Миграция от custom CMS към Drupal

ivo1017

Active Member
Имам следния казус и търся мнение.

Уеб сайт ползва custom CMS. Под custom, имам предвид, такъв направен от уеб фирма. Трябва да мине от него към Drupal. Разбираемо, че фирмата не е дала FTP достъп до файловете и базата данни на уеб сайта, за да си защити системата. Може ли да се направи миграцията, както е описано тук. Става въпрос да се ползва програма от типа на HTTrack, за да се свали уеб сайта локално и след това с готови модули на Drupal, описани в статията да се направи миграцията.

Очаквам мнения и за друга система, но с подобен казус.
 
От: Миграция от custom CMS към Drupal

Първо сподели коя е тая система.
 
От: Миграция от custom CMS към Drupal

За колко страници наистина говорим?
Има ли потребителски профили?
и т.н.

Би ли споделил по-подробно за стария сайт и ще намерим начин да ти помогнем с миграцията
 
Re: От: Миграция от custom CMS към Drupal

Първо сподели коя е тая система.

Адаш, питам теоретично. Не мога да пусна линк към сайта или да кажа системата. Собственика не желае да се оповестява публично. Ще пусна обява във фрийленс раздела, но първо искам да обясня на човека, процеса на работа, етапите и т.н. С 2-3 изречения разбира се.
 
Re: От: Миграция от custom CMS към Drupal

За колко страници наистина говорим?
Има ли потребителски профили?
и т.н.

Би ли споделил по-подробно за стария сайт и ще намерим начин да ти помогнем с миграцията

Няколко стотин са. Има регистрации за коментиращите-опция за регистрация и вход чрез ФБ. Има акаунти и за авторите, които пишат там. Новинарски сайт е. Както писах по-горе, ще пусна обява за тази задача в Пазар-а. Трябва ми просто да обясна процеса и евентулно, какво да се вземе под внимание при такава операция. Аз съм по маркетинг част-а след това, не по прехвърлянето сетъпването.
 
От: Re: От: Миграция от custom CMS към Drupal

Адаш, питам теоретично. Не мога да пусна линк към сайта или да кажа системата. Собственика не желае да се оповестява публично. Ще пусна обява във фрийленс раздела, но първо искам да обясня на човека, процеса на работа, етапите и т.н. С 2-3 изречения разбира се.

Ако е нещо от рода на Wix и другите по-известни вижте това:
https://www.cms2cms.com/
върши идеална работа, има и опция за HTML сайт дори.
 
От: Миграция от custom CMS към Drupal

Имаш много варианти за импорт. Статията, която си посочил е добра насока, но трябва да си подготвен да си поиграеш, за да настроиш кое къде ще се импортва. Освен посочените в статията погледни и Migrate модула.
Далеч по-проблемно ще е импортирането на потребителите - как ще намериш всичките имена, мейли и други подобни данни на потребителите?

Няма как да не отбележа и следното - не проумявам как фирмата ще откаже да предостави данните от сайта - не ти трябва ftp, само един dump на базата. Напълно неразбираем е този отказ и трябва да го предоставят - в общия случай данните не са техни, а на клиента!
 
Re: От: Миграция от custom CMS към Drupal

Имаш много варианти за импорт. Статията, която си посочил е добра насока, но трябва да си подготвен да си поиграеш, за да настроиш кое къде ще се импортва. Освен посочените в статията погледни и Migrate модула.
Далеч по-проблемно ще е импортирането на потребителите - как ще намериш всичките имена, мейли и други подобни данни на потребителите?

Няма как да не отбележа и следното - не проумявам как фирмата ще откаже да предостави данните от сайта - не ти трябва ftp, само един dump на базата. Напълно неразбираем е този отказ и трябва да го предоставят - в общия случай данните не са техни, а на клиента!

Съгласен съм за написаното от теб в последния абзац. Не знам, обаче какъв договор са подписали двете страни при изработката на проекта. Ще разбера повече подробности другата седмица относно правата за базата данни и достъп до кода.
 

Горе