Метод за по-добър Alexa ранк

seven

New Member
Търся от известно време метод с който да си подобря ранка в alexa. Това което правя по въпроса е да пиша нови материали за сайта всеки ден и да разпространявам линкове в други сайтове до колкото е възможно. Все си мисля обаче че трябва да има и друг по специфичен метод който да подобрява alexa ranka.

Попаднах в статии в няколко сайта, в които пише, че за подобрението на ранка в alexa помагало доста просто да се инсталира техния туулбар в браузъра и да си влизам в сайта през него, както и да си сърфирам в интернет изобщо, докато ми е включен. Това наистина ли е така? Освен това може ли да има някакви негативни последици от ползването на този туулбар?

Ще съм много благодарен на каквито и да е други съвети за подобряване на ранка в alexa :)
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

Трябват ти линкове ( сайтове които препращат към твоя сайт ).
Също ти е нужно и известно време и постоянно да събираш дадените линкове.
Бутай всички статии и в максимален брой социални мрежи и т.н
Като цяло успеха винаги е бил явен, просто трябва редовно да правиш много качествени линкове.

Когато всеки ден правим малки неща по - дадения сайт, след половин години тези малки ежедневни неща стават един голям ПЛЮС и сайта дърпа нагоре.

Относно до алеха тулбара, и аз съм чувал слуховете но не съм ги проверявал.

Надявам се да съм бил полезен.
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

Най-просто казано, Алекса ранка директно зависи от посещаемостта на твоя сайт.
Т.е за да си подобриш Алексата, трябва да си вдигнеш посещенията на сайта.

Предполагам има някакви хитрини, които да направят фалшив ранк, дори на един мой сайт съм получил доста надценена Алекса, но идея си нямам защо
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

А аз не мога да разбера защо ти е по-добра алекса като тя не оказва никакво влияние върху резултатите от търсенето?
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

Това с линковете не ми е съвсем ясно. Например някой може ли да ми обясни как умрял сайт, написан на изключително неграмотен английски като този - addaycampus.com има толкова добър алекса ранк?? Мога да ви покажа поне 10 немски, американски и български сайтове които имат приблизително същия брой линкове и всичките са с алекса ранк около 500 000. Защо се получава така?
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

А аз не мога да разбера защо ти е по-добра алекса като тя не оказва никакво влияние върху резултатите от търсенето?

За привличане на рекламодатели.
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

Колегата "igry.net" беше много точен, аз просто пропуснах този супер важен факт :)

"uni-web" Според мен е да се използва за престиж, по- лесна продажба на самия сайт или дигане на цената на предлаганите в него рекламни места.
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

Това с линковете не ми е съвсем ясно. Например някой може ли да ми обясни как умрял сайт, написан на изключително неграмотен английски като този - addaycampus.com има толкова добър алекса ранк?? Мога да ви покажа поне 10 немски, американски и български сайтове които имат приблизително същия брой линкове и всичките са с алекса ранк около 500 000. Защо се получава така?

А някой може ли да ми даде възможна причина за това ?
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

"uni-web" Според мен е да се използва за престиж, по- лесна продажба на самия сайт или дигане на цената на предлаганите в него рекламни места.

Надали бих седнал да гледам алексата на някой сайт който мисля да купувам, но щом казваш, а за рекламите да не говорим. Мислиш ли, че някой рекламодател ще ти гледа алексата и има забучен бар на браузъра? Повечето рекламодатели си нямат и на идея за какво иде реч освен, ако не са си платили на някой уебмастър за целта. :)
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

Надали бих седнал да гледам алексата на някой сайт който мисля да купувам, но щом казваш, а за рекламите да не говорим. Мислиш ли, че някой рекламодател ще ти гледа алексата и има забучен бар на браузъра? Повечето рекламодатели си нямат и на идея за какво иде реч освен, ако не са си платили на някой уебмастър за целта. :)

Не съм съгласен. Големите рекламодатели започват с алекса ранк и много добре знаят къде и какво да гледат.
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

Казвам го защото съм гледал как се хвалят с място в алеха и т.н Дори и в форума съм го виждла сигурно 10 пъти...
 
От: Метод за по-добър Alexa ранк

Казвам го защото съм гледал как се хвалят с място в алеха и т.н Дори и в форума съм го виждла сигурно 10 пъти...

Е, като няма с какво друго да се похвалят - с това се хвалят! Иначе то ясно, спомена се в преден коментар - alexa се манипулира, това става сравнително лесно и после какво? - ние сме добри, велики, имаме страхотен сайт, вижте колко ни е alexa-та, която е по-добра от много работещи, добри и качествени сайтове... . Според мен обръщат внимание на това тези, които обичат лъскавите опаковки.
Но не си правят сметката, че като се отвори alexa и се видят данните и може да се разбере дали е манипулиран или не! И тогава хваленето им е без покритие и стават смешни.
 
От: От: Метод за по-добър Alexa ранк

Не съм съгласен. Големите рекламодатели започват с алекса ранк и много добре знаят къде и какво да гледат.

Щом казваш и си продавал директна реклама само чрез алексата, евала. Аз обаче казвам точно обратното и не виждам как ще ме убедиш в обратното.
 

Горе