и обяснение към тях.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Ибал съм му и на българията.
Кое по-точно и обичате?
Ама с подточки и обяснение към тях.

Само в България можеш да окрадеш банка.

Сорка, ама няма как да го разбия на подточки.
 
От: От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Да, ето последният им пост - рекламират някой си Недялко Йорданов и някакво си стихотворение "България" - мръсен спам :) :

Ще взема да направя една патриотична страница. Сладичка. Сладичко-патриотична. Патриотично-сладичка. И ще почна да продавам трафик.
Само се чудя - дали да я натискам с български поети, или да я натъпча с поетите на Пайнър? Какво ще кажете, а?

А Недялко Йорданов ще го призная, когато напълни стадион с билети по 5 лева. А не някакво си НДК.
 
От: От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Май не си чел мнението на Вискяр? Ще ти го припомня:
!

Вискяр ли ти формира ценностната система :D

redrum вече спомена по горе че "Купувайте повече български стоки" рекламираше български производители безплатно.
Не всичко в този живот е лайкове и пари. Има хора с по-висше мислене.
Бързам да кажа, че аз не съм от тях , но се радвам, че познавам такива и че те не са малко.
Такива хора обикаляха на собствени разноски да помагат в наводнените райони на България.
Без заплащане и БЕЗ "лайкове" Колкото и да ти е странно в България има хора, които харчат пари за да отидат до някъде, където да работят 10 часа на ден тежка, мръсна и вредна работа БЕЗ никаква материална полза освен морално удоволствие, че са помогнали на човек в беда.
Невярваш нали ?
Ето:
Доброволците на Мизия

Тези хора долу на снимките. Вижте ги внимателно.
Те са съседи, приятели, колеги, роднини - щастливи млади хора (и деца на 9, 11, 13, 14).

Ставане в 6-7-8 часа - кой когато може.
Събиране в Кризисния щаб, разпределяне на адресите на разрухата.

Първи адрес: мазе с гниещ под в къщата на фотографа на Мизия. Риене с лопати до жълтозем, или както го наричат местните, изнасяне на 20 чувала воняща гнилоч. Четирима сме. Фотографът е инвалид и ни окуражава от двора.

Втори адрес: мазе, потопено изцяло (водата на етажа отгоре е стигала над коленете). Буркани сливи, праскови, ягоди, бутилки истински доматен сок, които никога няма да бъдат изядени, защото са отровни. Както всичко поникнало на тази земя в следващите 5 години. Зловонна тиня, целите сме в кал, вадим едно след друго всичко отвътре: зимнина, подгизнали дюшеци с зашеметяваща миризма, 5 кални до неузнаваемост велосипеда всякакъв размер (и Балканче от ранните), обувки, столчета, столове...
Шестима сме. Децата искат да помагат и хващат леки неща за пренасяне извън портата, сортират.

Трети адрес: мазе. Същата смрад, лепкава кал и хлъзгави, гадни на пипане вещи - нови и стари спомени, складирани надежди. Скатана сигурност. Бабата и дядото са били спасени, когато водата на двора е стигала гърдите. Дядото го държат далеч от гледката, за да оцелее.
Попадаме на друга група доброволци, дошли с личния си автомобил. Общо 8 сме с дъщерята на стопаните и 13-годишната ни дъщеря (иска и участва наравно с нас).
Жената ни кани да вечеряме с тях, да се изкъпем в дома им.
"След всичко, което видях, и аз ще помагам в беда, ставам доброволец". Така каза Маруся.

Ден втори.
Първи адрес: мазе. Водата е потопила горния етаж до средата. Атмосферата е като в предните мазета. Спуква се бидон с ракия и тези, дето сме вътре, малко се замайваме от миризмата. Изнасяме всичко, остават само празни гнили рафтове. Децата участват във веригата извън мазето. Пълним кофите по-малко, изнасяме ги по-начесто, щадим кръстовете си. Веригата е прекрасно творение. Всички дружно правим всичко. Усмихваме се без някой да снима.

