Масов емайл

Valentinn

Active Member
Здравейте, имам около 4000 емайла на геймъри и около 35000 емайла от един сайт за запознанства. Та си мисля да им пусна по едно линкче (таргетирано разбира се). Въпроса е ако някои се оплаче за спам, могат ли да ми направят нещо ? И ако можете да ми дадете някои сайт от където мога да пратя масов емайл.

Мерси предварително :)
 
От: Масов емайл

в сайта на КЗП трябва да се регистрираш, че искаш да изпращаш "непоискани търговски съобщения".
Иначе можеш да използваш mailchimp.com - 12000 на месец са ти безплатни, но можеш да си купиш и по-голям пакет.

Задължително сложи възможност за unsubscribe за да нямаш проблеми.
 
От: Масов емайл

Четох в сайта на КЗП, даже изтеглих една програма която изчисти от листа с емайли тези които са се записали при тях, че не искат да получават нежелан емайл, но трябва да се попълни едни документи, трябва и електронен подпис и т.н, та ми хрумна не мога ли всички емайли да си ги сложа в сайта си, та ако стане проблем да каже, че са се абонирали, и аз просто им пращам полезни линкови ? Ще сложа и бутон unsubscribe и не мисля, че ще има проблем, какво ще кажете ?
 
От: Масов емайл

Това е незаконна дейност.
Потребителите ти са се регистрирали и са дали събскрайб за гейм сайта и сайта за запознанства! Ако им изпращаш мейл за неща не свързани със запознанствата или игрите могат да се оплачат в КЗП. Глобите са солени и не ти препоръчвам да им идваш намушката.
Софтуера от КЗП е полезен, защото изчиства всички мейли, който са регистрирани да не получават нежелана поща.
Мейли можеш да изпращаш само на фирми и то само на мейли, който са представени за контактна форма с цел партньорство или въпроси към тях. Всичко останало се води спам и е тъпотия голяма.
Предлагам ти вариант ;)
Намери някой, който да ги изпрати и да няма нищо общо със сайта ти и сложи ънсъбскрайб форма.
Ако те потърсят от КЗП ти вече можеш да кажеш "Мейлите не съм ги изпращал аз" и не ме интересува.. :) Вижте от кой домейн са изпратени и не ме занимавайте.. направете си разследване бля бля .. и така ще докажеш, че нямаш нищо общо с това ;)

Поздрави,
 
От: Масов емайл

Това е незаконна дейност.
Потребителите ти са се регистрирали и са дали събскрайб за гейм сайта и сайта за запознанства! Ако им изпращаш мейл за неща не свързани със запознанствата или игрите могат да се оплачат в КЗП. Глобите са солени и не ти препоръчвам да им идваш намушката.
Софтуера от КЗП е полезен, защото изчиства всички мейли, който са регистрирани да не получават нежелана поща.
Мейли можеш да изпращаш само на фирми и то само на мейли, който са представени за контактна форма с цел партньорство или въпроси към тях. Всичко останало се води спам и е тъпотия голяма.
Предлагам ти вариант ;)
Намери някой, който да ги изпрати и да няма нищо общо със сайта ти и сложи ънсъбскрайб форма.
Ако те потърсят от КЗП ти вече можеш да кажеш "Мейлите не съм ги изпращал аз" и не ме интересува.. :) Вижте от кой домейн са изпратени и не ме занимавайте.. направете си разследване бля бля .. и така ще докажеш, че нямаш нищо общо с това ;)

Поздрави,

Благодаря ти за предложението, но няма ли да е по-добре да кажа, че те са се абонирали за моя сайт(които ще е свързан с интересите им), и аз просто им пращам съобщение свързан с тематиката на сайта ? :)
 
От: Масов емайл

Благодаря ти за предложението, но няма ли да е по-добре да кажа, че те са се абонирали за моя сайт(които ще е свързан с интересите им), и аз просто им пращам съобщение свързан с тематиката на сайта ? :)

А защо си мислиш, че ти си Колумб и никой вече не се е опитал да го направи това :) дори има наложени глоби. Много наивно подхождаш :)
 
От: Масов емайл

Като стана дума за вече наложените глоби, има ли някой, който всъщност е платил глоба за спам в България? Аз досега съм чувал само за наложени глоби, които после падат в съда. За съжаление не виждам как КЗП може да спечели обжалване по въпроса при настоящото законодателство. Та има ли случай на реално платена глоба от наши спамери?
 
