[Мат Кътс] Виждат ли се различно SERP резултатите през различните браузъри?

Lilacor

New Member
Отговор на интересен въпрос, който много често съм срещал да се задава по български и чуждестранни форуми за SERP резултатите през различни браузъри. Темата определено е актуална, особено с персонализираното търсене, от което вече човек трудно може да е сигурен на коя позиция точно се намира :)

Спорна седмица на всички!
 
От: [Мат Кътс] Виждат ли се различно SERP резултатите през различните браузъри?

Вчера и в една друга тема дискутирахме за различното показване и различният алгоритъм за различните страни.
Сега правя едни тестове с един приятел в Лондон и се оказва че с един и същи лаптоп и един и същи браузър в различни части на Лондон дава различни резултати. Което би трябвало да означава че Г. ще отдава все по голямо значение на местоположението за извеждането на възможно най полезни резултати
 
Гео таргетирането отдавна е голям приоритет за Г и в това няма нищо лошо. :) Като търсиш "ресторант" е най-добре да ти изкара резултати за ресторанти от населеното място, в което се намираш, а не уикипедия с информация за произхода на думата "ресторант. :)
 
От: [Мат Кътс] Виждат ли се различно SERP резултатите през различните браузъри?

Да така е но мисля че в БГ гео таргетирането не е така подробно навлязло както в Англия
За това за проба ще помоля някой колега от град различен от София да потърси по думата - ресторант и да сравним резултатите
на мен на първо място ми изкарва софия.заведения.ком
 
От: [Мат Кътс] Виждат ли се различно SERP резултатите през различните браузъри?

Виж дали си си изключил персонализираното търсене и дали си излезнал от Г акаунта си
 
От: [Мат Кътс] Виждат ли се различно SERP резултатите през различните браузъри?

sofia.zavedenia.com/RESTORANT_9/
kralimarko.com
restaurantbulgaria.net
Следват резултати от ГМАПС 7 на брой, които са ресторанти в Благоевград

Изключено персонално търсене и не съм логнат в акаунта. Търся от Благоевград
 
От: [Мат Кътс] Виждат ли се различно SERP резултатите през различните браузъри?

Виж дали си си изключил персонализираното търсене и дали си излезнал от Г акаунта си
Изчисти си и кеша на браузъра, за по-сигурно :)
 
От: [Мат Кътс] Виждат ли се различно SERP резултатите през различните браузъри?

От три различни града до тук първото място е едно и също - което би трябвало да означава че гео таргетирането в момента за БГ работи само върху картата
 
От: [Мат Кътс] Виждат ли се различно SERP резултатите през различните браузъри?

и при мен резултатите са същите като на irgy.net :)
само гео-картата показва локални резултати

При търсене с Гугъл глобал /локация САЩ/ първите 2 резултата са еднакви-третия е чепишев.ком. Няма наслагвания върху карта :)
 

Горе