Втори адрес: обор. Бил е във вода до тавана. Пълен с непотребна покъщнина, грижливо и напразно събирана от старите стопани. Отново верига - дълга 15 души и красива.
Трошим, което се поддава на трошене с подръчни средства, защото иначе е тежко, много тежко. Големите цели каси стара дограма, барабар с крилата и стъклата, се нуждаят от групи от по двама-трима мъже. Слънцето вече пече неприятно, комарите неуморно хапят - по всяко време на деня, особено на сянка.
Домакините ни черпят с кайсиева ракия и водка за дезинфекция, вафли, сладки, както на останалите места.

Трети адрес: извън мазетата. Изкореняваме отровени чушки, домати, храсти, гонели вредителите по естествен път. Растяли са чисти чушки, домати, грозде, лук, царевица - без Монсанто, Байер, Синджента, Дюпон пестициди, инсектициди и друг род циди (виж доказаните заподозрени тук http://agronet.bg/agro-news/pazar-no...zvoditeli.html ). Сега цялата градина е жълтокафява. Като погледнеш фасадата на къщата ти става страшно - градината, лозето, оградата, всичко е било напълно под водата. Хората са чакали на втория етаж водата да стигне до прозореца, за да дойде лодка да ги прибере. Имало е много лодки в този ден, и следващите. След бедствието непосредствените действия са правилни и навременни. След. Няколко дни по-късно отново изчезва адекватността. Спира грижата. Няма помощ. Жители на Мизия, оправяйте се, както можете. (После се чудим откъде идват озлоблението, мизерията в душите, непукизмът, примирението.)

Някой писа, че било тежко поради липса на достатъчно доброволци. (Май вестник Труд.)
Наистина?
Аз пиша: има шепи надежда поради наличието на доброволците. Поради нищо друго.

Тези хора долу на снимките. Вижте ги внимателно.
Те са братовчеди, приятели, колеги, съседи, познати. Едни от всички.
Просто днес те са там. Утре... Вие ще сте някъде другаде, където някой има нужда.

П.П. Важно: бялото ежедневие. В почивките и между тях царят закачките. Завързват се приятелства. Вечерите пращят от свободно говорене и непонятно разбирателство между напълно непознати. Лекота на общуването. (Ядосах се на няколко окъснели неуморни доброволци, че в 3 часа още разпалено анализираха живота току пред входа на детската градина (ОДЗ "Детелина"), в която спяхме. С лекота го направих. )
Ако задълбаем в говоренето, е твърде възможно да изплуват различията - един е син, друг - червен, трети кой знае за кой отбор е. Повечето са безцветни и много шарени. Не задълбаваме твърде много. Няма нужда. Тук сме да градим. Не да унищожаваме.

към това имаше 62 снимки
Админа на "Национален протест срещу безобразията в България" беше един от най-активните доброволци в наводненията. На собствени разноски и без лайкове.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

За последните три месеца, по данни на познати и приятели, FB са блокирали около 3 000 (три хиляди) страници без да дават обяснения. Защото така им харесва. Извод - не ползвайте ФБ.
 
От: От: От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Ето:
Доброволците на Мизия

Тоя цитат за Мизия колко пъти ще слагаш? Толкова ли не помниш една страница мнения?

Ако събера писаното, и фотографираното, от познатите ми (лични, физически познати), които бяха в Мизия - по няколко пъти, ще ми стигнат за три страници. И никой от тях не е парадирал със сладички текстове.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Ибал съм му и на българията.
Кое по-точно и обичате?
Ама с подточки и обяснение към тях.

Ами това няма как да го разбереш. Който и да ти отговори.
Ако питаш Вискяр защо е тичал през града да спасява орел змияр от прегазване - това също няма как да го разбереш.
Не се сърди, не всекиму е дадено :)
 
Последно редактирано:
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Идея , ти ли стоиш зад тези страници, че толкова ги защитаваш или просто си техен фен?
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Ами мисля че с теб сме общували. Май купувах нещо от теб. Знаеш ми сайтовете и страниците.
Не, не са мои тези страници, просто се познавам с админите.
Но виж то тук не става въпрос вече за страниците. Малко се получи нещо като надговаряне, което си е загуба на време.
Да, прав си , няма смисъл. никой няма полза от това.
 

Горе