Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

belerefon

New Member
Успешен модел ли е?Има ли почва за развитие у нас?Предимства и недостатъци?Програми за разпращане на е-майли?
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Липсата на отговори трябва да те насочва към отказ от идеята ти да пускаш спам...
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Виждал съм подобни чуждестранни модели. Сега се сещам за името Marry Ellen Tribby, тя разработва онлайн списания и то много успешно. Има много добри нейни е-books по темата, потърси ги.

Та каква е идеята. Създаваш онлайн списание, което не измисля само материалите, а е агрегатор на чужди материали. Тоест много малко разходи за контент. Чрез маркетингови стратегии мотивираш хората да се събскрайбнат към твоят мейлинг лист и им изпращаш броевете на списанието си (или отделни статии, по техни критерии). Между статиите вкарваш и своите афилиейт статии с линкове, като гледаш да предлагаш какво се търси. Може линковете ти да са в самото списание или да пращаш отделни мейли към събскрайбърите ти.

Примерно правиш си е-списание за фотография и пускаш афилиейт линкове за фотоапарати и фото-апаратура. По този начин не спамиш, а предлагаш нещо стойностно на клиентите си.

Дали модела е успешен? От личен опит - не знам. Но примери за успешно прилагане на модела има. Всичко зависи от идеята и изпълнението.

Има ли почва за развитие у нас? "У нас" е необрано лозе, има почва за всичко, поне според мен.

Предимства и недостатъци: Предимства - добра конверсия, ако успееш да задържиш читателите си и да им предлагаш наистина това, от което се интересуват.
Недостатъци - нужно е време за акумулация на мейлинг лист и висш пилотаж в намирането и промотирането на правилните продукти.

Програми за разпращане на мейли - Има.

Не претендирам нито за коректност, нито за изчерпателност. Просто представих една идея, която дори аз самият не разбирам много добре.

Това е от мен, успех.
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Благодаря на IvanKarakov! Звучи интересно,а и признавам си не съм го срещал до сега у нас.Един вид се явява блог,който водиш,но вместо да подържаш домейн и да плащаш за хост,то разпращаш на хората под формата на имейл.Страхотна идея,но съм почти убеден,че ще трябва след време да се направи и реален блог.Но пък старта ще е различен :) Би ли споделил wp е-mail marketer за целта.Има ли някакви ограничения(рестрикции) в броя на изпращаните писма?Изобщо тук ако могат да помогнат и хора,които са навътре в имейл маркетинга.Благодаря!
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Защо да е спам? Имаш блог за здравословно хранене и листа от 5000 абонати за нюзлейтър. И им пращаш редовно бюлетини с теми за здравословното хранене. От време на време споменаваш някоя фирма продаваща такива продукти, като го правиш с афф линк.

Няма нищо чудно и сложно. Това е интелигентен метод да си монетизараш труда по блога. Афф програмите не са направени, за да се използват само банери.
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Техническата част ми е малко по-чужда.Ще ми трябва ли специален сървар,за разпращането на много имейли?Както и какъв инструмент да използвам за разпращането им?
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Повечето афф програми забраняват изпращане на линкове по имейлове, поне в моята сфера де, може да не важи за всички. А и дори най-нескопосания спам филтър първата му работа ще е да отреже мейл със афф линк в него. Може да пробваш, но подозирам, че ще имаш голям процент фира, ще влезеш във всички черни списъци, може да те баннат от афф програмите, и в крайна сметка няма да е особено ефективно.
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Техническата част ми е малко по-чужда.Ще ми трябва ли специален сървар,за разпращането на много имейли?Както и какъв инструмент да използвам за разпращането им?


Според хостинга си трябва да имаш някакъв лимит за изпращане на мейли за определен период. Инструменти има много - безплатни и платени. Има и такава тема във форума.

Повечето афф програми забраняват изпращане на линкове по имейлове, поне в моята сфера де, може да не важи за всички. А и дори най-нескопосания спам филтър първата му работа ще е да отреже мейл със афф линк в него. Може да пробваш, но подозирам, че ще имаш голям процент фира, ще влезеш във всички черни списъци, може да те баннат от афф програмите, и в крайна сметка няма да е особено ефективно.

Може да прати хората на своя сайт и от там към сайта на афилиейт-търговеца. Нашата афилиейт програма си има инструмент, с който си задържаш трафика на твоя сайт, въпреки, че той гледа сайта на търговеца.

Въобще възможности има - само желание трябва да не се разчита на банери и нищо друго.
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Липсата на отговори трябва да те насочва към отказ от идеята ти да пускаш спам...
Не трябва да се слага емайл маркетинга под общ знаменател - СПАМ!

Едно е да пращаш мейли на хора, които сами са се абонирали за известия, промоции, ала-бала, а съвсем друго е да купиш емайл лист и да въртиш на поразия спам:wink:
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Уточнил ли е какво иска да прави? Да е казал, че има негов мейл лист? Не. Явно няма и сайт.

Така, че за мен е спам докато не каже каква е идеята...
 
От: Мейлинг кампании с внедрени афилиейт линкове?!?

Уточнил ли е какво иска да прави? Да е казал, че има негов мейл лист? Не. Явно няма и сайт.

Така, че за мен е спам докато не каже каква е идеята...
Е да, от тази гледна точка, по-скоро отива към спама:wink:
 

Горе