Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Alf

New Member
Чухте ли го това по новините, само не мога да разбера къде ще предложат да си ги заврат хората климатиците...?!?! Има ли някаква алтернатива, само чух че трябвало да не пречат на съседите и не знам какви глупости... нещо са измислили пак пари да правят... Погледнах при хората как е, примерно една снимка видях от ню йорк скорошна и има климатици по фасадите.... !?!? Много странна история...
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Поредната тъпотия, в стаята ще си ги сложат..... и по добре да ги няма. И топлофикация трябва да яде хляб!
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Това че не трябва да пречат на съседите не са глупости. До нас има едно раздрънкано NEO, което дрънчи и вие целогодишно. Хората в България ще се научат да се съобразяват със съседите си или по трудния, или по лесния начин. Кой от двата ще е зависи само от тях. Излекувал съм вече част от комшиите от балканските им маниери, но все още имам няколко пациенти, по които работя. За съжаление в голяма част от случаите не става с добро.
 
От: От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Това че не трябва да пречат на съседите не са глупости. До нас има едно раздрънкано NEO, което дрънчи и вие целогодишно. Хората в България ще се научат да се съобразяват със съседите си или по трудния, или по лесния начин. Кой от двата ще е зависи само от тях. Излекувал съм вече част от комшиите от балканските им маниери, но все още имам няколко пациенти, по които работя. За съжаление в голяма част от случаите не става с добро.

Да, но това се оправя като си регулират климатика, нивелации инам какво не ги разбирам, но няма как да е в стаята климатика, това е технически нелепо и не разбрах каква им е идеята къде да е климатика, това ме озадачи много.
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Аз знам как се оправя, но не мога насила да ги накарам да си го оправят. Никой не може... поне не законно. Защо да няма закон, който ги принуждава да си поддържат техниката в нормите?
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

не е тъпотия това. просто момента не е подходящ... всичко ни е наред, че и разходи за климатици.
и кой ши плаща пак ?
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

не е тъпотия това. просто момента не е подходящ... всичко ни е наред, че и разходи за климатици.
и кой ши плаща пак ?

Значи има начин външното тяло да не е на фасадата? Ами къде ще е, как мже да стане това? Да няма нов вид климатици (нов за мен поне)?
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Ако отидеш в белите държави ще ти направи впечатление, че не са оцвъкани фасадите като при нас, но хората пак си имат всичко. Отдавна са измислени вътрешни климатични инсталации, които пестят ток, не загрозяват и осигуряват спокойствие на хората. Телата се монтират на покрива или на земята, където си вършат работата. Тези климатици, които ги слагат у нас по панелките са предназначени за малки офис сгради и къщи, а не за апартаменти.
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Значи има начин външното тяло да не е на фасадата? Ами къде ще е, как мже да стане това? Да няма нов вид климатици (нов за мен поне)?

винаги има начин!
кеф ти на тераса, кеф ти на покрив.
има си решения за всичко.
ама най-лесно да го плеснат до прозореца:)
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Явно има климатици за които не знам, мерси за инфото...
Значи това им е идеята сега точно да решат най-належащия проблем в държавата - да се купуват нови лкиматици от населението.

Едит: Понякога не може на тераса или другаде с тия тела които са сега. То има сгради без тераси от едната страна, а някои и от двете.
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Едноцветни фасади. Еднаква, законово поставена дограма за цялата сграда и т.н. Една след друга ги измислят. Нито са измислени като хората, нито се прилагат, но за сметка на това уплътняват парламентарния контрол.
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Еми целта е да се гепят едни пари от евро фондовете ако сте слушали по диагонал. Демак ши избичат една наредба да ги забранят и едни ши гепят едни кинти, на други ще дадат някой лев да замажат положението, а обикновените гражданя ще си платят от джоба.Тъй ги виждам аз нещата. :)
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Ако отидеш в белите държави ще ти направи впечатление, че не са оцвъкани фасадите като при нас, но хората пак си имат всичко. Отдавна са измислени вътрешни климатични инсталации, които пестят ток, не загрозяват и осигуряват спокойствие на хората. Телата се монтират на покрива или на земята, където си вършат работата. Тези климатици, които ги слагат у нас по панелките са предназначени за малки офис сгради и къщи, а не за апартаменти.
Това в кои бели държави?
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Имам приятел живее в Страсбург и там е забранено да се поставят климатици и чинии на фасадите на жилищните сгради. Обаче там има защо само като му видиш катедралата от едната страна и ти идва по скоро да скочиш от терасата от колкото да поставиш климатик или сателитна чиния на фасадата.
В панелките на Люлин и Младост ни може да загрозиш фасадата ни ще забележи някой, както каза гангстера едни пари трябва да вземат едни хора.
Цялата сме я втасали икономиката ни е в бурен подем и за това сме стигнали до остъклените балкони до преустроените гаражи на магазини и до климатиците по фасадите - но това са важни неща, кой при такива проблеми ще седне да мисли за това че дребният бизнес загива и че за три години управление няма нито една мярка в негова подкрепа.
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

В Германия има само две изисквания за монтаж на климатик: да не се вижда и да не се чува. ;)
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

В Германия има само две изисквания за монтаж на климатик: да не се вижда и да не се чува. ;)

haha И как доказват на собственика, че има климатик? хахахх
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Пътищата ни са пълна трагедия, всички са корумпирани, цялата държава е пропаднала - те тръгнали да се грижат за фасадите на сградите :)
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

В Германия има само две изисквания за монтаж на климатик: да не се вижда и да не се чува. ;)

То щот там са се избили всички да имат климатици. С тяхното лято :)
Говорете за страни с нашето лято, те и в Сибир много добре ги крият :)

Централна климатизация е възможна само и единствено за хотели и обществени сгради. Неприложимо е за жилищни сгради!
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Защо да е неприложимо - просто е по скъпо иначе има такива хубави чилъри кеф ти въздух-вода вода-вода вода-въздух въздух-въздух само пари да имаш и ще ти направят къщата да си я непознаеш - даже е много по лесно от гледна точка на това че имаш кинти правиш си къщата а я се опитай да събереш пари от всички живущи в блок :)
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Защо да е неприложимо - просто е по скъпо иначе има такива хубави чилъри кеф ти въздух-вода вода-вода вода-въздух въздух-въздух само пари да имаш и ще ти направят къщата да си я непознаеш - даже е много по лесно от гледна точка на това че имаш кинти правиш си къщата а я се опитай да събереш пари от всички живущи в блок :)

Са за къща или блог говорим?
И ало се слага централен климатик за целия блог теябва да има охлаждаща мощност като за целия блок, а какво става, че в даден период 1/2 го използват? Как ще се определя кой колко ток да плаща? А представяш ли си 1/3 да го ползват, а той си работи на макс? Няма ефективност, щот външното тяло си харчи един ток за 5 потребителя и за 20. Затова и за хотел не е ефективно освен ако хотела няма постоянна много висока заетост. Затова и се използва в сгради където тока не се дели.
 

Горе