Международен транспорт - Инвестиция

Kr1s

New Member
Здравейте,


Предлагам бизнес план свързан с транспора. Той включва работа с различни видове камиони или прицепи (тирове) на европейския пазар.
В този бизнес план ще ви опиша приблизителни разходи и приходи.

Пример 1

Курсове от България за европа и от Европа за България.
Има специализирани сайтове в които се продават товари от производители и спедиторски фирми с цел транспорт на стоки.

Имаме камион (тир) в София. И сега трябва да му намерим износ за европа да кажем Нидерландия - Амстердам.
Взимаме от тези сайтове да кажем дадения товар от София до Амстердам = което е 2227 км. За да бъде на печалба този камион трябва да ни бъде платено от фирмата която ни дава товара всички разходи които ще имаме за този курс. Смятаме: Пътни такси и винетки, заплати, разход на гориво, цена на гориво, и амортизация след което може да изчислим какво ни е нужно като пари.
За този курс ще са ни необходими 2800 евро за да покрием тези разходи и да сме на печалба при моментната цена на горивото в Европа.
След като курса е извършен трябва да приберем камиона в България и пак по същата логика трябва да сметнем тези разходи за да намерим цената която ни е нужна. Амстердам до София пак обаче този път имаме 2300 км за което ще ни трябват 2900 евро.
След като този курс приключи може да си дадем сметка дали сме на печалба от него или не.
2800е + 2900е = 5700е - 700е ( заплата шофьор) - 100е (пътни такси и винетки), - 2500е (гориво), - 1000е ( разходи) = 1400е печалба за период от 10 дена.
Това моментен пример и не е еталон за постоянна работа защото цифрите се променят постоянно.

Пример 2

Имаме камион които 1 месец 5 дена в седмицата работи по закон Макрон.
Всеки ден товари и разтоварва от и до различни точки на европа или в определена държава да кажем Германия.

Камион от Хамбург до Франкфурт = 500 км = 850 евро оборот - 280е (гориво), - 80е (надница на шофьор), - 50е (такси) = 440 е след разходи.
Тук печалбата е по голяма от пример 1, но има и други фактори които трябва да се знаят.

Това са двата примера които искам да споделя с вас за да може да придобиете някаква представа за този бизнес план който ви представих.
Сумите не са фиксирани, а са за конкретните транспорти които извършихме.
 
Аз съм малко по-глупав и въобще не мога да разбера идеята на тази тема, камо ли да намеря смисъл в този " бизнес план"
 
сигурно има камион и търси пратки
 
Здравейте,

С този пост показва как се калкулират различните компоненти в транспорта, така че да се постигне максимална печалба при евентуална инвестиция. Според мен поста му е изцяло информативен.
 
Здравейте,

С този пост показва как се калкулират различните компоненти в транспорта, така че да се постигне максимална печалба при евентуална инвестиция. Според мен поста му е изцяло информативен.
Ти си ме разбрал. Ако има желаещи да се развиват и да инвестират в този бранш мога да съдействам с опит и мнение.
 
Аз съм малко по-глупав и въобще не мога да разбера идеята на тази тема, камо ли да намеря смисъл в този " бизнес план"

Аз съм малко по-глупав и въобще не мога да разбера идеята на тази тема, камо ли да намеря смисъл в този " бизнес план"
Ако имаш 50000 лв за покупка на камион може да изкараш тези пари от поста където съм описал, а аз мога да ти съдействам да се случат сметките където описвам.
 
сигурно има камион и търси пратки
Лично аз нямам камиони. Работя във фирма която има камиони и се занимава с тази дейност. Понеже имам опит давам идея за бизнес и предлагам съдействие.
 

Горе