Местене на wordpress, малко помощ

alexer

Active Member
Здравейте, някой дали може да удари едно рамо в местенето на един блог от блог.wordpress.com към блог.com?
Проблемът е че се местят само някои статии (за щастие повечето), но и самите изображения си истават в wordpress.com.
Местенето го правя от безплатният инструмент вграден в wordpress за експорт – ексрпортирам всички категории, като xml и после ги импортирам с вграденият.
Уж му давам да вкара изображенията/прикачените файлове, но вкарва много малко от тях.
После сайта си работи и изображенията се виждат, но са на wordpress.com.


Някой да се сеща за някаква особеност или пропуск от моя страна, че нямам много опит в местенето на wordpress. :)



Благодаря
 
Най-вероятно картинките са прехвърлени, след като е минала процедурата по импортиране, само че wordpress-а все още се бърка къде точно ти се намира сайта. Моя съвет е да направиш следните неща:
1. Отваряш една статия в която имаш от старите снимки (тези в блог.wordpress.com) и просто си записваш името на картинката.
2. През фтп мениджъра който ползваш влизаш в папка wp-content/uploads/(тук зависи каква структура си избрал ако е разделено на месеци и години)/ и търсиш името на файла. Ако същия присъства, продължаваш към следващите стъпки.
3. Отваряш файла wp-config.php и добавяш следните редове, като замениш new-domain.com с твоя домейн:
Код:
define('WP_SITEURL', 'http://new-domain.com');
define('WP_HOME', 'http://new-domain.com');
4. Инсталираш тази добавка Search and Replace
5. След като си я инсталирал влизаш в опциите и слагаш отметката на "all", по този начин задаваш да се търси за стринга който искаш в абсолютно всички таблици съдържащи информация, като за търсен стринг залагаш blog.wordpress.com, а за този който ще заменя new-domain.com

Така седят нещата и е повече от лесно :)
Ако все пак имаш някакви затруднения, можеш да ми драснеш едно ЛС с информация за двата блога (връзки към тях) за да погледна за какво идва реч.
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Благодаря за помощта. Сега през почивните дни ще го пробвам.
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Здравейте колеги,
Имам един голям проблем.
Правя редизайн на един сайт, на локален сървър на моя компютър. Човека на когото правя сайта е в друг град. Той има хостинг и иска да му покажа горе-долу на какво прилича сайта му. Аз какво правя - от localhost/phpadmin отивам на неговата база данни и я експортвам в *.sql.
В CPanel на хостинга създадох под домейн и името на сайта му и в Mysql помощник създадох база данни с неговото име. Отидох в phpadmin на хостинга и в неговата база данни която създадох импортирах базата данни от локалният сървър. И ми даде тази грешка:

Грешка
SQL заявка:

/*!40101 SET CHARACTER_SET_CLIENT=@OLD_CHARACTER_SET_CLIENT */;


MySQL отговори: Документация

#1231 - Variable 'character_set_client' can't be set to the value of 'NULL'


В под домейна с неговото име през File Zilla качих сайта в директорията. Промених wp-config обаче при зареждане на името на сайта - новоимесайт.староимесайт.сом, сайта зарежда. Но ако натисна примерно "конаткти" или "за нас" страницата отива на localhost/wordpress/за нас....или localhost/wordpress/контакти. Т.е. зарежда през моя компютър. Само началната страница зарежда през хостинга.

Може ли някой подробно да ми обясни стъпка по стъпка, къде бъркам и как да го направя? Благодаря! Моля
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Здравейте колеги,
Имам един голям проблем.
Правя редизайн на един сайт, на локален сървър на моя компютър. Човека на когото правя сайта е в друг град.

Здравей колега, имам един голям въпрос към теб. Колко пари му взе за тази услуга?
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Нищо не съм му взел. Приятелска услуга, макар, че човека ми предложи да ми плати. Човека ми е вуйчо.
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Ам да, прав си. Ама лошото е, че проблема остана... Изчетох къде ли не по форуми, и попаднах на чужд форум където обсъждат проблема, ама с тоя техния жаргон не мога да се оправя и затова питам тук. Благодаря!
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Голяма помощ ти оказаха специалистите ...
Опитай таблицата wp_options - търси поле siteurl - там трябва да е localhost - смени го на сайтанавуйчо.ком ...
Успех