От: Масов емайл

А защо си мислиш, че ти си Колумб и никой вече не се е опитал да го направи това :) дори има наложени глоби. Много наивно подхождаш :)

Хах Колумб :)
@Valentin точно, защото вече пробвано.. и ако няколко човека кажа ама
"Аз не съм давал съгласие да получавам мейли от този сайт" става кофти глобите не мога да ти кажа, прочети в сайта на КЗП.
Има и още нещо, ако все пак имаш собствена база провери хостинга си по колко мейла можеш да изпращаш от него на час, защото моя беше 300 на час :)
След като подписах документ, че не правя СПАМ получих увеличение на 800 мейла на час.. Но аз не спамех, а уведомявах клиентската си база за новия дизайн на сайта бля бля.. :)

Поздрави,
 
От: Масов емайл

А защо си мислиш, че ти си Колумб и никой вече не се е опитал да го направи това :) дори има наложени глоби. Много наивно подхождаш :)

А защо си мислиш, че се мисля за Колумб :)

Благодаря за всички отговори, ще вида какво ще правя :) Може да последвам съвета на samba :) Ако има някои нещо да допълни, да заповяда.
 
От: Масов емайл

Това е незаконна дейност.
Потребителите ти са се регистрирали и са дали събскрайб за гейм сайта и сайта за запознанства! Ако им изпращаш мейл за неща не свързани със запознанствата или игрите могат да се оплачат в КЗП. Глобите са солени и не ти препоръчвам да им идваш намушката.
Софтуера от КЗП е полезен, защото изчиства всички мейли, който са регистрирани да не получават нежелана поща.
Мейли можеш да изпращаш само на фирми и то само на мейли, който са представени за контактна форма с цел партньорство или въпроси към тях. Всичко останало се води спам и е тъпотия голяма.
Предлагам ти вариант ;)
Намери някой, който да ги изпрати и да няма нищо общо със сайта ти и сложи ънсъбскрайб форма.
Ако те потърсят от КЗП ти вече можеш да кажеш "Мейлите не съм ги изпращал аз" и не ме интересува.. :) Вижте от кой домейн са изпратени и не ме занимавайте.. направете си разследване бля бля .. и така ще докажеш, че нямаш нищо общо с това ;)

Поздрави,
абсолютно вярно е написаното за софтуера на кзп и глобите.

а с варианта някой друг да ги изпрати, аз не бих рискувал. след като е изпратено от твое име, върви доказвай кой го е изпратил. :D единствения читав вариант е да сключиш договор с подизпълнител на услугата, в който фигурира клаузата, че той предоставя листата и така той ще носи отговорност дали получателите са дали съгласие или не.
 
От: Масов емайл

Не знам как си ги събирал тези мейли, но най-чистият вариант е да има съгласие от страна на клиента, че можеш да му изпращаш такива съобщения.

Ако сайтът от който ги си събирал е твой сложи една точка в общите условия, че се съгласяват да получават търг съобщения.
 
От: Масов емайл

Не знам как си ги събирал тези мейли, но най-чистият вариант е да има съгласие от страна на клиента, че можеш да му изпращаш такива съобщения.

Ако сайтът от който ги си събирал е твой сложи една точка в общите условия, че се съгласяват да получават търг съобщения.

Проблема е, че не съм ги събрал от мои сайтове.
 
От: Масов емайл

Някой знае ли дали това важи само за БГ? Ако потребителите са ти чуждестранни (физически лица) и фирмата през която пращаш мейлите не е българска дали пак подлежиш на санкции от страна на КЗП?
 
От: Масов емайл

Намираш безплатен чуждестранен хостинг и си пращаш мейлите без проблем. Само че подателя не трябва да е свързан с домейна на сайта ти. Вътре може да си слагаш линк към сайта и си чист. Аз правя така и досега всичко е било ток и жица.
 
От: Масов емайл

А ако получателите са фирми в определен бранш и им предлагаш оферта... ръчно си събрал мейлите от каталози в интернет. Тогава как стоят нещата?

Всяка фирма има e-mail посочен за контакт.
На тях можеш да изпращаш мейли.
Тези мейли можеш да видиш в www.brra.bg и там да търсиш фирми :)

Поздрави
 
От: Масов емайл

emailinvest има и функция която ти филтрира абонатите дали са коректни имейли и дали са регистрирани в КЗП което си е доста полезно ако не искаш да пускаш забранен спам.
 

Горе