Местоположение на сървър и Адесенс

miraco

Member
Някой има ли наблюдения дали хостинга влияе на Адесенса...
Питам защото до преди две седмици имах няколко сайта на сървъри на Хостгатор...единият от сайта правеше средно на ден по 3-5 евро. И това в продължение на месеци, преди две седмици прехвърлих сайтовете на хост в САЩ на Хостбългария и този сайт започна да прави по 0.80-2 евро на ден...и това вече почти десет дена.
От както качих сайтовете на Хостбългария приходите спаднаха с близо 70%.

Дайте съвет.
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

Да няма промяна в класирането ?
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

Честно казано няма голяма промяна...по една дума с 5 позиции назад...а по друга с една напред. Но всички думи са на 3-4 страница.
Просто ми е странно че още от същият ден в който DNS пренасочиха домейна към новият хост, Адесенса спадна.
Иначе сайта нормално се зарежда, няма срив...ще изчакам още седмица и ще пиша супорта на Хостбългария.
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

5 позиции назад си е доста, посетителите ако са 1:1 тогава е малко странно вече.
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

5 позиции назад си е доста, посетителите ако са 1:1 тогава е малко странно вече.

То бройката може пак да е същатата ама трафика спрямо реклмите ако е шитав пак няма да има позла :(
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

Естествено че има значение и то голямо защото ако трафика ти идва от америка след преместването на български хостинг сайта ти ще зарежда поне 5 пъти по-бавно ако потребителя зареди сайта от сащ и повечето посетители веднага ще напускат сайта. Предполагам от това ти е спаднал клик рейта.
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

То сървъра на Хост България е в Америка.
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

не съм веща по въпроса, но от познат зна:)м, че има голямо значение на какъв сървър ще ти качат сайта и това което споделя miraco не е обсъждано за първи път, определено мога да кажа, че не е без значение къде се намира хоста :)
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

Има значение.. от разположението на сървърите...Драсни някой ред на супорта им.
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

Някой ползва ли услугите на Суперхостинг за сайт който е за чужбина, за САЩ.
Как му се държи сайта в чужбина...платформата е Уордпрес.
Имам хост в Суперхостинг но сайтовете ми са само за България..
 
От: Местоположение на сървър и Адесенс

Да аз съм ползвал и средно лоуда от САЩ е 4-5 секунди.
 

Горе