Пропуснах полето home в същата таблица.
А също така защо не пробваш едно търсене на "localhost" да видиш колко резултата ще ти върне в качената база данни ?
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Administration->Settings->General panel.
поле WordPress Address (URL): промени го на новото име
поле Site Address (URL): промени го на новото име
SAVE
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Смяната на site и home URLs не е достатъчно в повечето случей. WordPress записва линковете и по други таблици. :)
Затова аз правя един search-replace в базата данни. По този начин се сменя домейна навсякъде.
Най-лесно се прави с WP-Cli ако хостинга ти го поддържа. Иначе може да прочетеш в интернет как може да го направиш.
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Здравейте колеги,
Благодаря Ви за отделеното внимание. Ето какво направих до този момент - влязох в контролния панел на суперхостинг, от там на phpadmin и открих wp_options замених където имаше localhost със името на сайта, бяха siteurl и home. След това разгледах къде също има localhost имаше в wp_postmeta => _menu_item_url и там замених с името на сайта. Резултата беше, че се показа без картинките сайта и на линковете "конаткти" или "за нас" дава следната грешка:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at уебмастър @ сайта на чичо . ком (пиша го така защото не ми позволява да пращам линкове все още) to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


JohnieBGN
, извинявай къде се намира това което си описал, не можах да го намеря... Благодаря!
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Здравейте колеги,
Имам един голям проблем.
Правя редизайн на един сайт, на локален сървър на моя компютър. Човека на когото правя сайта е в друг град. Той има хостинг и иска да му покажа горе-долу на какво прилича сайта му. Аз какво правя - от localhost/phpadmin отивам на неговата база данни и я експортвам в *.sql.
В CPanel на хостинга създадох под домейн и името на сайта му и в Mysql помощник създадох база данни с неговото име. Отидох в phpadmin на хостинга и в неговата база данни която създадох импортирах базата данни от локалният сървър. И ми даде тази грешка:

Грешка
SQL заявка:

/*!40101 SET CHARACTER_SET_CLIENT=@OLD_CHARACTER_SET_CLIENT */;


MySQL отговори: Документация

#1231 - Variable 'character_set_client' can't be set to the value of 'NULL'


В под домейна с неговото име през File Zilla качих сайта в директорията. Промених wp-config обаче при зареждане на името на сайта - новоимесайт.староимесайт.сом, сайта зарежда. Но ако натисна примерно "конаткти" или "за нас" страницата отива на localhost/wordpress/за нас....или localhost/wordpress/контакти. Т.е. зарежда през моя компютър. Само началната страница зарежда през хостинга.

Може ли някой подробно да ми обясни стъпка по стъпка, къде бъркам и как да го направя? Благодаря! Моля

Махни този ред. Често прави проблеми.

Ако вече имаш направена база от SQL файлът копирай само заявките за създаване на таблици.

Също така пусни тези заявки:
UPDATE wp_posts set `post_content`= replace(`post_content`, "стар юрл", "нов юрл");
UPDATE wp_options set `options_value`= replace(`option_value`, "стар юрл", "нов юрл");

Не забравяй да ъпдейтнеш пермалинковете, за да се регенерира .htaccess
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

След много лутане се оправих! Благодаря на всички за оказаната помощ!
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Здравейте колеги,
Изтупвам малко темата от прахта за да Ви помоля за една услуга. (платена, неплатена) няма значение, има един сайт който пуснаха наскоро обаче не мога да се оправя с пермалинковете, а и честно нямам толкова свободно време да се занимавам... първо, че не знам какво правя и второ не с това се занимавам и не знам защо всички ме занимават... , само,че единственото условие което има човека е настройките да станат през TeamViewer, той ще даде пълен достъп до каквото е необходимо. А другият въпрос е закупуване на тема, същата тема с която се забатачих, човека иска да я купи, някой запознат ли е как става процедурата? Благодаря Ви искрено! Лек ден и благодаря предварително на отзовалите се!
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Стана ми интересно - иска да си я купи? Сайта с пиратска ли е граден?
По принцип всяка "платена" тема се продава някъде... потърси първо в themeforest.net, там плащането става с регистрация, можеш да платиш и с карта, но си вземат допълнително такса 2$.
Получаваш покупен ключ на email , а от профила генерираш API, въвеждаш ги в контролния панел на темата и би трябвало да имаш легална ъпдейтваща се тема
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Изключителни благодарности на колежката Kalissta! Изключително детайлна, професионално отношение, невероятно отзивчив и приветлив човек! Благодаря Ви чисто сърдечно! С лекота отстрани всички проблеми и даде съвети които не ги пише в книгите. Благодаря!
 
От: Местене на wordpress, малко помощ

Изключителни благодарности на колежката Kalissta! Изключително детайлна, професионално отношение, невероятно отзивчив и приветлив човек! Благодаря Ви чисто сърдечно! С лекота отстрани всички проблеми и даде съвети които не ги пише в книгите. Благодаря!

Благодаря за отзива ... леко се изчервих
 

Горе