Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

ReminD

Well-Known Member
От 1 седмица, когато спорих с няколко човека от форума дали метата имали значение или не, до днес съм си играл и гледал из различни блогове и инфота, и ще ви кажа едно - не ме интересува какво говори matt cunts - роботите си четат и гледат за meta данните винаги, също така имат значение, особено ОГРОМНО значение за сайтове с много страници и каталози, продукти и т.н.
Друго, което е - блоговете на различни теми / например сайтове с адсенс имат нужда от перфектно дефинирани keywords заради google adsense > блогове с едни и същи мета например и некадърни keywords, водят до слаб CTR > например адсенс се бърка и на някои места като няма хубави keywords, дори да има ясно дефинирани думи с 7-8 density ( ооо много е! ), пак се случва да показва малумни реклами ,свързани с META KEYWORDS, нищо, че нито 1 дума я няма в текста, нито където и да било. Тествал съм ,чел съм, ровил съм се из мои блогове ( особено това за адсенса ) и стигнах до тоя извод, пък който не вярва да ходи да провери и да си тества, а пък който си мисли, че не е така > да ходи да чете сео уроци на индийци и да се радва.
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

А специално за адсенса, можете да тествате по най-лесния начин > Имате wp блогче, пуснете в него някоя статия, но сложете различни keywords, можете да стронгвате, да хийдвате с 1,2,3, няма значение, после публикувайте, но с all in one seo сложете различни keywords, например forex, insurance, etc , чакайте 5 минути и вижте какви реклами показва адсенса ( въз основа на meta keywords предимно).

А сега си помислете кой подяволите ако чете статия на тема свине, ще кликне на адсенс, който показва например самолетни билети> което води до нисък CTR ./
А от предприемач,тоя ми обеснявал, че блога му навсякъде имал 1 и също описание и мета данни, защото нямало значение, обаче калъфа набутва по 3 карета под и преди статията, и му се показват едни и същи реклами в различни статии,....epic fail.
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

А пък относно СЕРПА, пак има значение, особено за големи сайтове с най-различни продукти, който невярва, ще му експортна аналитикс от сайт с около 25 000 месечно трафик от мноооого кл.думи ( бг език , магазин с много продукти ), да види, че има доста влизания от keywords, които въобще ги няма в on page, а ги има в meta keywords, а гугъл е поставил някои продукти на топ позиции, само заради meta кл-те. думи.
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

Meta is knight? :)
Не разбирам що има две теми, но както и да е, сега като се замисля за малки сайтове(малко страници) не съм тествал, но за сайтове с повече от 5000 страници помага.
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

Гугу дори сам си генерира описания ако няма такива в сайта, но най-добре е да му кажеш какво да показва в резултатите :)
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

Важно е естествено, аз на всички сайтове гледам да имам description, keywords и title и по възможност за всяка страница да отговаря на съдържанието и.

Сега се сетих за нещо смешно което гледах - вижте на сайта на софийския университет uni-sofia.bg description и keywords :)
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

Сега правя един магазин с много продукти и понеже ме хваща съклет на всички да им измислям уникални мета описание и ключови думи за това обикновено разбърквам част от думите в заглавието дали това е достатъчно
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

Сега правя един магазин с много продукти и понеже ме хваща съклет на всички да им измислям уникални мета описание и ключови думи за това обикновено разбърквам част от думите в заглавието дали това е достатъчно

Аз гледам така :


TITLE - EXACT MATCH

meta description - почвам с exact match ( keyworda ) и някакво късичко описание за хората.
кл.думи - думи...

Но задължително в мета описанието в началото слагам keywords и гледам тайтъла да е екзакт мач на keyworda
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

На мен имената на артикулите обикновено са от по няколко думи като всичките са ключови например:
Името на артикула е - Waterproof LED Power Supply 30W
Мета дескрипшъна - LED Power Supply 30W Waterproof
Ключовите думи - 30W Waterproof LED Power Supply
Само дето май на ключовите думи трябва да им слагам запетайки между тях - дали има значениеhttp://ledlightingmarket.com/LED POWER SUPPLY /Waterproof Power Supply 30W
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

като е long tail,запетайки няма нужда ама хубаво е да има и други кл.думи... , а описанието е хубаво след това да има нещо за хората, например- Най-добрите лапмпи, или най-евтините, нещо такова..
 
От: Мета описание и keywords нямали значение ама друг път

Толкова ми е писнало да ги качвам тия продукти че както се казва в един любим филм - Хората. Хората да го духат! :)
 

Горе