Мат Кътс за съдържанието и линковете

Lilacor

New Member
Една полезна статия за всички, които смятат, че качественото съдържание и силните линкове могат да не вървят ръка за ръка. Мат Кътс говори по темата, смятам, че ще ви е полезно, а и е преведена на български език. Мисля, че полемиката по темата е напълно излишна и отговорът е ясен, но по доста коментари съдя, че има много заблудени хора все още, затова - четете! :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Още в СЕО Буук-а на Арън Уол се натъртва на това.
Ама е добре да се притопли и сдъвче поне 5-годишното инфо за тези, дето не могат да четат толко дебели книги.

То не че ще спре народа да продължи да купува статии по две за лев и да дава пари за шашав линк-билдинг де...
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Lilacor, репутация, за дето си разказал клиповете на Кътс :)
Полезна сателитка му се вика на това :)
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

А вие какво очаквате да каже - съдържанието не е толкова важно колкото линковете ???
Много ясно че Г. винаги ще ни успиват колко е важно съдържанието и тн. , а колко наистина е важно само те си знаят.
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

А вие какво очаквате да каже - съдържанието не е толкова важно колкото линковете ???
Много ясно че Г. винаги ще ни успиват колко е важно съдържанието и тн. , а колко наистина е важно само те си знаят.
Ами, важно е. Опитай да буташ сайт без никакво съдържание или с дублирано такова само с линкове и ще видиш :) Разбира се и обратното е в сила, макар и да няма точно идеален баланс между двете.
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Най-добрият вариант е да имате сайт с уникално, полезно, интересно съдържание от авторитетни източници с качествена информация и след това да се опитате да привлечете линкове по естествен начин. Оттам и Гугъл ще отчете факта, че уеб пространството и неговите потребители ви смятат за качествен ресурс и това ще ви помогне и за подобряване на вашите позиции в SERP с течение на времето.

След малко е осем без десет и може да го пуснете това на децата ви вместо приказката за сънчо по първа програма
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

След малко е осем без десет и може да го пуснете това на децата ви вместо приказката за сънчо по първа програма
Не се впрягай :) Мат рядко лъже, просто не обяснява всичко в детайли, което е нормално в крайна сметка. Идеята за уникалното и качествено съдържание винаги ще е валидна и вярна, просто е много трудно (разбирай - времеемко и изискващо много търпение, говоря за години), за да се случи това с естествено генерираните линкове. По света като че ли това става по-лесно, но в България правилата никога не действат както би трябвало ;)
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Той не лъже просто спестява част от истината, цялата тая работа много ми прилича на лафа - " С Колт и добра дума се постига повече от само с добра дума"
А на Мат за това му плащат да успива опашката пред бакалият със сладки приказки как те много внимателно гледат някой да не прережда другарчетата си :) и как ако слушкат папкат и пишат тонове уникално съдържание ще стигнат и те до заветният хълм :)
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Специално за БГ тая формула - добро съдържание -> готини линкове, просто не бачка, незнам сигурно щото ни е малък пазара. Имам едно такова сайтче правено за кеф - с много фенове, голяма ниша, ама трупа по 1-2 натурални линкчета на година - все от разни форуми. И аз на времето му вярвах на Кътс, та сайтчето си висеше на 10-20 страница :)

Според мене за малки зони като БГ, тоя баланс може да го бутнат малко повече към съдържанието, щото натурални линкове просто не се трупат.
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Според мене за малки зони като БГ, тоя баланс може да го бутнат малко повече към съдържанието, щото натурални линкове просто не се трупат.
Това не зависи от Гугъл. Алгоритъмът е един и същ за всички, но всеки регион си има своите особености. Тук нещата опират до народопсихология по-скоро :)
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

А това че Алгоритъмът е един и същи за всички ми прилича на лафа от фермата на Оруел дето всички са равни но някои са по равни от останалите.
И още едно сравнение за приказките дето с хубаво съдържание и натурални линкове се случват нещата е като случая с Рокфелер дето сумати години лъскал ябълки докато накрая умряла богатата му леля и му оставила 20 милиона :)
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Нали не мислиш, че от Гугъл са се занимавали да къстъмайзват алгоритъма специално за google.bg? :)
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Не го мисля убеден съм в това. И понеже това е малко по трудно доказуемо по тази логика ще попитам ти мислиш ли че продуктите им преведени на БГ са абсолютно същите както и за ЕН. Защтото аз не го мисля от както се оказа че в Адуорда на БГ липсваше едно меню и си загубих цял ден да търся под вола теле.
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Говориш за инструментите като AdWords tool-а ли?
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Вече нямам спомен, но мисля че беше за проследяването на реализациите в Адуорд и свързването с Аналитикса
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

От това изказване на Мат ме избива само на умни мисли та се сетих за още една:
Сития на гладния не верва
Та в тая връзка искам да видя Мат за колко време с неговите мантри с доброто съдържание и натуралните линкове ще добута някоя елементарна дума със 100 000 резултата до първо място без да купува линкове или ползва помощ от приятел. При положение че би трябвало да е наясно със слабостите на системата съм сигурен че бая зор ще види. А за думи с над 20 000 000 резултата съм сигурен че ще ги мъчи до пенсия.
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Много "локално" гледате на нещата.

Пример:
Отделете време да измислите и скалъпите оригинален и полезен (или просто уникално забавен) пост, подобен на http://theoatmeal.com/comics/cat_vs_internet. Пуснете линкчето в някоя и друга социалка.

След някой и друг ден ще видите как народът сам ви е направил невероятен линк-билдинг, шибвайки го в дигг.ком, личните си блогове и къде ли още не; разпращайки урл-то на всички колеги в офиса (които пък го пращат на гаджетата си в други офиси,...),...
 
Прав си Noke, подобни линкове се разпространяват много бързо, но не можеш да си развиваш портала на тема здраве с комикси, нали? :)
 
От: Мат Кътс за съдържанието и линковете

Хипотетично и не-персонално (просто ползвам примера):

Ми кой те е карал да правиш здравен портал на първо място? :)
Доктор ли си? Директор на болница ли си? Всичките ти приятели са доктори и си навътре в нещата? Поне някакъв рядък интерес към медицината имаш ли? Практикуваш народна медицина като хоби може би?

Ако не си специалист в областта или темата не те вълнува дълбоко за какъв въобще си го почнал тоя сайт?

Най-вероятен отговор: Не ве, просто поредния траш сайт за Адсенс (батенце, ти знайш ли кво ЦПЦ имат здравните теми?!) и продажба на рекламно на други здравни сайтове, понеже има много таквиз (и те гладни за Адсенззз завалийчетата)...

Заключение: Ша бичиш линк-билдинг не е ми, ушите ти ше плющят.... :)
 

Горе