Методи на плащане в AdSense

Welder

Active Member
Пуснах нов акаунт в AdSense но ми изкарва съобщение, че плащанията са задържани. Причината е защото не съм посочил метод на плащане. Проблемът е, че единствения метод, който мога да избера е по банков път. Няма чек, няма WU. За момента не искам да давам банкова сметка. В инструкциите на Гугъл видях следното пояснение "Please be aware that you won't be able to select a form of payment if your earnings haven't reached the payment method selection threshold". Какво ще рече това, че трябва да достигна определена сума за да имам възможност да избера чек или WU, като начини на плащане?
 
От: Методи на плащане в AdSense

Аз съм избрала Western Union като начин на плащане, трябва да достигна или мина 70 долара на месец за да ми изплатят сумата
 
От: Методи на плащане в AdSense

Минималната сума е 70 евра или 100 долара. Сумите се изплащат края месец (след 21-во число).

@Welder, акаунта ти е нов, сигурно за това не ги виждаш. Има и пин код, който трябва да получиш и да го въведеш в акаунта.
 
От: Методи на плащане в AdSense

Единствено ми дава банкова сметка, като възможен начин на плащане. Не виждам нищо за ПИН код. Принципно ПИН кода не го ли изпращат, когато събереш минимума пари (100$) ? Искам само да поясня, че акаунта отворен на канадски адрес.
 
От: Методи на плащане в AdSense

ПИН кода го изпращат автоматично на посочения в акаунта адрес. Аз го получих още в началото, май нямаше и 10 долара тогава. Кой знае какви новости има в момента... По принцип плащането по банков път също е новост. Не знам какво значение може да има географското положение в случая (по отношение на начините на изплащане на сумата). В твоя случай трябва да ги теглиш от Канада, нали знаеш? Дано да се намери да ти отговори някой канадец с нов акаунт.
 
От: Методи на плащане в AdSense

Принципно за различните държави се предлагат различни начини на плащане. Все си мисля, че за Канада трябва да се предлага както банкова сметка, така и чек, и WU.
 
От: Методи на плащане в AdSense

Хм, не знам за Канада, но принципно след около 10 долара мисля пускат това съобщение и изпращат Пин
 
От: Методи на плащане в AdSense

Добре де, в секцията "Отчет и ефективност" ми показва, че имам 56 клика, но текущото ми салдо е 0$. Това има ли някаква връзка с това, че не съм посочил метод на плащане?
 
От: Методи на плащане в AdSense

Добре де, в секцията "Отчет и ефективност" ми показва, че имам 56 клика, но текущото ми салдо е 0$. Това има ли някаква връзка с това, че не съм посочил метод на плащане?

Няма връзка. Или са невалидни кликове, или по-късно ще отчете центовете. Обаче да знаеш, че вероятно е първото - невалидни кликове.
 
От: Методи на плащане в AdSense

Как определят дали кликовете са валидни или не? Нито съм цъкал аз, нито съм карал някой друг да цъка. Основно кликовете са генерирани от една статия промотирана във Facebook, която привлече голяма посещаемост. Поне на мен всичко ми изглежда съвсем натурално. Единственото неестествено, което мога да кажа е, че тази статия привлече изключително голяма посещаемост в рамките на 3-4 дена. Много по- голяма посещаемост от обикновено. Просто не разбирам кое може да им е невалидното на кликовете.
 
От: Методи на плащане в AdSense

Нито съм цъкал аз, нито съм карал някой друг да цъка.

Има някакви филтри. На всеки се случва понякога, не си само ти (да те успокоя). :) По принцип не е хубаво при нов акаунт. Твоите ако са дошли в много кратък период от време, и това може да е причина да ги отчете като невалидни.
 
От: Методи на плащане в AdSense

Таман се зарадвах, че съм навъртял първите си стотинки и тия гадове да не ми зачетат кликовете :cry:
Относно проблема с наличните методи за плащане, мисля че намерих отговора тук http://adsense.blogspot.ca/2012/08/update-on-forms-of-payment-available-on.html
Вероятно тази информация ще е интересна и на други. Изглежда, че това чака и издателите в България. :|
 
От: Методи на плащане в AdSense

Оправи си нещата с невалидните кликове...аз така преди дни изгорях с акаунта. Видях че имам невалидни / съмнителни кликове, писах им два пъти че някой ми клика на два сайта. Помолих за помощ, но вместо отговор след седмица ми баннаха акаунта...така че си оправи тези кликове че от Гошо ще им е по добре да ти баннат акаунта вместо да се занимават с теб да ти помагат.

Колеги да попитам,
има ли някой в САЩ, искам да си регистрирам акаунт с адрес в САЩ но проблема ще е че там ще ми изпратят ПИН и за това ми трябва някой да до получи. Имам банкова сметка в САЩ и искам плащанията там да се получават а не тук в БГ банка. Ако някой може да помогне да пише.
 
От: Методи на плащане в AdSense

Оправи си нещата с невалидните кликове...аз така преди дни изгорях с акаунта. Видях че имам невалидни / съмнителни кликове, писах им два пъти че някой ми клика на два сайта. Помолих за помощ, но вместо отговор след седмица ми баннаха акаунта...така че си оправи тези кликове че от Гошо ще им е по добре да ти баннат акаунта вместо да се занимават с теб да ти помагат.
Как да разбера, че кликовете са невалидни? Какво имаш предвид под това, да си оправя нещата с невалидните кликове? Как се оправят кликовете?
 
От: Методи на плащане в AdSense

Как да разбера, че кликовете са невалидни?

Когато имаш кликове, които нищо не са изкарали. Писането на писма е излишно, те могат и сами да видят невалидните кликове, загуба на време е ти да им казваш за тях, плюс това твоят акаунт си е твоя работа, а не работа на адсенс екипа. Твое задължение е да се грижиш за него, а не тяхно.

Освен бан на IP не се сещам за друг начин. Също така пази си сайтовете. Приятелите ти не е нужно да знаят с какво се занимаваш и как точно си изкарваш парите. Проучи от къде идват невалидните. Може да се е случило само веднъж. Важното е да не се случва редовно.
 

Горе